anna2328 anna2328 komentáře u knih

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Velmi pěkná sonda do českého školství těsně po revoluci, film jsem neviděla, takže nemám srovnání. Líbilo se mi střídání vypravěčských stylů i zařazené citáty. Brala jsem knihu jako oddychovou četbu, v tomto ohledu mě nezklamala. Jediné, co bych autorovi vytkla, je že konec prozradí velmi brzy.

07.03.2017

A noc je nahá černoška A noc je nahá černoška Jiří Suchý

Jiří Suchý nikdy nezklame ...

05.11.2018 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Navzdory pochmurnému prostředí roztomilá detektivka z viktoriánského prostředí, která neurazí ani nijak zvlášť nenadchne. Jako odpočinkovou četbu vřele doporučuji.

31.10.2018 4 z 5

Uloupené tělo Uloupené tělo Christine Trent

Detektivka, která neurazí, mírně překombinovaná, jako oddechovku doporučuji.

24.09.2018 3 z 5

Osudná zima Osudná zima G.M. Malliet

No po těch severských detektivkách trochu klidu, možná až příliš, britská konverzační detektivka s velmi rozvláčně popisovaným dějem. Nenadchne ani neurazí, mohla být o polovinu kratší. Odpočinková četba (uspí dokonale). Jediným velkým plus je samotná postava velmi sympatického detektiva.

10.11.2017 2 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Skvělá pocta A. C. Doylovi, výborně vystavěná zápletka od začátku do konce. Dvě vyústění, obě dvě stejně překvapivé. Lákavý obraz společenských rozdílů a mravního úpadku zdánlivě šedivé viktoriánské Anglie. Dědicové práv A. C. Doyla rozhodně neprohloupili, že svěřili důvěru právě tomuto spisovateli. Pokud si chcete u něčeho odpočinout a zároveň se nechat unášet napínavým, avšak ne dějově chudým příběhem, vřele doporučuji.

14.10.2017 5 z 5

Amsterdam Amsterdam Ian McEwan

Oproti jiným McEwanovým knihám se mi kniha nečetla moc dobře, příběh nebyl tolik napínavý, jak jsem od autora zvyklá. Příběh mě nevtáhl, nebyla jsem mu schopná uvěřit nebo si dokonce najít někoho, s kým budu sympatizovat. Když se to u knihy nepovede, mám vždycky problém se s ní ztotožnit. Dost dobře nechápu, proč zrovna tento román dostal Man Brookrovu cenu, autor měl mnohem lepší kandidáty.

21.05.2017 3 z 5