Kouzelný týden

Kouzelný týden https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12059/bmid_kouzelny-tyden-LZG-12059.jpg 4 24 6

Psychologický román anglické autorky vypráví o komplikovaných rodinných vztazích, které vyplují na povrch při prodeji rodinného domu. Starobylý rodinný dům na pokraji cornwallského vřesoviště se odhodlává prodat po smrti manžela vdova Maudie. Její nevlastní dcera Seline s tím rozhodně nesouhlasí a snaží se vyprovokovat celou rodinu, aby se proti nevlastní matce postavila. Seline je celý život nenávistná a nevyrovnaná žena, která dusí celou rodinu. Její manžel se po letech postaví na odpor a v těchto rozhodujících chvílích rodinu opouští. I její dcera Posy se postaví na stranu babičky. O dům má zájem mladá, těžce nemocná žena, která se přijede na dům podívat a nakonec tam prožije díky intenzívnímu milostnému vztahu nejkrásnější týden svého končícího života. Její krátký příběh je zlomovým momentem pro všechny zúčastněné a zásadně ovlivní jejich další život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Week in winter , 2001

Běchovice
07.09.2022 2 z 5

Čekala jsem, ze to bude lepší. Děj se mi líbil, ale narazila jsem na dvě divná mista, zřejmě způsobená špatným překladem, což celou knihu dost znehodnocuje. Překladatelka zřejmě nepochopila, ze Jack Russell je rasa psa. Druhé místo se týká toho, že přece nelze požádat o péči o dítě, jemuž je devět měsíců před peti lety. Zde jsem se vracela v domnění,ze se jedná o nějakou retrospektivu, ale byla to chyba, nevim,zda autorčina nebo překladatelćina. Knihy by ale měl číst před vydáním někdo gramotný z nakladatelství, ne?

mataaskorice
09.04.2021 5 z 5

Tohle bylo fakt hezké, milé čtení. Trochu se zlobím sama na sebe, že jsem klesla ke čtení pro ženy, ale asi přišel čas si ten život něčím osladit. A taková nenáročná zamilovaná četba je míň destruktivní než kilo čokolády :-) Ale teď vážně: místy - zvlášť v těch sladkých pasážích, je znatelná jistá sentimentálnost, nicméně se mi líbí pestrá škála charakterů a jejich věrohodné vylíčení. Navíc stránkami zcela znatelně prostupuje atmosféra britské krajiny i povahové rysy Britů (zvlášť starších dam). Žádná vysoká literatura, ale jako čtivá oddechovka pro ženskou, co chce zkrátka "vypnout", super. Po filmu tohoto typu bych ovšem nesáhla. Pokud by byl zpracovaný stylem Rosamunde Pilcher, zaručeně by ztratil to nejvíce nosné ze své hodnoty, a to právě rozbor charakterů - zejména v případě do sebe zahleděné Seliny.

mcabr
03.01.2020 5 z 5

Kouzelná,čtivá a romantická kniha.

IYv
02.03.2016 4 z 5

Romantika na dlouhé zimní večery, na nic si nehraje, nic nepředstírá.

kika 13
26.10.2012 3 z 5

Až mě to místy vehnalo slzy do očí.Kdyby to bylo zfilmované ráda bych ten film viděla.

Titi
15.01.2012 5 z 5

Krásný, čtivý román, ale ty chyby jsou neskutečné. Například: před pěti lety se matka vrátila ke svému ročnímu dítěti; Tim se několikrát plete s Tomem a já vtom měla najednou zmatek. Nicméně autorka a její dílo nemohou za to, co stvořil Ikar. Proto 5*

Marcia Willett
britská, 1945