Alyx Alyx komentáře u knih

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Prostředí zajímavé, ale děj nastavovaná kaše. Po čase se ty intriky přejí a člověk zapomene, že se řeší za jakých okolností zemřela jedna z hlavních postav. Na konci to zrychlí, možná až moc.

02.05.2019 3 z 5

Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné Katherine Halligan

Zajímavá knížka, která je logicky ovlivněná osobou autorky. Vybírá "výjimečné ženy" hlavně z pohledu anglo-amerického prostředí. Zároveň chybí jakýkoliv kritický pohled, což není úplně dobře. Například Eva Peron není tak úplně jednoznačně pozitivní osoba, jak je tu prezentována. Ale celkově je knížka dobrá.

05.02.2019 4 z 5

Krtek na návštěvě Krtek na návštěvě Kateřina Miler

Musím téměř svatokrádežně přiznat, že se mi ilustrace Kateřiny Milerové líbí víc, než jejího otce. Tak a řekla jsem to :-) Zvířátka jsou taková baculatější, přátelštější. Knížku máme doma a nedáme.

24.09.2018 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Ten nápad s tajemným americkým městečkem (v tomto případě dvojměstím) se mi líbil moc. Mám prostě pro divná městečka, v nichž hlavní hrdina hledá "pravdu" slabost.

22.03.2018 4 z 5

V bažinách škorpiónů V bažinách škorpiónů Ian Livingstone

Gamebook, u kterého jsem si poctivě malovala mapu. Hezká zábava.

07.11.2017 4 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Záleží, co od knihy očekáváte.. Je to temný pomalu plynoucí psychologický příběh, který nechává nahlédnout do nitra duševně nemocné ženy žijící v pokroucené realitě. Jak se události odehrály ve skutečnosti čtenáři prozradí až konfrontace s okolím (smrt matky) nebo je to jen naznačeno (dítě, zranění sestry).

Co se závěru týče, přeci jen bych ocenila, kdyby se mi dostalo vysvětlení událostí, které kniha jen naznačí. Ale i tak dávám čtyři hvězdy.

06.03.2013 4 z 5

Dolů mezi mrtvé Dolů mezi mrtvé Simon R. Green

Obstojné čtení, neříkám, že ne. Ten komentář o RPG hře je přesný. Ale je to variace na strašidelný dům, takže slabší, ale přeci jen tří hvězdičky.

03.01.2013 3 z 5

Chladnokrevná msta Chladnokrevná msta Lincoln Child

Patří k těm slabším ze série o Pendergastovi. Ale pořád je to slušné čtení.
Více v recenzi: http://www.bux.cz/literarni-kavarna/ctenarske-recenze/lincoln-child-a-douglas-preston.html

22.12.2012 3 z 5

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Stále docela vtipná knížka, ale už se vytratila lehkost a nadhled, který autorka ukázala třeba v Chalupářce. To je ale asi přirozený vývoj. Chalupářku psala žena plná síly, Z lodiček do holin důchodkyně (Ovšem ve srovnání s průměrnou důchodkyní je stále plná optimismu, to zas jo). Opět jde o autobiografický příběh a opět Marcela Mlynářová rekonstruuje starý objekt. Na počátku knihy rozdá nemovitosti dětem. Chalupu na Vysočině (známou z chalupářky) dceři, pražský byt synovi. Chce se přestěhovat k mamince, ale maminka najednou odmítne a autorka chce zůstat ve svém bytě. A autorka se velice diví, že z toho snacha není nadšená. upřímně, pokud něco slíbí, má to dodržet a ne se opájet svou velkorysostí a pak cuknout. Na knížce je taky vidět, jak se změnila doba. V Chalupářce se řešilo, jak sehnat stavební materiál, v Z lodiček do holin se řeší jak zabezpečit dům proti zlodějům...

18.09.2012

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Na první "dospělou" knížku od Lanczové, kterou jsem v pubertě četla moc ráda, jsem byla vážně zvědavá, ale zklamala mě. Autorka neztrácí nic ze své čtivosti, ale k čemu to je, když je hlavní hrdinka na na pěst a je prakticky nemožné se s takovou ... ztotožnit. Vlastní děti ji mají za rohožku, exmanžel taky...a ona si libuje v roli oběti, čím víc ji její dcera drtí, tím je k ní úslužnější. V celé knize je jeden jediný okamžik, kdy jedno z dětí projeví vůči matce nějakou kladnou emoci, když se jí vlažně zeptá, zda jí nic není, když brečí na balkóně, a ona to okamžitě zazdí. Ona se přeci obětuje vždy a všem... knížka se hodí pro ženské, které jsou rády za rohožky a vlastní děti s nimi tak zacházejí, aby se utěšovali představou, že je to přeci normální, že NĚKDE UVNITŘ je ty děti miluji.

11.09.2012 2 z 5

Pán všech krůpějí Pán všech krůpějí Vilma Kadlečková

Hezká fantasy variace na ukázku traumatu znásilněné ženy, která vychovává násilníkovo dítě (nebo je o tom alespoň přesvědčena.) V knížce hrdinka stále bolestivě zkouší, zda se v synovi neprojevuje démon. V reálu by ho jen bedlivě sledovala, zda se neprojeví geny otce.

21.08.2012 4 z 5