Angie.D Angie.D komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Colleen mám fakt rada, jej štýl písania je skvelý a neskutočne čítavý. Veď aj túto knihu som zhltla za jeden deň a to som z nej nebola úplne odvarená. Čítala som totiž už od autorky oveľa lepšie knihy. Príbeh bol ale dobrý - pekný, smutný, emotívny, zamilovaný, proste všetko čo od Hooverovky očakávate.
V knihe je na môj vkus priveľa poézie, resp. slamu, ako to tam nazývajú. Neprišla som tomu na chuť. Chápem ale, že niekomu sa práve toto môže páčiť.

Hlavný hrdina Will bol sympoš, fandila som mu, bavil ma. Bavili ma aj dvaja mladší bratia hlavných hrdinov, a to teda mi väčšinou detské postavy idú na nervy. Aj mamča hlavnej hrdinky Lake bola super. Zato samotná Lake bola taká 50/50. Vyslovene mi nevadila, ale občas mi liezlo na nervy jej správanie.
Hlavnú dejovú linku/šokujúce odhalenie som odhalila už dosť skoro, resp. som to aspoň veľmi intenzívne tušila, takže to ma troška sklamalo.
Inklinujem asi skôr k 3.5*
Knižka mala ale viacero pekných myšlienok a citátov.

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Príjemná romantická oddychovka. Čítalo sa to ľahko a rýchlo, avšak nebolo to ničím výnimočné, bolo tam pár klišé scén, predvídateľných momentov, otravných postáv, čiže preto hodnotím ako dobrý priemer.
Rada by som to ale videla sfilmované :)

Všetko príšerné aj krásne Všetko príšerné aj krásne Bryn Greenwood

Netypický romantický príbeh o dvoch zvláštnych bytostiach a množstve strašných udalostí, ktoré ich postretli.
Knižka sa nečíta ľahko, postavy si nezamilujete, ale napriek tomu sa oplatí si to prečítať, lebo príbeh je silný.

03.02.2022 4 z 5

Ži, kým sa dá Ži, kým sa dá Camille Pagán

Kniha je písaná štýlom, s akým som sa doteraz nestretla a spočiatku som bola z toho nesvoja. Ide vlastne o knihu, ktorú píše otec svojej dcére. O jeho živote kým ešte nebola na svete, o tom ako spoznal jej matku a jej manžela, o jeho pádoch aj radostiach, o tom keď do ich rodiny vstúpili tragédie, no najmä píše o láske vo všetkých formách.

Úprimne, príbeh bol na mňa troška depresívny. Niežeby sa tam dialo stále niečo smutné. Ale bolo to až príliš realistické alebo ako to nazvať. Sama som z toho upadala do depky, že starnem :) Asi som si nevybrala správne obdobie na čítanie tejto knihy, na začiatok roka som túžila po troška sladšom príbehu.
Každopádne to bol ale dobrý príbeh, zaujímavo napísaný a s peknými myšlienkami.
Neurazí, ale ani nenadchne.