andrea4315 andrea4315 komentáře u knih

Satisfakce Satisfakce Thea Devine

Je to tak strašný, až to působí pravdivě a reálně.
Drsný příběh, žádnou rozkošnou milou historickou romantiku zde nehledejte, ta romantická část je vlastně přeskočena, uběhnou 2 roky dvoření a svádění, ale to se dovíte, až za nějakou dobu ve zmínce, že to proběhlo, protože to není o tom. žánrově je to totiž spíše historická nicmoc detektivka, proložená pár erotickými scénami, které jsou na tom asi to nejodpornější pro ženskou,co si ráda občas přečte milé oddychové historické romance.

21.03.2017 1 z 5

Planoucí hvězda Planoucí hvězda Moira Young

no jednička je velmi dobrá - dobře popsaný svět, silní kladní hrdinové i pořádní padouši, rozvíjející se pěkný romantický vztah a velké finále, dvojka je ala Na cestě - pořád se sice něco děje, ale nějak to ne a ne někam pořádně vést, no a trojka je spíš tak trochu krimi, což nebylo vůbec špatné, naopak to celý tento díl podrželo.
Hodnotím celou sérii, tento díl samostatně by si zasloužil hvězdy 4.

20.03.2017 3 z 5

Muž s mečem Muž s mečem Janet Chapman

Na jednu stranu se mi líbilo víc jak první díl, sympatičtější hrdinové, ale na druhou tam bylo víc věcí, které mi vadily. Hlavně ten uštěkanej vlk mi vadil, vlk neštěká, vyje, vrčí, jen opravdu výjimečně krátce jakoby zaštěkne, ale tady štěká každou chvíli.., to nedokážu zkousnout. Navíc mnohem více předvídatelné, tudíž i méně napínavé.

11.03.2017 3 z 5

Uväznená v čase Uväznená v čase Kristína Ježovičová

Začátek mě nebavil, dost mi vadilo věčné přeskakování z ich do er-formy, ale po nějakém čase, asi když se konečně dostane do minulosti, jsem to přestala vnímat, protože mě ten příběh chytil.
Závěr mě trochu rozhodil, až jsem chtěla dát jen trojku, ale právě proto naopak dávám ****.

06.03.2017 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Ne, nemám na to, nedočtu, beru to moc osobně, při čtení o sedmileté holčičce a pětiletém chlapci vidím svoje děti. dokud se jen trénovali na vojáky tak mi to nepřišlo, ale to co následuje ve dvojce a to skoro na začátku fakt jen tak nerozdýchám.

02.03.2017

Pohádky pro zlobivé strašidýlko Pohádky pro zlobivé strašidýlko Štěpán Podešť

Anotace je jen ta červená nit spojující samostatné příběhy, kdy to je leckdy jen pouhá 1 věta, že Albert začal strašidýlku vyprávět další příběh.
Pohádky jsou docela pěkné, zajímavé a odehrávají se "v našich lesích a polích" např. O tlusté víle, nebo Proč křepelky volají pět peněz. Čte se to dobře, normální současná čeština.
Jsou ale strašně kraťoučké, mým dětem ( 6 a 7 let) jsem je četla za trest, když jim trvalo dlouho se dostat do postýlky, že už nemáme čas na dlouhé čtení.
Takže asi pro menší děti, ty však raději klasiku, každý den to stejné, nebo možná po první samostatné čtení.

19.02.2017 4 z 5

Posolstvo Posolstvo Emília Dalekorejová Beňová

Děj se odvíjí velice pozvolna, takže radši NEČTĚTE ANOTACI, jinak se připravíte o děj celé třetiny knihy.
Je to spíš o myšlenkách, pocitech hlavní hrdinky. Ale čte se dobře, občas se usmějete nad nějakou hláškou, napínavé opravdu jen trošičku.
Milá příjemná odpočinková oddychovka.

22.01.2017 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Docela dlouho trvalo zorientovat se v tomto novém světě, plném podivných názvů lámajících mi téměř jazyk. Střídání z pohledu Hirky, Rimeho a Urda, to nijak neurychlovalo.
Graduje velmi pozvolna, často jsem se přichytila u toho, že čekám na nějaký zvrat, který to rozjede. Zvratů v knize hned několik, ale nějaké extra rozjetí po nich nenastalo.

Ale teď po dočtení mohu říci jen: Chci víc, MUSÍM MÍT VÍC, P O T Ř E B U J I V Í C !!!

Není to typická fantasy, kdy extra hrdina nakope zadky extrapadouchům, ale celkově ve vás příběh zanechává dobrý pocit, že i když vás skoro všichni odsoudí, neznamená to že jste špatní, že i když uděláte spoustu chyb, může vám být odpuštěno, a můžete začít jednat lépe, a že i jednotlivec může docílit velkých změn.

Za těch 550 stran se mi nenápadně ale jistě dostalo pod kůži, hlavní hrdiny si oblíbila natolik, že se s nimi ještě nechci rozloučit. Takže, kde je další díl???

08.12.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Známá četla v angličtině a říkala, že jednička je děsná, ale dvojka přímo úžasná. Vzhledem k tomu, že mně se jednička líbila, se dvojky nemůžu dočkat. Možná právě kvůli varování, že to není dobré, jsem s každou řádkou byla více a více příjemně překvapována novým úžasným světem, který autorka stvořila.

03.11.2016 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Nedočetla jsem. Mám ráda fantasy i romance obsahující sexuální scény, dohromady to často bývá superspojení pro ženskou s oblibou ve fantasy, ale tady těch sexuálních scén bylo prostě přespříliš,přehršle a ještě jednou neúmorně moc, a když jsem se snažila po nějaké době ty sexscény přeskakovat, abych se dopracovala k příběhu, tak se mi to nedařilo, kromě sexu se nic ne a ne dít, nacházela jen suché popisy politiky, tak jsem se na to vykašlala.

02.11.2016