Allys Allys komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na knihu som sa aj na základe reklám naozaj tešila. Začiatok super a ďalej ma to s každou stránkou bavilo stále menej, až na pár svetlých zábleskov.. Hlavná postava až príliš naivná,konala iracionálne a celkovo to bolo také, že od psychologického thrilleru, ktorý má označenie temný, som čakala niečo viac.. Koncept inteligentného domu bol zaujímavý.

27.02.2019 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Nevedela, čo mám od knihy čakať (myslela som, že ide o kriminálku, mysteriózne pozadie ma prekvapilo). Občas som sa bála večer zaspať, knihu som prečítala jedným dychom a aj keď mi niektoré postavy neboli sympatické, celkový dojem je super. Prepojenie dvoch rôznych dejových línií na konci je taktiež dobre spracované. Čo ma trochu mrzelo, je možno až príliš stručný a otvorený koniec, ale o to viac priestoru zostáva na premýšľanie :-)

27.02.2019 5 z 5

Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Daniel Quinn

Kniha, ktorá dokáže zmeniť pohľad človeka na svet. Je písaná zaujímavým štýlom, ktorý núti čitateľa premýšlať. Myslím, že by mala byť súčasťou povinného čítania. Trochu mi vadila tá "pribrzdenosť" hlavného hrdinu, ako mu bolo nutné všetko vysvetľovať dookola, ale asi chcel autor napísať knihu možno trochu jednoduchším spôsobom. Som naozaj rada, že ju mám vo svojej knižnici a určite sa k nej ešte pár krát vrátim :-)

27.02.2019 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Vtipné, nenáročné poviedky, ktoré síce majú trochu ostrejší slovník, ale osobne mi to nevadí :-)

27.02.2019 4 z 5