Atanone Atanone komentáře u knih

Paměti Kleopatry II Paměti Kleopatry II Margaret George

Stejně jako první díl i tato kniha je velmi čtivá. Příběh Kleopatry láká spoustu umělců a knih na toto téma vyšlo už mnoho. Tato patří k těm nejlepším,co jsem četla

Paměti Kleopatry Paměti Kleopatry Margaret George

Poutavě napsaný příběh s živoucími postavami,které se vám hned dostanou pod kůži

Gösta Berling Gösta Berling Selma Lagerlöf

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Co postava,to literární láska. Drsný kraj,silní lidé,pohádky promísené se skutečností. Nádherná kniha o hříchu a odpuštění,o lásce a naději.
Doporučuji každému,kdo má rád pomalé příběhy u kterých ani tolik nezáleží na tom,jestli konec bude šťastný,nebo ne

Odrazy v Nilu Odrazy v Nilu J.Suzanne Frank

Miluji knihy o starověku,o Egyptu obzvlášť a tahle se mi líbila moc. Představte si,že se ocitnete v jiné době,v jiném těle,lidé vás z nějakého důvodu nemají rádi a vy nemůžete mluvit,abyste zjistili proč tomu tak je a co se vlastně děje. Tahle zápletka byla od spisovatelky velmi chytrá,protože díky ní překlenula spoustu logických otázek,které by asi každý čtenář měl.
Přečetla jsem jedním dechem a ráda se k ní vracím.

Magická padesátka Magická padesátka Marcela Košanová

Dobré optimistické čtení. Jelikož mě samotnou ta moje "padesátka" zanechala vcelku bez nějakých tragických pocitů,nechala jsem knihu kolovat mezi kamarádkami. Kdo ví-třeba díky ní přibylo čarodějek. Ale hlavně doufám,že jsem poslala dál hlavní poselství téhle milé knížky- že ženské srdce dokáže čarovat v jakémkoli věku a vždy to stojí za to.

Hlubina času Hlubina času René Barjavel

S touto knihou jsem svedla tuhý boj. Na jednu stranu lákavé téma,na druhou stranu poněkud neuspořádaný styl psaní. To mě docela rušilo-ten rozdíl mezi současným jazykem a přehnaně květnatým opěvováním Atlantidy..ale souhlasím,že to tak asi autor chtěl.
Další,co mě zklamalo bylo,že se závěrečné "překvapení" dalo odhadnout už docela brzy. U mě se nekonalo vůbec.
S vědomím toho,že kniha vznikla poměrně dávno a že vědecký pokrok od té doby nabral nesmírné obrátky,nechci ji nějak přehnaně soudit.

21.04.2017 3 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Na romantiku moc nejsem,ale tahle kniha se mi dostala pod kůži. No řekněte,která z nás by nechtěla zdokonalit svá kuchyňská kouzla a nebo mít na zahradě kouzelnou jabloň?
Waverlyovy jsem si okamžitě zamilovala a nejvíc mě asi dostala Evanelle s její schopností dávat lidem potřebné dárky.
Milé počtení,které mě zanechalo s dobrým pocitem. Doporučuji všem,kteří dovolili,aby se na jejich obloze usídlily mraky. Nezapomínejme,že každý mrak má stříbrný okraj

21.04.2017 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Tuhle knížku bylo opravdu těžké odložit a přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Zkraje bylo trochu oříškem pro mou trpělivost převyprávění děje a neustálé vracení se na začátek,ale jak děj nabíral na obrátkách,přestalo mi to vadit. Škoda,že další pokračování v češtině zatím nevyšlo (pokud ano,prosím,dejte mi vědět).
Každopádně Mayfairské čarodějnice můžu jen doporučit.