Anetinecka Anetinecka komentáře u knih

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Pokud od této knihy nic neočekáváte a nemyslíte si, že to bude další topka, tak určitě budete spokojení, nebo já aspoň byla. Po tom, co jsem přelouskala asi první dvě/tři absolutně nezáživné kapitoly, se děj začal pomalu rozjíždět a řekla bych, že docela úspěšně. Tak jsem s knihou byla spokojená, nezařadím ji mezi asi mé nejoblíbenější knihy, ale nelituji, že jsem četla, naopak jsem ráda. Byl to zajímavý námět a zpracování bylo také dobré, i když by se nějaká ta chyba našla. Jediné z čeho už nejsem tak nadšená je asi pokračování, myslím si, že bez toho by jsme se obešli, ale třeba příjemně překvapí.

09.02.2017 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

WOW! Děkuji za tuhle knihu. na doporučení spoustu kamarádek, které to četly jako povinnou četbu jsem nakonec neodolala a četla jsem ji jedním dechem a to je co říct, protože nejsem zrovna fanoušek detektivek. Ale myslím si, že tahle kniha by mohla být mým odrazovým můstkem k detektivkám. Musím říct, že mi z toho šla hlava kolem na to snažit se odhalit vraha. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného a za mě ten vrah nešel odhalit. Ještě, že tam byl epilog, kde to bylo krásně vysvětleno a já konečně mohla "odhalit" vraha.

19.01.2017 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

DOPORUČUJI!!!!
Všem lidem, kteří pracují s lidmi obzvláště jako pedagogové, vychovatelé, ...
Všem lidem, kteří jsou schopni logicky uvažovat nad svým jednáním jestli je správné
Všem lidem, kteří o sobě občas pochybují a přemýšlí nad změnou
Všem lidem, kteří touží zlepšit své mezilidské vztahy

Musím říct, že mně osobně se kniha četla velmi těžko, měla jsem problém udržet pozornost, pamatovat si, co jsem četla. Ale za to si mohu sama, protože jsem jí nevěnovala dostatečnou pozornost jakou jsem měla. Pokud jde, ale o obsah je to něco nepopsatelného. Musím říct, že mě to přimělo pohlížet úplně jinak jak komunikaci s dětmi (studuji vychovatelství) tak, ale i s přáteli, rodinou. Přimělo mě to zamýšlet se nad výchovou s jakou jsem se setkala tak i nad výchovou jakou jsem praktikovala já.

Možná v knize nenajdete nějaké převratné a nové myšlenky, ale za mě jsou to myšlenky a názory, na které spoustu lidí zapomíná nebo si je nechce připustit a právě v této knize si je připomenete nebo rozšíříte své obzory.

28.12.2016 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Knihu jsem zakoupila svému bratrovi nečtenářovi pod stromeček s tím, že je to poutavé jako Hunger games, divergence apod., které viděl jako film. Musím říct, že chvilku před Vánocemi jsem pochybovala jestli jsem zvolila správně, ale poté, co se do knihy začetl a přečetl ji za dva dny, což mě velmi překvapilo, jsem byla s výběrem knihy spokojená. Na nečtenáře to byl za mě výkon a když mi oznámil, že byla i zajímavá tak mě to velmi potěšilo.

Teď k samotné knize. Samozřejmě, že jsem neodolala a přečetla jsem si ji také. Kniha je napsána velmi čtivě takže se vůbec nemusíte bát, že by jste se nezačetli, či textu neporozuměli. Příběh sám o sobě je také poutavý, možná né nejlepší jaký jste kdy četli, ale za mě nezklame. K většině postavám si nestihne vytvořit nějaký ten cit a je vám vlastně jedno, když následně umřou, ale co. O to nejde. Já sama jsem v knize hledala hlavně odpovědi, co bych já sama v tu chvíli vlastně dělala. Zachovala bych se rozumně jako Cia, či by jsem zapomněla na své hodnoty a byl by ze mně jiný člověk. Uvědomovala bych si možná nebezpečí, zapomněla bych mnohdy dané okolnosti a dokázala v tu chvíli přemýšlet klidně a logicky? Myslím si, že každý si v knize najde své. Já si to našla a musím říct, že se těším na další čtivé pokračování.

28.12.2016 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem si vypůjčila od kamarádky, která mi jí doporučovala. Kniha se v podstatě četla sama. Řádky, stránky i kapitoly utíkaly strašně rychle (asi tak jako pro hl. hrdiny) . Příběh mě lákal ikdyž jsem věděla, že nedopadne zrovna nejlépe. Styl psaní autora mi byl dost blízký a tak i hl. hrdinové. Jejich zvláštní pohled na život a tolik sarkasmu, který mě i ve smutné situaci dohnal k úsměvu a někdy i k hlasitému smíchu. Tuto knihu bych ohodnotila: 5 HVĚZDIČKAMI, prostě DOKONALÁ.

26.06.2014 5 z 5

R. U. R. / Bílá nemoc / Matka R. U. R. / Bílá nemoc / Matka Karel Čapek

Nikdy by mě nenapadlo, že mě zaujme kniha od Čapka a podobných spisovatelů. Musím uznat, že jsem se hodně spletla. DOPORUČUJI.

28.02.2014 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Ze začátku mi kniha nepřipadala zas až tolik čtivá, ale jakmile jsem se zorientovala v tom co jaký prvek z alomancie dělá tak jsem byla v ději pohlcená až po uši. Rozhodně doporučuji . Děj je zajímavý, napínavý chvílemi i nečekaný. Určitě si to zamilujete tak jako já :)

28.10.2013 5 z 5