Bargud Bargud komentáře u knih

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Výborný soubor povídek, skvěle navnadí na další knihy a příběhy Agathy Christie. Jen pro někoho může být zavádějící popis, kdy se čtenář "bude bát zhasnout světlo". Ne, jen skutečně u pár povídek je přítomna ona kapka nadpřirozena. Převážně se vše vyřeší nebo vysvětlí racionální cestou. Soubor je to ale jinak vskutku skvělý!

29.12.2020 5 z 5

Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války? Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války? Miloslav Jenšík

Souhlasím s komentářem od "laepus"; kniha svým názvem dost klame :) Věnuje se spojeneckému italskému tažení jako takovému, přičemž ukazuje i předchozí úspěchy generálů ke kompletnímu obrazu čtenáře; a velice čtivě přidává důležité informace (mírové jednání Ruska s Německem, závod o vstup do Říma, apod.); přičemž zvlášť za pozornost stojí kapitola o Polácích.

29.11.2020 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Druhá půlka knihy lepší a záživnější než první, ale už toho moc nezachránila. Lehce podprůměrná detektivka kvůli dostavení nudy, a až zbytečně románového čtení v první půlce. Autor má však mé uznání za studium archívů.
Doporučil bych spíš mladším/začínajícím čtenářům krimi. Sattlera bych zařadil někde vedle Jackabyho. Ten taky využíval postavu Sherlocka. A byl určen spíš mladšímu publiku.
Že bych dalšímu dílu časem šanci nedal však neříkám.

16.11.2020 2 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Předchozí díly série byly naprosto skvělé; Ohnivé znamení je ještě lepší. Důvod? Má o nějakých sto a víc stran navíc :)
Ten spád co kniha má, logiku tehdejší doby, humor...Vše na 400 stranách - bez hluchých míst.

29.04.2020 5 z 5

Indiana Jones omnibus. Kniha první Indiana Jones omnibus. Kniha první Dan Barry

V prvé řadě na mě nepůsobí nostalgie. Prostě mám jen rád Indyho filmy (jsou jen tři) + komiksy obecně. Tedy četl jsem je poprvé. Dobrodružství na stránkách jsou takové, jaké bych u Indyho čekal. Teda v tomto prvním omnibusu až na ten (strašný) třetí příběh! Ten se opravdu nepovedl, vůbec mě nebavil, a nelíbila se mi ani kresba. Proto dávám 3* Kdyby byl třetí příběh stejně fajn jako předchozí, dám krásné 4*. Takhle opravdu ne.

27.04.2020 3 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Naprosto nic co bych vytkl. Skvělé postavy, moc zajímavé prostředí a fajn příběh v prima historické detektivce. Celkově se mi tato série moc líbí, popisy utrpení zločinců a mohemadánů jsou super (skvěle sedí), to vše okořeněné humorem. Rozhodně mám v hledáčku i další díly a těším se.

03.02.2018 5 z 5

Dětská dobrodružná klasika. Ach to dětství :-)
Kdo nechtěl být aspoň na chvíli Robinsonem na opuštěném ostrově :)
V knize je toho rozhodně tolik navíc oproti filmům, že se nedá porovnávat. Pamatuji třeba na vlastní pečení chleba, stavění pícky, chov koz atd. atd. Klasika.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Jestli budu mít jednou syna, Rychlé šípy mu snad jednou vrazím s hrdostí do ruk. Budu mu je předčítat jako pohádky. Myslím že tohle vyjadřuje vše.

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Jedním slovem paráda! Historie s kombinací detektivky? Prostě paráda! Není vůbec nic co by mi na knize vadilo, vrhám se do dalšího dílu ze série, a v budoucnu rozhodně doplním knihovnu o další díly. Skvělé prostředí, výborné postavy (jejich počínání), zkrátka povedené čtení. Kdo má rád historii protkanou detektivkou, ten rozhodně neudělá chybu. Ostatní se holt musí poohlédnout po něčem jiném. K té době patří tamní brutalita, chování a tehdejší zvyky. Autor se s tím rozhodně nemaže, nemusí to tak vyhovovat každému, ale já si přišel na své.
Další autor od kterého si někdy zase rád něco přečtu.

Strach Strach Jozef Karika

Určitě jsem se nebál, ale atmosféra je skvělá! Dobře napsaná kniha, která se velmi dobře čte. Nic na co bych si stěžoval, takže 5 hvězd.

20.02.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Přečteno jako příloha časopisu Pevnost. Rozhodně musím říct, že další číslo nové Modré Crwe plánuji zakoupit právě díky Ekhö. Je hravé, krásné, vtipné a zábavné. Francouzská ruka tam jde znát ;)

20.12.2016 5 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Taktéž koupeno s časopisem Pevnost. A také mě povídky příjemně překvapily. Další nášup krátkých povídek bych si rád dal znova. Souhlasím s komentářem pode mnou ohledně morálních zamyšlení při dočtení povídek.
PS: po uvážení je ta čtvrtá hvězda na hraně...asi jsem měl zrovna chuť jen na nějaké kratší povídky ;)

11.12.2016 4 z 5

Meče kardinála de Richelieu Meče kardinála de Richelieu Pierre Pevel

Pěkná mušketýrská doba, pletichářský kardinál de Richelieu a draci. Chvíli mi trvalo si na ně zvyknout, ale fantasy tam je opravdu pomálu (nezlobil bych se, kdyby tam nebyla vůbec). Autor knihu napsal velmi čtivě a klidně bych se v nějakém dalším díle k hlavním postavám znova vrátil. Zajímavé popisy soubojů a míst, pěkné 4 hvězdy.

06.03.2016 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Název knihy dokonale sedí. Jedná se o rychlopalbu skvělých vtipů, porovnání a akce. Kniha neuvěřitelně vtáhne, zejména díky výborným dialogům, příběhu, postavám a krásně popsaného prostředí.
Jedná se o mé první setkání s tímto autorem a pokud i příště napíše něco podobného, mám co číst.

06.01.2016 5 z 5

Asterix - Caesarův papyrus Asterix - Caesarův papyrus Jean-Yves Ferri

Další díl Asterixe pánů Ferri a Conrad, další velké spokojení.
Nyní se nebojím prohlásit, že je Asterix v dobrých rukou. Už se těším na další galské dobrodružství :)

01.01.2016 5 z 5

Asterix u Piktů Asterix u Piktů Jean-Yves Ferri

Než jsem se do nového Asterixe nové dvojice (klobouk dolů) pustil, měl jsem obavy. Snad se vrátí ke starším dílům, a ne k tvorbě Uderza.
Obavy naštěstí byly zbytečné, Asterix a Obelix jsou zpátky! Budu se těšit na každý další díl. Ještě jednou klobouk dolů. Bravo!

01.01.2016 4 z 5