aneta9620 aneta9620 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Výborná kniha!
Přenesla mě do doby největšího rozmachu jednoho prvorepublikového města a zároveň do hektických dnů listopadové revoluce v Praze.
Obě časové roviny jsou pečlivě zasazené do příslušné doby, dokonce i jazykově, a příběh je vymyšlen tak, že nemůžete přestat číst a napjatě očekáváte, co bude v další kapitole.
Opravdu úžasně napsáno!

17.05.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Další z historických epoch, které si autorka vybrala. Není to tak dobré a sugestivní jako "V šedých tónech", ale člověk se dozví, že někde se měli před rokem 1989 ještě mnohem hůř než u nás a že sametový průběh revoluce v ČSSR nemusel být tak samozřejmý, jak si mnozí dnes myslí.

03.04.2023

Samuraj Samuraj Šúsaku Endó

Na podobné téma jsem četla od stejného autora knihu "Mlčení". Tentokrát mi to přišlo až moc nábožensky pojaté, což není zrovna moje parketa. Takže jsem dočetla trochu se sebezapřením.

03.04.2023 3 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Prvních sto stran bylo super, pak mi to přišlo trochu rozvláčné a moc popisné, ale přesto hodnotím jako velmi dobrou knihu.

03.04.2023 3 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Nedoceněná kniha - sice získala cenu Magnesia Litera, ale nedoceněná mezi čtenáři. Na české poměry stylově vybroušené a suverénně odvyprávěné.

25.03.2023 5 z 5

Rub a líc baťovských sporů Rub a líc baťovských sporů Jaroslav Pospíšil

Bohužel zcela neprofesionální nadržování jedné straně, sklouzávající až k sarkasmu a výsměchu, což je v literatuře faktu něco zcela nepřijatelného.

07.02.2023 1 z 5