Annox Annox komentáře u knih

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kdybych měl knihu definovat jen několika řádky, asi bych to nezvládl. Je to silné dílo. Kniha, která se Vám doslova dostane pod kůži. Nepustíte ji z hlavy, neusnete, dokud nedočtete další kapitolu a vaše podvědomí Vám nedá pokoj, dokud ji nedočtete celou.
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/chatrc-recenze

19.12.2013

Jestli čekáte, že si přečtete akční příběh, plný bojových situací, napěchovaný akcí a rychlým spádem nevím zcela jistě, jestli najdete to, co hledáte právě v této knize. Na rychlost plynutí děje si rozhodně nemůžu stěžovat, kniha vás upoutá a čtete dál, i když už vlastně víte, jak kniha skončí. Prostě chcete číst dál! Zároveň v knize najdete velké množství momentů, kdy autor jednoduše nepopisuje průběh boje jako takového, ale zaměřuje se na to. Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/na-zapadni-fronte-klid-recenze

15.12.2013

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jestli čekáte, že si přečtete akční příběh, plný bojových situací, napěchovaný akcí a rychlým spádem nevím zcela jistě, jestli najdete to, co hledáte právě v této knize. Na rychlost plynutí děje si rozhodně nemůžu stěžovat, kniha vás upoutá a čtete dál, i když už vlastně víte, jak kniha skončí. Prostě chcete číst dál! Zároveň v knize najdete velké množství momentů, kdy autor jednoduše nepopisuje průběh boje jako takového, ale zaměřuje se na to.. Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/na-zapadni-fronte-klid-recenze

15.12.2013

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Příběh začíná jednoho běžného poklidného dopoledne. Děti míří do školy, dospělí do zaměstnání a nikoho ani nenapadne, že by něco mohlo stereotyp všedního ne narušit. Ostatně jim to nemůže nikdo vyčítat, chováme se tak přece všichni. Bereme život jako všední samozřejmost a skoro si ani nedokážeme připustit, že by se jednou
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1401/monument-14-recenze

09.01.2014

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

. Už od začátku se čtenář těší na strhující rozluštění záhady, ale minimálně já jsem byl ke konci opravdu hodně zklamán. Autorova představa o náboženství a stejně tak jeho "ohromná záhada" jsou opravdu dost slabé.
Ale abych nebyl jenom kritický, musím přiznat, že v určitých místech jsem se opravdu nenudil, příběh mě vtáhnul a nepustil, dokud jsem kapitolu nedočetl. A jelikož mě vše co souvisí s historií vždy lákalo, moc mě v knize bavily 'dějepisné vsuvky', kterými autor děj zase o něco oživil. Jakmile pan Khoury napíše knihu, ve které
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/posledni-templar-recenze

27.12.2013

Pan Mumla Pan Mumla Barry Hutchison

Skvělý, temný a záhadný příběh. Prolínání reality a představ ještě více umocňuje čtenářův zážitek z knihy a nutí ho pokládat si další a další otázky. Kdo je vlastně Ameena? Kdo je Kyleův otec a co to jsou Nejtemnější kouty? A i když je kniha psána pro děti od devíti let, rozený vypravěč Hutchinson svým příběhem zaujme i dospělé čtenáře. Knihu rozhodně
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/imaginarni-ne-pratele-recenze

23.12.2013