Průša se nevrací aneb Hrál jsem ve Třech sestrách

Průša se nevrací aneb Hrál jsem ve Třech sestrách https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2793/bmid_prusa-se-nevraci-aneb-hral-jsem-ve--dp6-2793.PNG 5 30 9

Vzpomínky bývalého kytaristy na účinkování v jedné z nejznámějších českých pubrockových skupin.

HloupýHonza
15.04.2023 4 z 5

Nejsem úplně velký fanoušek, ale Tři sestry si rád poslechnu a jelikož se mi tato kniha dostala pod ruce, tak jsem si jí pro zajímavost přečetl. Sahula byl dobrým vypravěčem a četlo se to skutečně jedním dechem, ač teda ty historky byly většinou pouze o chlastu a pak už mě to kvůli tomu začalo spíš nudit. Jinak je to velmi autentická kniha a autor je zcela ve všem upřímný, což jsem ocenil.

honajz
08.12.2021 3 z 5

Sahula píše vtipně a má mnohé zajímavé postřehy. Jen škoda, že většinu knihy tvoří historky o tom, kde a jak se opili, poblili, kolik šavlí a jak vypadaly - a jak je to furt dokola, tak to už ani zábavné není. Navíc knížka asi prošla korekturou taky při nějaké pařbě, protože chyb proti češtině je tam hodně. Ale postřehy o mediálním průmyslu, kádrovácích, jistém druhu pokrytectví těch, kteří hlásají Velké Dobro apod., ty mne pobavily.

bigbabe
18.04.2021 4 z 5

Zajímavé čtení a život, ale nechtěla bych ho za souseda, příbuzného, ani jako hosta v hotelu a tak.

Konrád68
25.01.2019 5 z 5

Franta Sahula byl démon, bohém, ochlasta, muzikant a kdoví co ještě. Bez něj by Tři sestry rozhodně nebyli Třemi sestrami. Jako kumpán musel být naprosto bezvadný, ale v rodině bych ho asi nechtěl. Kniha je neskutečně zábavná, nelze ji číst v MHD, protože jinak je člověk za blázna. Neskutečně mně mrzí jak skončil, ale bohužel už se to vrátit nedá. trochu spoléhám na boží mlýny. Knihu můžu všem doporučit.

Auto999
16.11.2018 5 z 5

Pro příznivce 3 sester absolutní nutnost tato kniha. Přečteno jedním dechem během jednoho večera.

Jeronym
29.01.2018 5 z 5

Paráda!
Sahula je pro mě jeden z nejlepších hudebníků na české scéně. Jsem rád, že mi kniha pomohla nakouknout trochu více do jeho života. Písničky mi teď dávají o něco větší smysl.
Při čtení se člověk dost pobaví, tohle punkáčské složení opravdu umělo žít. Chápu varování na zadní části obálky - měl jsem po dočtení chuť se řádně opít. Od alkoholismu mě ale odradilo hned následující ráno...
Takže Sahula nebyl jen skvělej muzikant, Průša, ale i výborný vypravěč. Knihu jsem zhltl, děj je zábavný, rychle úbíhá - dlouho mě takhle knížka nepolapila.
Dost mě mrzí, že i on lemtá pivo a práská do strun v rockovým nebi. Ale... "život je takovej".

sarinkas
10.07.2017

Já jsem dítě a samozřejmě jsem to nečetla, ale chtěla jsem někam napsat, že já jsem jeho dítě Sára Sahulová a pokud mi to nevěříte napište mi.

Sára☻☺♥

lukashc
19.01.2015 5 z 5

U této knihy jsem se smál od začátku do konce. Sahula se zaměřuje na začátky kapely Tři sestry a popisuje zde těžko uvěřitelné historky proložené spousty alkoholu. Pro fanoušky Tří sester povinost.

valda
29.08.2011 4 z 5

Sahula, jedna z hlavních punkových postav skupiny Tři sestry a svého projektu Synové výčepu, se rozhodl sepsat stejně jako dříve Fanánek svůj pohled na historii těchto dvou kapel. Kontroverznost obálky dobře nastiňuje i obsah knihy. Sahula byl prostě tak trochu šílenec a nenechal v knize na sobě a svých přátelích rozhodně nit suchou. Většina knihy se točí kolem různých neuvěřitelných pitek, kterých se Sahula účastnil. Vypadá to, že kromě několika žen, partnerek a odchodů ze Tří sester, to bylo vlastně naprosto stěžejní téma většiny zúčastněných. Jelo se na turné a strašně se chlastalo, pak nebylo co dělat, tak se chodilo každý den na Kovárnu, pak došly prachy, tak se jelo na soustředění, kde se strašně pilo, a potom se to jelo natočit k Jandovi, kde se to málem nenatočilo, protože se strašně chlastalo. A pak zase na turné, tak to šlo furt dokola. Prostě klasický život každého muzikanta.

rock hudebníci, muzikanti

František Sahula