banánovépyré banánovépyré komentáře u knih

Příhody matky Přírody Příhody matky Přírody Radek Malý

Krásnè a po všech směrech boží :) moc hezka knížka o přírodě a v něčem jako bajky/nebajky od Kiplinga.

02.04.2018 5 z 5

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Skvělá jednohubka, čistý Bukowski a spousta dobrých myšlenek.

24.03.2018 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Teď to všude píšu a říkám, až nějak podezřele často, ale nejsem moc thrillerový typ, přijde mi to totiž všecko tak nějak na jedno brdo. Manželský pak jsem ale četla už dvakrát a musím říct, že jak vyprávěcí tempo, tak samotná témata, která se v knize řeší, pro mě byly něčím novým. Manželský pakt je jízda na horské dráze, která vás na konci vyplivne uprostřed nicoty a vy si musíte srovnat, co to s vámi tahle kniha vlastně udělala. Michelle Richmond umí vyprávět, umí čtenáře strhnout a umí skvěle budovat atmosféru. V něčem mi to místy až připomínalo styl vyprávění Roalda Dahla (jestli znáte třeba jeho povídky, tak se určitě chytáte). Dokonalý příběh o tom, jak si udržet za všech okolností dokonalé manželství. Čistě. Dokonale. Možná to bude trošku bolet, ale váš vztah vydrží... anebo ne, ale to by vás pak bolelo hodně... Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem loni četla.

15.01.2018 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství Neobyčejná dobrodružství Daniel Wallace

Podle mě je kniha opravdu skvělá. Není to velké psychologické drama, ale to snad přece ničemu nevadí, stejně jako fakt, že to není žádná akční pecka, noale to snad od Daniela Wallace taky nikdo nečekal. Už dlouho jsem se nezačetla do knížky, u které by mi bylo při čtení prostě hezky, kde bych sledovala kousek po kousku, jak postava (nebo postavy) překonávají sebe sama a stávají se tak možná trochu víc člověkem a možná trochu víc tím, kým chtěli vždycky být. Je to kniha plná krásných okamžiků, milých, úsměvných a někdy i docela smutných situací, příběh se silnou atmosférou a tak dobře napsanými postavami, že nevěřím tomu, že by se v tom aspoň nějak nenašel každý z nás. Milé, vtipné, dobré psaní a stejně takové čtení. Knihu poslední dobou doporučuju, kudy chodím, protože mně přišla opravdu skvělá :-)

14.01.2018 5 z 5

Knížka pro dva Knížka pro dva Pavel Čech

Tohle je prostě krásné :)
Pokud chcete udělat radost páru, nebo pokud jste v páru, máte lásku a chcete si udělat radost, tak tohle je ono.
Petr Čech je boží!

16.05.2017 5 z 5

Ve jménu Gucci Ve jménu Gucci Patricia Gucci

Zajímavá kniha. Asi by mě nikdy nenapadlo, jak zajímavá pro mě nakonec bude a jak moc mi toho dá. Všechny tyhle luxusní značky vnímáme jako něco, co tu je, něco, co je šíleně drahé a vlastně celé tak nějak šílené a podivné a jenom pro ty nejbohatší a nejpozérštější a tak dál. Ale za vším jsou vždycky lidi a lidi, ti s sebou nesou velkou sílu a hrozně zajímavé osudy. A tady, v knize Ve jménu Gucci, se před námi otevírá příběh za značkou Gucci, vyprávění o lidech, kteří od nuly vybudovali jedno z největších módních impérií století, příběh o tom, jak se jim to povedlo, jak se jim to dařilo, co všechno je to stálo.. a jak to s nimi vlastně nakonec dopadlo. Myslím si, že tahle knížka bude zajímavá a čtivá nejen pro ty, kteří touží po kabelce Gucci :-)

16.05.2017 5 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Na prvotinu se jedná opravdu o velmi povedený text, autor dokázal velmi dobře vystihnout ducha doby, postava je uvěřitelná a dobře prokreslená, příběh sice obyčejný, ale nenudí - vždyť co je život jiného než takový jeden dlouhý a docela obyčejný příbeh? Musíte ho jenom umět dobře vyprávět. Je to čtivé. Je to živé. Je to dobré. Prostě...já si myslím, že tohle se povedlo a těším se na autorův další počin. Taky musím vyzdvihnout grafickou úpravu a zajímavou obálku.

