anna492 anna492 komentáře u knih

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Omid Scobie

Knihu jsem brala jako mentální oddechovku, možnost nakouknout do života členů monarchie jinak než skrz bulvár, prostě takové guilty pleasure No a přesně to kniha naplnila. Samozřejmě o nějaké objektivitě nemůže být ani řeč, ale rozhodně bylo zajímavé poznat Meghanin pohled na věc. I když M+H nejsou moji oblíbení členové této rodiny, tak po přečtení knihy jsem si říkala, že to taky nemají v životě úplně jednoduchý a že pravda je někde uprostřed. No, po tom divadle u Oprah jsem o ten dojem zase přišla

12.05.2021 2 z 5

Diana – Její pravdivý příběh Diana – Její pravdivý příběh Andrew Morton

Je těžké hodnotit knihu jako takovou a nehodnotit přitom hlavní aktéry. Dianu mám ráda, myslím, že si hodně vytrpěla, nicméně kniha byla opravdu napsaná jednostranně. Jedná se vlastně o Dianin popis, ovšem z úst autora knihy. Ve snaze o objektivitu jsou v textu průběžně vzpomínky/komentáře i dalších osob, Dianiných přátel či rodiny. Tyto “další zdroje informací” však na objektivitě nepřidávají. Při četbě jsem si nejednou vzpomněla na Meghaninu Cestu za svobodou, inspirace touto knihou mi přijde více než zřejmá.

12.05.2021 3 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Na knihu jsem narazila v rámci čtenářské výzvy. Moc příjemně se četla, i když není to ten typ knihy, od které se nelze odtrhnout. Moc se mi líbilo dobové vyobrazení města.

27.08.2018 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kniha, která mě absolutně pohltila a přenesla do jiné dimenze. Mně osobně kniha příliš dlouhá nepřišla (jak zmiňují někteří čtenáři). Navzdory tomu, že děj nebyl nijak komplikovaný, tak mě to neustále nutilo číst dál a dál, kdykoli a kdekoli jen to bylo možné...

09.08.2018 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Skvělá kniha, zanechala ve mě silný dojem a spoustu námětů na přemýšlení. Snažím se teď vcítit do myšlenek autistického chlapce Christophera, ale také (a to hlavně!) jeho rodičů. Přestože se jedná o vážné téma, kniha byla místy i úsměvná a četla se mi opravdu příjemně.

03.07.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka mě úplně psychicky vyčerpávala, atmosféra strachu mi vlezla pod kůži a bylo mi nepříjemné knihu číst. Kvůli tomu jsem v některých chvílích zvažovala i knížku odložit, ale zvědavost zvítězila a knížku jsem dočetla a jsem za to ráda.

21.06.2018 3 z 5