Poplach s odkazem

Kniha Poplach s odkazem

kap66
05.12.2017

Ojoj. Uplynulo 35 let od doby, kdy Zpráva od nebožtíka byla mou nejmilovanější knihou. Byla tak napínavá a vtipná zároveň! Hlavní hrdinka se bez vlastního přičinění dostala do průšvihu jako hrom a dostala se z něho díky své inteligenci, odvaze a nadhledu; paráda. Zde podobné schéma a stejná hrdinka, ale všechno špatně: Joanna zůstává v Polsku - a reálný socialismus a s ním související "zločiny" už nepůsobí ani vtipně, spíš nudně. Je obklopená spoustou známých - Zoška, Baška, Lalka, Janka, Gawel, Pavel, Karel, Donat a já už nevím kdo další, protože mi splývali už během četby. Joanna jen zírá a diví se, co se jí děje, dostává se do bláznivých situací, ale moc inteligence neprojevuje. Není to vtipné ani napínavé. A ještě jedna věc, která mi čtení kazila - práce překladatelky: polská jména s částečně českým pravopisem: Ružewič, Wilčewský, Wěšek. Proč?
Jedna hvězdička z nostalgie, druhá - taky z nostalgie.

ATheo
07.05.2017

Trochu u mě zaostává za Zprávou od nebožtíka, ale i tak jedna ze dvou mých oblíbených od této autorky. Velmi vtipná, i když styl humoru nemusí nejspíš sednout všem.

Koka
06.03.2016

Detektivní příběh vhodný zejména pro filatelisty. Vzácné poštovní známky jsou zde předmětem čachrů, krádeží, důvodem pro vraždy, což ocení zejména ti, kteří chápou, jakou cenu může mít Mauritius. Psané s velkou dávkou ženské ironie.