Svědectví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kresby židovského mladíka zachycují utrpení v nacistických koncentračních táborech Terezín, Osvětim a Schwarzheide. Soubor více než stovky kreseb představuje unikátní svědectví o životě vězňů v koncentračních táborech. Prosté téměr naivistické provedení dává výtvarnému projevu etický rozměr. Jedná se o první české faksimilové vydání této kreslené kroniky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30910/svedectvi-30910.jpg 4.818
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno:
Originální název:

Buch des Alfred Kantor, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Svědectví

KristýnaMy
21.08.2019

Určitě důležitá a hezká kniha, ale styl textu mě zklamal. Kresby jsou neuvěřitelné až živé, velice talentovaný autor.

efka.saf
09.11.2018

Knížka mě docela silně zasáhla, i když to není klasická beletrie. Původně jsem si myslela, že půjde o knihu podobnou komiksu, ale když jsem ji vyzvedla v knihovně a vyskočily na mě kresby s anglicko-německými texty, napadlo mě, že jsem vzala asi něco špatného. Pak jsem ale knihu prolistovala, začetla se do úvodních, česky psaných slov a pochopila jsem, co vlastně držím v ruce. Můj pohled na věc se ihned změnil. Kniha je opravdové "svědectví" o hrůzách ne tak dávno minulých. Je velmi sugestivní a autentická a ten, kdo je schopen vnímat její atmosféru, bude jistě vnitřně zasažen.
Možná není úplně praktické mít překlady poznámek až na konci, ale vzhledem k tomu, že knížka je koncipována jako faksimile, vlastně mě nenapadá jiné řešení. Já osobně si překlady okopírovala a to, čemu jsem nerozumněla, jsem si dohledala. Na druhou stranu ale, mnohé obrázky ani komentáře nepotřebovaly. Nelze jinak, než dát 5*.


amelie.m
18.12.2016

Při listování knihou mne velmi ruší dohledávání překladů popisků obrázků, které jsou až na konci knihy a souvislostí spojených s malbami, které se nachází v předmluvě.

Díky malbám má kniha svou vlastní, tísnivou atmosféru, přirozeně vycházející z tématu, kterým se zabývá a jistě stojí za nahlédnutí.