20.10.2016 4 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Děsivé radosti mi udělaly opravdu radost. Kresby Michala Suchánka jsou prostě dokonalé, myslím si, že jsme na poli komiksu potřebovali přesně někoho takového, a určitě se ještě můžeme těšit na veliké věci. Kniha samotná má zajímavý příběh - moc často se asi nestává, že by si sám kreslíř vybral text a protože ho baví a rád by je zpracoval do komiksu, rozhodne se vytvořit obrázkové stripy, které povídky vhodně (až děsivě vhodně a přirozeně - ten člověk má prostě talent!) doplní. Možná že by si Ondřej Neff sám vybral pro trvárnění úplně jíné povídky nebo texty, těžko říct, ale mně osobně se líbí i ty tři příběhy. Každý úplně jiný, s jiným tématem a zasazen do jiného prostředí... všechny tři znepokojivé a řešící nekonečnou lidskou otázku morálky. Nemůžu jinak.. ale kniha se prostě povedla a neměla by uniknout žádnému fanouškovi české fantastiky :-)

26.05.2016 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Rozhodně zajímavá knížka a jsem ráda, že jsem se k ní dostala, ale asi by mi víc sedělo číst Hendrikovy zápisky třeba na pokračování v novinách :-) I když se mi kniha líbila, tak jsem neměla takové to nutkání pokračovat hned dál a muset každou volnou chvilku číst. Možná jako bych věděla, že mi 83 a čtvrt letý Hendrik nikam neuteče. Text je ale plný lidskosti a zajímavých postřehů, psát si takový deník není k zahození. Hendrikův tajný deník nás přinutí k zamyšlení a možná taky k uvědomění. Jak už psal někdo přede mnou, není to veselé čtení, ale všichni budem (při troše štěstí) jednou staří - je dobré vědět, do čeho jdem.

21.02.2018 3 z 5

František z kaštanu, Anežka ze slunečnic František z kaštanu, Anežka ze slunečnic Radek Malý

Úžasná, krásná a barevná knížka plná těch nejčistších emocí. Je zelená a taky o podzimu, o dvou, co se našli. Je v ní velká síla a poezie bytí. Na děti působí jinak než na dospělé, tak či tak je to ale příběh, který ve vás zůstane a z něhož vám bude hezky uvnitř.

21.10.2016 5 z 5

Simpsonova knihovna moudrosti: Margina kniha Simpsonova knihovna moudrosti: Margina kniha Matt Groening

Pokud máte rádi kreslené postavičky Matta Groeninga, určitě vás Margina kniha pobaví a nasmějete se u ní. Příhody z historie rodu Bouvierů, vzpomínky na bezstarostné mládí, trampoty s nezodpovědným manželem.. všecko to, co znáte ze skoro tří desítek řad seriálu vám o sobě Marge prozradí najednou v knize, která je venovaná jenom jí :)

04.05.2016 5 z 5

České lidové písničky a říkadla České lidové písničky a říkadla Andrea Popprová

Hezke obrazkove cteni a zpivani pro deti a rodice :)

23.02.2020 5 z 5

Vlasy se vrací Vlasy se vrací Petr Tureček

Fajn, švihlé, chytré a vlasaté!

20.02.2020 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Flynn Berry

Autorčin styl psaní se mi líbil už u prvotiny Nora hledá vraha, takže jsem byla i dost zvědavá na další počin. Opět je to spíše psychologický thriller, i když i v tomto románu čeká krvavá vražda. Psaní má silnou atmosféru a opravdu zajímavě rozehrané osudy, moc se mi líbí hlavní motiv (inspirace nikdy nedořešeným případem vraždy, z níž byl obviněn anglický lord) a zapojení role šlechty a společenských vrstev do vyprávění. Místy bych sice ocenila větší motivaci některých protagonistů, ale celkově je to opravdu povedené.

03.01.2020 4 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Nádherně udělaná knížka plná úžasných ilustrací :)

13.09.2019 4 z 5

Vídeň - průvodce s mapou Vídeň - průvodce s mapou Sylvie Lohr

Máme novější vydání. Ale stejně jako všechny malé průvodce s rozkládacími mapami od NG, prostě super!

Florencie - průvodce s mapou Florencie - průvodce s mapou Assia Rabinowitz

S tímhle průvodcem se vám cestuje jedna báseň, ty rozkládací mapy jsou skvělé a usnadní orientaci, člověk si pak v dané oblasti připadá rychle jako doma. Tipy a aktivity jsou taky super :)

Berlín – průvodce s mapou Berlín – průvodce s mapou kolektiv autorů

Na tyhle maličké průvodce s rozkládacími mapami opravdu nedám dopustit :)

Londýn – průvodce s mapou Londýn – průvodce s mapou Anne-Lucie Grange

Opravdu nejlepší řada malých průvodců :) Cestujeme s nimi pravidelně a ty rozkládací mapy jsou skvělé!

Řím - průvodce s mapou Řím - průvodce s mapou Assia Rabinowitz

těchhle průvodců mám několik a nedám na ně dopustit, rozhodně doporučuju a zasluhují si tak deset hvězdiček :)