amelie.m amelie.m komentáře u knih

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Po dočtení se ve svých pocitech vůči knize rozcházím a těžko se mi hodnotí. Připadám si, jako bych při čtení klopýtala po kamenité cestě a jen občas se prošla malým kouskem cesty bez šutrů. Ty myšlenkové pochody, přeskakování odnikud někam a zase zpátky, mi nejsou moc blízké, přesto je kniha něčím nepopsatelným přitažlivá.

13.02.2018 3 z 5

Výměna manželek Výměna manželek Kate Long

Na můj vkus trošku těžkopádné čtení. Pro mne nepřirozené užívání přímých a nepřímých vět, občas jsem se ztrácela i v tom, zda jsme v přítomnosti nebo ve vzpomínkách. Čtení se vleklo a já jsem ráda, že ji mohu odložit. Nadobro.

16.09.2017 1 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Syndrom uzamčení je pro mne naprosto šílená a nepředstavitelná věc. Jenže jsou v životě situace, kdy prostě nemáme jiné možnosti. Karty jsou rozdány.

Myslím si, že kdyby měl autor možnost zapisovat si své myšlenky sám, kniha by byla úplně někde jinde. Nicméně oceňuji tu vůli dotáhnout věci do konce, zvlášť za takových podmínek.

Zamýšlím se i nad používaným systémem skládání slov. Přijde mi poměrně nezáživný a složitý.. asi bych se v té situaci pokusila o změnu.

01.08.2017 3 z 5

Od toho chlapa ruce pryč! Od toho chlapa ruce pryč! Natasha Burton

Dostala jsem darem, nahlédla jsem. Ech.. Škoda papíru.....

19.05.2017 odpad!

Svědectví Svědectví Alfred Kantor

Při listování knihou mne velmi ruší dohledávání překladů popisků obrázků, které jsou až na konci knihy a souvislostí spojených s malbami, které se nachází v předmluvě.

Díky malbám má kniha svou vlastní, tísnivou atmosféru, přirozeně vycházející z tématu, kterým se zabývá a jistě stojí za nahlédnutí.

18.12.2016 3 z 5

Trojka Trojka Richard Sacher

Trojku bych hodnotila jako vcelku reálný příběh ze současnosti, neurazí, nenadchne. Mně osobně příběh nepřinesl nic nového, kromě pozastavení se nad nevychytanými, nejenom gramatickými chybami. Dvě hvězdy.

21.04.2016 2 z 5

Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Helena Růžičková

Helenku si budu nosit v srdci napořád.. :)

25.06.2015 5 z 5

Můj soused je čaroděj Můj soused je čaroděj Kateřina Mildnerová

Krásná kniha, nejenom obsahem, ale i kvalitou. Nádherná obálka, krásný papír.. a to vše za pakatel v levných knihách - pro mě výhodné, ve výsledku smutné.. Doporučuji.

25.06.2015 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Dala jsem jen prvních sto stránek.. Nemyslím si, že jsem zrovna puritán, ale tohle je fakt humus první třídy a myslím, že jsem nedočtením dalších stovek stránek o nic nepřišla.. Přínos pro mě? Netuším, snad jen.. zklamání, asi jsem měla jiné představy o psaní Markýze.. :)

25.06.2015 1 z 5