Ashi Ashi komentáře u knih

Příběhy Příběhy Stanislav Petera

Popis jak vznikaly scenerie jednotlivých fotek. Velice pěkně podané :)

05.11.2021 4 z 5

Lepší paměť snadno a rychle Lepší paměť snadno a rychle Marek Sýkora

Techniky popsané stručně a jasně. Poměrně dost omáčky okolo, kterou lze přeskočit.

26.07.2021 3 z 5

Pouto stínu Pouto stínu Petra Machová

První díl byl místy nelogický až bizardní. Tenhle se mi ale opravdu líbil! Kniha je opravdu velice čtivá. Až do strany 377 jsem nechtěla, aby skončila. Poté je několik méně záživných kapitol, ale konec je opět velice povedený. Občas už se tu však začíná objevovat nešvar, že některé postavy jsou moc silné a dokáží až příliš velké věci. Knihu jsem dlouho odkládala, ale nakonec bude další díl až jaro 2022.
Co se týče vývoje postav, no to víte, že hlavní hrdinka má stále divné a nesmyslné reakce, ale nevadilo mi to. Co se týče přežití, nepřežití postav, dle děje mi současně popsaný stav dává smysl.
Stále mě baví fakt, že hlavní hrdinka knihy má strach, že jí nepřátelé znásilní a zabijou.

23.07.2021 5 z 5

Řešidlo Řešidlo Petr Casanova

Typický Casanův styl pojatý trochu jinak. Líbí se mi rozdělení na otázku + odpověď. I když jsem si často říkala, že taková situace se mě výbec netýká.

04.07.2021 4 z 5

Mark Dzirasa - 21 dnů Mark Dzirasa - 21 dnů Jaroslava Timková

Druhou knihu Marka Cesty poznání jsem přečetla s nadšením a považuji ji za jednu z nejlepších. U této jsem ale občas přeskakovala a některé pasáže mě neoslovily. To jsem se tak změnila nebo je ta první kniha od druhé tolik odlišná?

04.07.2021 4 z 5

Internet pro děti Internet pro děti Oldřich Růžička

Seznam zajímavých webů pro děti, obávám se, že dnes už zcela nerelevantní.

16.04.2021

Fotografie 2.0 Fotografie 2.0 Stanislav Petera

Druhá verze knihy. Liší se fotografiemi a několika přidanými pasážemi. Obě verze jsem si listovala najednou a rozdíl je opravdu pouze v přidaných kapitolách cca 40 stránek z 250. prvních 200 stran se tak liší jen občasným použitím jiné fotografie jako ilustrace. Bohužel formát testu stále není zarovnán a zůstává nepřehledný.

15.04.2021 4 z 5

Fotografie (praktický manuál) Fotografie (praktický manuál) Stanislav Petera

Knihu jsem hltala i když se přímo nechci focením živit. Krásně popsané, co ej vše potřeba včetně příběhů ze života.

15.04.2021 5 z 5

Fotografujeme noční oblohu Fotografujeme noční oblohu Tomáš Dolejší

Souhlasím, nic moc. Takto špatnou knihu o focení jsem ještě nečetla. V podstatě nic sem se tam nedozvěděla.

15.04.2021 2 z 5

Fotografujeme psy Fotografujeme psy Antonín Malý

Kniha mi připomínala spíš deníček fotografa jak ho baví fotit psi typu "Tady je moje fenka Dáša, podívejte jak je roztomilá". Naučnou knihu o focení si představuji jinak.

15.04.2021 2 z 5

Proti všem Proti všem Julie Kagawa

Tento díl byl akčnější než první. Sice začátek příběhu byl předvídatelný, ale pokračování bylo už neočekávatelnější. Zjisťovala jsem děj dalších dílů v angličtině a bohužel se příběh hodně zamotává.

07.09.2020 5 z 5

První dojem První dojem Chip Kidd

Některé postřehy jsou zajímavé, ale přiznám se, že mě kniha zas až tak nebavila.

07.09.2020 3 z 5

Tajemství přitažlivosti srdce Tajemství přitažlivosti srdce Ruediger Schache

Chystám se ji výhledově přečíst znovu, líbí se mi grafické zpracování. Četla jsem ji v teen věku a tehdy mi přišla těžce stravitelná, ale věřím, že teď už pro mě bude pochopitelnější.

12.08.2020 4 z 5

Otevřená mysl Otevřená mysl Tarthang Tulku

Zjistila jsem, že jsem se knih na toto téma již přesytila a přestali mě bavit, ale i tak hodnotím tuto jako velice zdařilou. Líbil se mi zde popis meditace, vnímání. Formát a členění kapitol je též zdařilé.

12.08.2020 4 z 5

Čarokniha Čarokniha Edi Vesco

Svého času byla kniha super, ale ohledně HP jsem měla tuto a "Škola čarodějů", která se mi přecejen líbila víc.

12.08.2020 3 z 5

Velká kniha kreslení - Praktický průvodce pro výtvarníky Velká kniha kreslení - Praktický průvodce pro výtvarníky Barrington Barber

Polovinu knihy zabírají kreslířské postupy, druhou polovinu pak anatomie těla - což mi přijde možná až zbytečně podrobné.

11.08.2020

Univerzální principy designu Univerzální principy designu William Lidwell

Nádherně zpravovaný přehled designových prvků a popis jak působí. Například vliv barvy, zakulacené či ostré tvary, umístění. Přehledně členěné dvojstrany.

08.08.2020 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Pomalý rozplizlý děj a furt se tam řeší hudba.
Miluji knížky o dracích, ale tohle jsem opravdu odtrpěla a vůbec ale vůbec mě neláká číst pokračování.
Rozhodně to není lepší než Eragon.

18.07.2020 2 z 5

Dračí princezna Dračí princezna Eliška Richterová

Podobný příběh jsem kdysi také načrtla, proto mě tato kniha opravdu zaujala. Já myslím, že super. mě se dobře četla a i když jsem přemýšlela nad tím co bych napsala jinak, stejně je super. Ráda bych pokračování! Věřím, že k němu dojde.

18.07.2020 5 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Krásně popsaná kniha. Ač jsem vždy mívala nadprůměrné výsledky, zjistila sem, že tyto problémy se mě vůbec netýkají. Ale troufla bych si tvrdit, že "přílišné přemýšlení" by částečně šlo řešit i meditací.

18.07.2020 3 z 5