Auto999 Auto999 komentáře u knih

Krotitelé benzínových koní Krotitelé benzínových koní Jan Kotrba

Zajímavé příběhy ze života těchto závodníků: A. Havel, J. Falta, Z. Vojtěch, B. Enge, B. Staša, J. Kottek, J. Štancl, E. Čunderlík, M. Šimák, V. Blahna, P. Schovánek, V. Verner, V. Lím, J. Hošek, J. Michl, J. Křížek

10.07.2020 5 z 5

Svět velkých závodů Svět velkých závodů Miloš Kovářík

Kniha o závodnících: Josef Veřmiřovský a ostatní tovární závodníci Tatry osobní vozy, V. Bobek a závodníci továrního týmu Škoda rallye i okruhy, Bohumil Turek, Zdeněk Pohl, Miroslav Adámek, Václav Lím, Karel Jílek, Bohumil Křesťan.

02.07.2020 5 z 5

Vteřiny za volantem Vteřiny za volantem Miloš Kovářík

V knize je popis života a závodů: Eliška Junková, Josef Veřmiřovský, Jindřich Knapp, Bohumil Turek, Jiří Kristián Lobkowicz, Zdeněk Pohl, dále pak nejlepších světových předválečných závodníků a popis československých předválečných závodních automobilů.

02.07.2020

Historie automobilů Ferrari Historie automobilů Ferrari Brian Laban

Hodně info o vzniku a počatku firmy, o pozdějších dobách jen popis jednotlivých modelů automobilů.

02.07.2020 3 z 5

Rallye Dakar: Peklo na zemi Rallye Dakar: Peklo na zemi Monika Nikodemová

Popis průběhu Dakaru 2018. Spustu fotek. Nic extra zajímavého.

26.05.2020 2 z 5

Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu Sága rodu Porsche: rodinné dějiny jednoho automobilu Stefan Aust

Obsáhle popsaná historie F. Porsche celé firmy Porsche i celé firmy, potažmo koncernu Volkswagen. Velká část je věnována založení státní firmy VW za nacismu.

18.05.2020 5 z 5

Operace Rath Operace Rath Radek Kedroň

Jedním dechem přečtená kniha. Na rozdíl od Kmenty předkládá Kedroň skutečná fakta a ne jen domněnky či výmysly. Neuvěřitelná korupční mašina co Rath, Kott a spol rozjeli.

07.05.2020 5 z 5

Himálajský deník - První Češka na Everestu Himálajský deník - První Češka na Everestu Klára Kolouchová Poláčková

Velmi krátká kniha o cestě na Everest s mnoho fotkami.

29.04.2020 4 z 5

Automobily Tatra : závodní a sportovní vozy z Kopřivnice Automobily Tatra : závodní a sportovní vozy z Kopřivnice Miroslav Gomola

Hodně fotek, málo textu, ale přesto za to kniha stojí. Popis všech závodních aut od nejstarších přes monopost, 603, autokros , dakar i 700 Ecorru z okruhů. Historie jejich závodníků.

03.03.2020 5 z 5

Ve stádu je vlk Ve stádu je vlk František Sahula

O ničem. Jen povídky.

05.07.2019 odpad!

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Vláčně, nezáživně napsaná kniha. Podstatné údaje by se vešly na 20 stránek. Zbytečně moc detailů o nepodstatných lidech.

17.03.2019 2 z 5

Průša se nevrací aneb Hrál jsem ve Třech sestrách Průša se nevrací aneb Hrál jsem ve Třech sestrách František Sahula

Pro příznivce 3 sester absolutní nutnost tato kniha. Přečteno jedním dechem během jednoho večera.

16.11.2018 5 z 5

Rally forever Rally forever Petr Poulík

Kniha kterou jsem přečetl jedním dechem. Strhující čtení o rally, a podvodech při snažení se o vydělání peněz na závody.

18.03.2018 5 z 5

Autocross v našich srdcích / Autocross inside our hearts Autocross v našich srdcích / Autocross inside our hearts Vojtěch Kára

Popis sezony 2003 v ME a MČR autokrosu. Rozhovory s lídry i popis techniky.

04.01.2018 4 z 5

F1 Formule 1 F1 Formule 1 Adam Hay-Nicholls

Kniha spíše pro laiky. Ale jde o zajímavé shrnutí hlavních principů a dějů v F1.

04.12.2017 3 z 5

Michael Schumacher Michael Schumacher Karin Sturm

Nejlepší kniha o M.S. Kompletní přehled kariéry včetně comebacku.

02.11.2017 5 z 5

Obsluhoval jsem hokejového krále Obsluhoval jsem hokejového krále Pavel Loněk

Kniha je z větší části samochvála pana Rysa, jen z menší části se týká J. Jágra. Rys potkal Jágra, až když byl již slavný, takže nakolik jde o přátelství a nakolik jen o peníze je těžko říci.

28.09.2017 1 z 5

Život za volantem Život za volantem Manfred von Brauchitsch

Tuto knihu doporučuji všem, kvůli popisu historie v Německu před I.sv., mezi válkami, i po 2.sv. Asi nebylo všechno tak, jak nás učili komunističtí učitelé v hodinách dějepisu. Jen jeden příklad: Tento člověk za 2. sv. války zachránil před smrtí několik židů a jeden z nich po válce zavinil smrt jeho manželky. Ani po 2.sv. válce nebylo vše v západním německu krásné. Autor sám byl perzukuován, ve vymyšleném procesu odsouzen, byl ve vězení, až nakonec musel utéct do východního německa. A to nebyl žádný komunista! Opravdu velmi obdivuhodná kniha.

Boj o metry a vteřiny Boj o metry a vteřiny Manfred von Brauchitsch

Na začátku knihy je popis života a dějin v Německu mezi světovými válkami. Dále autor popisuje obecně závodění v té době, i průběh svojí karriéry.

Eddie Lawson Eddie Lawson Tomáš Gescheidt

Vcelku krátký, ale výstižný popis karriéry 4-násobného mistra světa v nejvyšší třídě mistrovství světa motocyklů na okruzích. Čtenář se dozví i o ostatních amerických závodnících v MotoGP.