Běchovice Běchovice komentáře u knih

Kouzelný týden Kouzelný týden Marcia Willett

Čekala jsem, ze to bude lepší. Děj se mi líbil, ale narazila jsem na dvě divná mista, zřejmě způsobená špatným překladem, což celou knihu dost znehodnocuje. Překladatelka zřejmě nepochopila, ze Jack Russell je rasa psa. Druhé místo se týká toho, že přece nelze požádat o péči o dítě, jemuž je devět měsíců před peti lety. Zde jsem se vracela v domnění,ze se jedná o nějakou retrospektivu, ale byla to chyba, nevim,zda autorčina nebo překladatelćina. Knihy by ale měl číst před vydáním někdo gramotný z nakladatelství, ne?

07.09.2022 2 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Je to moc smutné až děsivé. Je třeba, aby rodiče sledovali, s kým si jejich děti dopisují a povídají. Ne všechny příběhy souvisí s filmem. Pokud odhlédneme od obsahu - velmi špatně se mi četly chatové konverzace, které byly příliš malým písmem a červené části ručně psaného dopisu pro mne byly nečitelné zcela.

21.07.2022 3 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Pustila jsem se do ní, protože mě k tomu vyzvala čtenářská výzva. Přečti knihu od autora mého dětství. Mayovku jsem si vybrala vylučovací metodou, jako nejmenší zlo. Při dlouhodobém nemocničním pobytu v 7. třídě jsem v nemocniční knihovničce našla Vinnetoua a další mayovky, tenkrát se mi moc líbily, ale nevěřila jsem, že o 40 let později mne taková kniha opět úplně vtáhne do děje a nepustí. Navíc tentokrát jsem četla se znalostí prostředí a nemohla uvěřit, že tak poutavý popis krajiny v Yellowstonském parku mohl napsat člověk, který na americký kontinent nikdy nevkročil.

07.07.2022 4 z 5

Srdce, ve kterém bydlím Srdce, ve kterém bydlím Eduard Petiška

Nádherná kniha, pohlazení po duši.

07.04.2012

Továrna na děti Továrna na děti Pál Ficsku

Také spíše zklamání, dost zbytečně hrubý slovník, možná je to překladem, což asi většina z nás nikdy nevyhodnotí.

27.10.2011 odpad!

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jestli tedy lepší Hypnotizéra, tak se do něj nebudu pouštět, na mé gusto je v Paganiniho smlouvě moc mrtvých, jistě více než polovina pojmenovaných postav.

27.10.2011 2 z 5