anthea anthea komentáře u knih

Dramata víry Dramata víry Carlo Maria Martini

Napsali o této knize:
Velekněží dělají dojem osob neschopných vyslýchat. Nechtějí ani důkladně pátrat a již se rozhodli odsoudit. Jenom aby se zachránilo zdání a dodržovala se právní ustanovení, zvláště ta, která se týkají rituální čistoty. Jsou věřící, kteří chtějí přísně dodržovat předpisy Zákona, ale ve skutečnosti nemají ryzí vnímání tajemství Boha. Reprezentují pokryteckou zbožnost: ty, kteří se uzavřeli pravdě.

Otázka míří na podstatné: Petře, miluješ mě? Miluješ mě více než ti zde? Po Petrovi se nikdy nežádalo: Jsi schopný spravovat majetek církve? Jsi schopen stát se odpovědným za duše? Jsi schopen zahlédnout budoucnost pro obtížné společenství? Jsi schopen podporovat váhající během pronásledování? Ale: Miluješ mě? – tím je dáno podstatné.

08.03.2012

O andělech se Zenonem Ziólkowským O andělech se Zenonem Ziólkowským Zenon Ziolkowski

Nejenže se tato knížečka krásně četla, ale i krásně vypadá. Žlutá je optimistická a tak také působí i celá kniha.

01.03.2012 5 z 5

Prorok Prorok David Torkington

Napsat tak podstatné věci stylem, který se čte jako detektivka, to je umění! [Lachmanová Katka]

27.02.2012

Intimní liturgie Intimní liturgie Paul Verlaine

Souhlasím s Otakáro Schmidtem, který napsal: „Pokud se i takový bouřlivák obrátil ke křesťanství, je to pro mě důkazem, že jakási čistota se dá čerpat i ze starších textů tohoto prokletého básníka.“

12.02.2012

Více než pozemšťané Více než pozemšťané James Benson Irwin

Pěkné krátké kapitolky o cestě na Měsíc, ke které autor připodobňuje cestu k Bohu a propojuje to vhodnými citacemi z Bible.

30.01.2012 5 z 5

Malá kniha velkého umění Malá kniha velkého umění Roberto Carvalho de Magalhaes

Velmi pěkná malá kniha plná nádherných obrazů a popisů k nim. Je dobře, že zde nemá každý malíř jen jeden obraz jako v Galerii světového malířství. Významní malíři jich tu mají víc, takže si člověk o nich může udělat lepší představu.

Galerie světového malířství Galerie světového malířství Robert Belton

Kniha má zajímavý formát a je tam ke každému malíři jeden obraz přes celou stránku. Víc se mi ale líbí Malá kniha velkého umění, protože tam je víc obrazů a k nim popis.

Darwinův omyl Darwinův omyl Hans-Joachim Zillmer

Mne tato kniha velmi zajímala a celkem si myslím, že může mít i v něčem pravdu.

Vilcacora léčí rakovinu Vilcacora léčí rakovinu Roman Warszewski

Velmi dobrá kniha o dnes už známější liáně Vilcacoře. Na základě této knihy jsem ji užívala v tabletách a v menších záležitostech pomohla, ne že by ve větších nepomohla, jen jsem větší problémy neměla :-)

Miniencyklopedie přírodní léčby Miniencyklopedie přírodní léčby Igor Bukovský

Dobré a jednoduché tipy jak se uzdravit z některých nemocí.

Snář Snář Felix Londor

Já teda nevím, kam na ty nápady autor chodí. Čtu si v tom někdy s přáteli jen pro legraci.

27.01.2012 1 z 5

Kancionál Kancionál Ladislav Simajchl

Krásné kostelní písně, mešní, písně k Pánu Ježíši, k Panně Marii a svatým, vánoční koledy a modlitby.

27.01.2012 5 z 5

Malá ilustrovaná encyklopedie A-Ž Malá ilustrovaná encyklopedie A-Ž kolektiv autorů

Je to dobrý slovník, ale v dnešní době, když si můžeme vše vyhledat na internetu, už trochu pasé.

Fantastický neviditelný svět Fantastický neviditelný svět Oliver Meckes

Nádherné obří fotky a tak zvláštní, velmi zvláštní...

27.01.2012 5 z 5

Světová encyklopedie objevitelů od Amundsena po von Zeppelina Světová encyklopedie objevitelů od Amundsena po von Zeppelina Fernand Salentiny

Krásná, velká a obsažná kniha o objevitelích. Je v ní plno krásných starých obrazů, krásné staré mapy a hezké fotky. Množství textu mi velmi vyhovuje, o nikom se tam příliš nerozepisují, je to přehledné.

Výchova štěněte Výchova štěněte Charlotte Schwartz

Takhle brožura mne příliš nenadchla. Možná není tak špatná, když má někdo klidnějšího psa. Nám byly všechny rady málo platné, naše fena je hodně temperamentní. Vůbec v té knize povahu psa rozdělují na dominantní a submisivní, naše holka není snad ani jedno. Submisivní (poddajná) není od malička a dominantní se taky neprojevuje, s ostatními psi nemá problém. Je jen extrémně radostná...

27.01.2012 3 z 5

Školní atlas světových dějin Školní atlas světových dějin Petr Cafourek

Musím říct, že tento školní atlas občas vytáhnu a hledám, co zrovna k nějaké jiné knize potřebuju vědět, jelikož to v hlavě nemám. Dějepis mi ve škole moc nešel...

27.01.2012 4 z 5

William Shakespeare: To nejlepší z tvorby William Shakespeare: To nejlepší z tvorby Abigail Frost

Přehledná kniha s krásnými ilustracemi, jak pro děti, tak pro studenty, aby se v rychlosti seznámili s nejlepší Shakespearovou tvorbou.

27.01.2012 4 z 5

Hosana - zpěvník křesťanských písní Hosana - zpěvník křesťanských písní kolektiv autorů

Ve zpěvníku je plno krásných písniček, nejvíc se mi asi líbí ty vánoční.

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Sice už máme po svátcích, ale myslím, že Vánoční koleda se může číst kdykoli během roku. Bohatému muži a velkému lakomci panu Vydřigrošovi se o Vánocích, které nemá rád, zjevují tři duchové. První je duch minulých vánoc, vezme ho sebou do minulosti a připomene mu lidi, které měl rád a oni jeho, a jaký on sám byl dřív úplně jiný. Druhý je duch současných vánoc, který mu ukáže, jak ostatní lidé slaví vánoce, jak jsou někteří chudí a nemocní, ale hlavně mu ukáže, jak se mají rádi a co si o něm myslí. A poslední duch vánoc budoucích mu ukazuje, co se v budoucnu stane, když se nenapraví. Šťastný konec je nasnadě a je moc krásný.
V roce 2009 byl natočen podle této povídky film, je trojrozměrně animovaný a moc se mi líbil. Ovšem takto divoce zpracované cestování s duchy vánoc se asi nebude líbit každému. Nejkrásnější je konec, když jde už hodný pan Vydřigroš ulicí a na rameni má malého Tynýnka, který říká: „Bůh žehnej všem lidem!“.

27.01.2012