ATheo ATheo komentáře u knih

Láska je láska Láska je láska Daniela Slávik

Pohlazení po duši ve formě knížky. Možná trochu až pohádka, ale ruku na srdce, kdo z nás dospělých nepotřebuje trochu těch pohádek do života? A tahle je navíc napsaná hezky čtivě, plná realistických postav, ve kterých poznáte sebe nebo lidi kolem vás.

08.05.2017 5 z 5

Poplach s odkazem Poplach s odkazem Joanna Chmielewska (p)

Trochu u mě zaostává za Zprávou od nebožtíka, ale i tak jedna ze dvou mých oblíbených od této autorky. Velmi vtipná, i když styl humoru nemusí nejspíš sednout všem.

07.05.2017 4 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Skvělá knížka zábavná od začátku do konce, okořeněná detaily, které ocení především předrevoluční ročníky.

07.05.2017 5 z 5

Jedna z velice kouzelných knížek. Příběh je dost jednoduchý, ale o to víc si člověk může vychutnat každé slovo a stejně tak i realistické hlavní hrdiny, kteří mají své klady i chyby a kteří dělají dobrá i špatná rozhodnutí. S čímž se myslím může ztotožnit leckdo z nás.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Před prvním otevřením se připravte na riziko, že vás aspoň trochu změní.
A pokud jste ji nečetli, ač jste viděli film.. rozhodně se do ní taky pusťte. Říct, že film je o něčem úplně jiném, by bylo přeháněním, nicméně jeho celkové vyznění je odlišné, vzhledem k nutně omezenějšímu rozsahu diváci oproti čtenářům o mnoho přicházejí (ovšem platí to i naopak, zejména díky skvělému obsazení ve filmu). Takže koukejte koukat i číst ^^

Pouštní včela Pouštní včela Veronika Matysová

Velmi čtivě podaný příběh, ve kterém čtenář nakoukne na jedné straně do zákulisí novinařiny, mezinárodní politiky a armády, na straně druhé pak do životů plasticky a živě vykreslených postav, s kterými nemusí vždy souhlasit, ale dobře je pochopí. Perfektně nakombinovaná akce i psychologie, což spolu s napínavým dějem tvoří dohromady knížku, kterou můžu s dobrým svědomím doporučit.