amelie.m amelie.m komentáře u knih

Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Deník mezi životem a smrtí - Můj boj s rakovinou Helena Růžičková

Helenku si budu nosit v srdci napořád.. :)

Devátý dotek Devátý dotek Mirka Šimková

Měla jsem možnost Mirku poznat osobně. Moc ráda jsem chodila už na její blog a vydání knihy mě jen potěšilo. Mirka má dar psaní a je dobře, že se podělila i o tak niterní pocity, které následovaly po tragické ztrátě jejího manžela a tatínka dětí. Ona je prostě bojovnice, stejně tak její malá Klárka a ostatní děti.

Tato knížka vám otevře nové pohledy na život i smrt. Budete u ní plakat, budete se i smát. Taková je Mirka.. nevzdává se..

Můj soused je čaroděj Můj soused je čaroděj Kateřina Mildnerová

Krásná kniha, nejenom obsahem, ale i kvalitou. Nádherná obálka, krásný papír.. a to vše za pakatel v levných knihách - pro mě výhodné, ve výsledku smutné.. Doporučuji.

25.06.2015 5 z 5

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Prostě wow! :) kniha, která změnila můj život..

Jsou tam sice opravdu velmi náročné pasáže, ale proč ne? :) Stojí za to, je překlenout.. Parádní kousek, perfektně vystavěný, všechna čest..

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pro mě velké zklamání.. Další důkaz toho, jak umí zblbnout reklama.. a to jsem se fakt na tuhle knihu těšila..

Kniha narvaná postavami, spoustou linií, ve kterých se člověk ztrácí, nedořešenými věcmi a leckdy slušnými nesmysly.. (např. útěk děcka z mrazáku, bože :))

Za mě nee..

25.06.2015 2 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Dala jsem jen prvních sto stránek.. Nemyslím si, že jsem zrovna puritán, ale tohle je fakt humus první třídy a myslím, že jsem nedočtením dalších stovek stránek o nic nepřišla.. Přínos pro mě? Netuším, snad jen.. zklamání, asi jsem měla jiné představy o psaní Markýze.. :)

25.06.2015 1 z 5

Soukromá potěšení Soukromá potěšení Bertrice Small

Šílená kravina, která se skvěle četla :))) Takže jo, baby, žádný hluboký děj, nicméně určitě si ji přečtěte :))

25.06.2015 3 z 5

Mráz ze záhrobí Mráz ze záhrobí Charlaine Harris

Naprosto úžasný :) stejně jako celá série, čte se jedním dechem.

25.06.2015 3 z 5

Dcery Lamače kostí Dcery Lamače kostí Ted Dekker

Kniha se četla jedním dechem, je plná napětí, autor umí navodit atmosféru a rozhodně bych ji doporučila dál, i přes občas nereálné chování některých postav.. a přes některé, téměř supermanovské akce :)

Když Ryan unesl Burta Welshe, byl Burt jen v tenkém bavlněném pyžamu.. pravděpodobně v Americe dodávají k podobným modelům i pásky, kterými pak jejich únosci svazují uneseným ruce :)) Ale beru, každý autor má právo se v příběhu malinko ztratit, zvlášť v podobně nahuštěném..

25.06.2015 4 z 5