and and komentáře u knih

Laurus Laurus Jevgenij Vodolazkin

Velmi zajímavý, bohužel, smutný příběh o jurodivém = vidoucím, léčiteli se odehrává na staré Rusi. Doporučuju všem, kdo se o tuto tématiku zajímají; pro "nepolíbené" je to jen vymyšlený příběh. Kniha je mj. o hodnotách, které jsou platné jakékoliv době.

24.11.2018 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Do poloviny knížky skvěle napsaný baladický příběh, Miloš Urban zvolil i k tomu adekvátní jazyk, slova jsem hltala. Ohodnotila bych ho na 1000 %. Pak ale autora buď opustila múza nebo převzal psaní někdo jiný anebo je autor schizofrenní... Dalo by se napsat, že dál to bylo nepovedené, ale ve skutečnosti to byl hnus! Do konce jsem to dočetla jen z toho důvodu, že jsem chtěla vědět, jak to dopadne a doufala, že se autor "vzpamatuje", ale nestalo se tak:-(
Film jsem chtěla moc vidět, ale do kina jsem se nakonec nedostala. Po přečtení knížky už ho vidět ani nechci.

02.11.2018 2 z 5

Čtyřicet pravidel lásky Čtyřicet pravidel lásky Elif Shafak

Krásná knížka... Nemá smysl ji tu rozpitvávat, příběh se musí přečíst a zároveň "prožít". Neuznávám náboženství a ezoteriku, které slouží k manipulaci lidí zde na Zemi, ale tento příběh zasáhne člověka vnitřně:-)

08.09.2018 5 z 5

Čarodějova učednice Čarodějova učednice Amy Wallace

Pokud někdo čtete Castaňedu, pak tuto knihu doporučuju číst jako poslední, aby vám to nevzalo o dotyčném hned na začátku iluze, protože jako člověk to vypadá, že "stál za houby", hodně lidem ublížil; kdo vidí energie, asi by řekl, že měl velmi málo otevřenou srdeční čakru.....

04.10.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Výborně napsaný příběh, ale hodně drastický...

01.10.2018 5 z 5

Hořící stránka Hořící stránka Genevieve Cogman

Všechny 3 díly se mi líbily, velmi čtivé. Naštvalo mne, že když už jsem si koupila i 3. díl, příběh ještě není ukončen a je další pokračování (nemám ráda seriály!)

08.09.2018 5 z 5

Pravda mezi nebem a zemí Pravda mezi nebem a zemí Roman Zeman

Obsahově výborná knížka! Popisuje část jednoho života, co a jak vidí "vidoucí". Stylisticky je to napsané stylem "alá jednoduchá popisná detektivka k vodě", i když o detektivku nejde, ale jiné přirovnání mne nenapadá. Tento styl psaní bylo pro mne utrpením číst, chvílemi jsem trpěla jak zvíře, ale zvítězil obsah nad formou. Kdo začíná vidět, cítit energie, živly přírody, přírodní bytosti či má spojení s vesmírem, s posmrtnou dimenzí (= s "vyšším" matrixem) anebo koho jen tato tématika zajímá, pak doporučuju k přečtení:-)

08.09.2018 4 z 5