Aneleh77 Aneleh77 komentáře u knih

Dívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v krizi Dívka pod hladinou - Příběhy dospívajících v krizi Jana Růžičková

Zajímavá kniha psaná z pohledu psychoterapeuta.
Konkrétní příběhy ukazují, že tento obor není univerzální, každý případ je individuální a vyžaduje individuální řešení.

07.11.2022 3 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Je to kniha, příběh, který dává naději. Dává návod, jak získat naději. A nejen lidem, kteří psychicky trpí po ztrátě blízké osoby. Mohla by být i návodem lidem, kteří mají psychické problémy. Pomalu, opatrně, po krůčcích zpátky k životu...

V knize se neodehrává žádný strhující příběh, přesto je zajímavá a čtivá.
A její dozvuky ve mně zůstávají i po několika měsících...

22.09.2022 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Z počátku se mi vyprávění zdálo trochu zmatené (a určitě by neškodilo přečíst si knihu znova, abych se lépe zorientovala ve vztazích). Vztahy a osudy postav se prolínaly a později se některé protly a vyjasnily.
Ale čím mě kniha absolutně nadchla, byl vypravěčský styl. Jednoduchý, místy syrový, přesně vystihující přírodu hor a stejně přesně vystihující popisy charakterů postav.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Zajímavý náhled na osud člověka, který měl štěstí, dá-li se to tak říct. Někdy až neuvěřitelné štěstí v místě, kam se dostal. Určitě stojí za přečtení, i když v porovnání s jinými "osvětimskými" knihami vzpomínek, se zdá být příběh trochu nerealistický.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Silný příběh, který je založený na osudu skutečné osoby Cilky a doplněný vzpomínkami jiných. Celek dává ucelený obraz o dvou hrůzných obdobích, které musela Cilka prožít.
Stejně jako u Tatéra je až neuvěřitelné, kolik štěstí může mít někdo, kdo se dostane do bezvýchodné situace.