annstoll annstoll komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Odrazovala mě už nastíněným tématem, nicméně jsem si řekla, že jí dám šanci a poté zhodnotím. Nedalo se to číst, občasné pasáže, kdy si člověk říká, že by to nemuselo být tak hrozné, čím dál více nahrazují naprosto kýčovité a stupidní scény, u kterých jsem přemýšlela, jestli to nepředstavuje nějaký zvrhlý typ humoru, musela jsem se u toho smát. Hodnotím prvních sto stránek, dál už jsem to psychicky nezvládla.

22.01.2017 odpad!

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Velmi zvláštní kniha. Bavila mě, akorát se člověk musí asi hodně povznést, což mi celkem dělalo problém. Nejsem si úplně jistá, zda jsem ji vůbec správně pochopila. Nejspíš jde ale o to, že si ji každý vyloží po svém. =)

24.01.2017

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Filmy mne moc nenadchly, proto jsem se o Stmívání nikdy moc nezajímala. Po letech jsem si řekla, že zkusím knihy, které budou určitě mnohem více propracované. Musím říct, že jsem se musela velice přemáhat, abych tuto knihu dočetla. Beztvaré, bezduché. Po dalších dílech určitě nesáhnu.

07.02.2017

Vládce stínů Vládce stínů Cody McFadyen

Tato kniha mě velice zasáhla, hltala jsem ji od začátku do konce. Doporučuji.

01.02.2017

Pavouček Pája Pavouček Pája Pavel Šrut

Určitě patří k nejhezčím a nejnápaditějším dětským knížkám. Pro děti úžasný zážitek.

25.01.2017

Nádhera. Dokonale vykreslená atmosféra s jedinečným nápadem vykresluje naprosto strhující knihu. U dalších dílů mi přišlo, že autorovi trochu dochází dech, nicméně tento díl patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla.

22.01.2017

Nejznámější pohádky na dobrou noc Nejznámější pohádky na dobrou noc Charles Perrault

Velmi hezké zpracování klasických pohádek. Jako malá jsem tuto knihu milovala.

25.01.2017

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Podle kritiků dosahuje prý mnohem vyšších kvalit než Krev na sněhu. Nicméně mě tento díl celkem nudil, nic mě zde nějak nepřekvapilo, nemělo to takový spád. První díl mi dal vše, co mi zde chybělo.

24.01.2017