Anathiel Anathiel komentáře u knih

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Tohle byl jeden velký bizzare. Čarodějnice, kterou stačí zakrýt ručníkem a už není, je největší hrozbou. Všichni se jí bojí, ale během celé doby vlastně nic nedělá, jen na vás "kouká".
Kniha nepůsobila strašidelně, spíš jsem z ní byla zmatená. Zejména ve druhé části, kdy jsem si už jenom říkala, co to vlastně čtu. Děj pro mě neměl dostatečný spád, celkově jsem si nedokázala najit cestu k jednotlivým postavám.

19.08.2019 2 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Příjemné oddechové čtení o roztomilém tučňákovi a jeho compadre.

08.05.2019 4 z 5

Chlapec s rybí hlavou Chlapec s rybí hlavou Eliška Beranová

Novela využívají barvitě a s neobyčejnou obratností jazyk a slova, k vyobrazení místa jinak fádního, ničím zajímavého. Ohlédnutí se za minulostí, bezstarostností a barvitostí dětství a mládí, v kontrastu s uvažováním nad nápravou chyb a smyslem života v dospělosti. Duševní poruchy jsou zde popsány s nebývalou lehkostí a jemností. Slovní přirovnání až neskutečné, určitě tato kniha stojí za přečtení.

08.10.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Přečteno jedním dechem. Tak jako všechny knihy této autorky. Poslední díl neztrácí na tempu předešlých ze série Skleněný trůn. Jen je někdy složitější rozpomenout se na tu kterou postavu.

19.08.2019 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Velice čtivá kniha, nešlo se od ní odtrhnout, ale i tak mi v ději něco chybělo.. Postavy byly až moc ploché, bezcharakterní.

24.01.2021 4 z 5

Rudý pes Rudý pes Louis De Bernières

Krásná knížka o životě a osudech Rudého psa. Kniha velice čtivá a dojímavá. Neuvěřitelné, za jak krátký čas mi Rudoch přirostl k srdci.

05.01.2019 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Vtipná metafora investigativní novinařiny v největším měste světa, Ankh-Morporku.

03.01.2019 5 z 5

Barbar Ronan Barbar Ronan James Bibby

Vtipná parodie na všechny možné druhy fantasy, na které si vzpomenete. Jednou vás chytne a už nepustí. Hlavně pozor na ďábelského oslíka Koťátko, ať se vám o něm nezdá!

24.01.2021 4 z 5

Sen devíti z oblaků Sen devíti z oblaků Kim Man-džung

Nádherná kniha klasické korejské literatury ze 17. století. Krásné zobrazení lásky, zamilovanosti, přírody a celkové úcty mezi lidmi. Snová literatura, která stojí za přečtení.

10.08.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Kniha se četla velice lehce, místy napínavá, jenom mi někdy přišlo, že postavy postrádají charakter. Lidé byli buď hodní nebo zlí. Vše buď černé nebo bílé. Tím ale kniha neztrácí na svém kouzlu. Tyto dva kontrasty k této knize pasovaly a byly kýženým záměrem.

07.06.2019 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Úžasné oddechové čtení. Děj trochu připomínal stavbou předešlou část série, ale to nevadí. Výživný a poutavý příběh ze středověku.

27.12.2018 5 z 5