Azeretkaa Azeretkaa komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha, která ve mně vyvolala tolik pocitů a kterou jsem zhltla jedním dechem. Příběh, který je napínavý od začátku do konce....K této knize se vždy ráda vrátím, jelikož musím říct, že je jednou z mých nejoblíbenějších. Kudy chodím, tam knihu doporučuji, protože za mě, sice smutný, ale opravdu úžasný příběh!

26.10.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem kupovala 'naslepo', o to víc mě překvapila. Tato kniha je spolu s Hanou jednou z nejlepších, kterou jsem o Holocaustu četla. Kniha je velmi dobře napsaná a celý příběh vzrušující od začátku do konce. Od autorky žádnou další knihu nemám, což bych ale chtěla napravit a už se chystám na knihu Němci. Nicméně, knihu Zuzanin dech všem vřele doporučuji, je to opravdu silný příběh, který vás vtáhne.

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Moje první kniha o holocaustu a 2. světové válce. Vybrala jsem si ji na základní škole jako četbu pro domácí úkol, který nám paní učitelka zadala. Za mě krásné zpracování knížky. Toto téma mě od té doby zajímalo čím dál víc a já se ke knížkám s touto tématikou neustále vracím. Velmi krásná, ale i smutná kniha. Myslím si, že je i velmi naučná pro všechny malé čtenáře. :-)

Náměsíční vrazi Náměsíční vrazi Stanislava Veselá

Už na první pohled je kniha opravdu krásná a je vidět, že za ni stojí obrovský kus práce. U mě, co se týče knih, hraje velkou roli to, jestli mě kniha zaujme již po přečtení prvních několika stran a tu o tom nebylo pochyb. Kniha mě opravdu vtáhla a již od rozečteného příběhu jsem se nemohla odtrhnout.
Já samozřejmě znám i autorčin kanál Krimi Příběhy, kde má velmi kvalitně zpracované příběhy a musím říct, že ani v její knize tomu nebylo jinak. Co se týče dvou komentářů pode mnou, moc tomu nerozumím a přijde mi líto, že kniha dostala i takové nízké hodnocení, jelikož si nepochybně zaslouží víc. Za mě bylo v knize vše dostatečně vysvětleno a i když se občas přeskočilo z nějakého časového období na jiné, stále to vše dávalo smysl a neměla jsem problém se orientovat.
Za co bych dala ještě velké plus, jsou vysvětlivky odbornějších pojmů, které kniha obsahuje, takže jsem si nic nemusela dodatečně dohledávat. Já jen doufám, že toto není poslední autorčino dílo a že zase brzy něco napíše a my se budeme mít na co těšit.