Ali1960 Ali1960 komentáře u knih

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Nejkrásnější dárek ke čtrnáctinám...Až dnes si uvědomuji, že S. Rudolf měl 42 let, když tuto knihu napsal. Z pohledu -náctiletých dívenek ,,starý dědek'' a přesto se stal důležitou součástí mého dospívání.

11.03.2015 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Vzpomínka na ,,když mi bylo 13'' a první kniha S. Rudolfa. To jsem ještě netušila, že existuje pojem OBLÍBENÝ AUTOR

11.03.2015 4 z 5

Příručka špatné matky Příručka špatné matky Kate Long

Dvě odpoledne jsem se skvěle bavila laskavým humorem. Pro mne - pohlazení po duši... Už se těším na další knížky této autorky.

11.03.2015 4 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Když si člověk přečte, že jen v Treblince zůstalo minimálně 700 000 lidí je to hrůza, kterou
si neumím domyslet. Představuji si, tu pyramidu knih, nebo hodin filmů, kdyby měl být každý
jednotlivý lidský osud zaznamenán...Pan Glazar měl v osudu přežít a podat svědectví.
Kniha se mi místy četla obtížně, zvláště část po útěku - zbytečně obšírná.

02.03.2015 4 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Tento poklad mám v knihovně 50 let. Dostala jsem ji ve čtyřech letech - s krásným věnováním
od rodičů. Byla mou nejmilejší knížkou až do doby dívčích románků. Nedá se spočítat, kolikrát
asi prošla mýma rukama, kolik nemocí se mnou sdílela...

24.02.2015 5 z 5

Osady a samoty Zadních hor Osady a samoty Zadních hor Petr Andrle

Další pokračování o mých milovaných Beskydech. Krásné fotky, zajímavé osudy lidí. Kniha na spoustu zimních večerů a tip na pěkný dárek

23.02.2015 4 z 5

Cestami lesními od Lysé až po Radhošť Cestami lesními od Lysé až po Radhošť Petr Andrle

Krásná kniha o mém okolí. Mnohé jsem se dozvěděla. Spousta pěkných fotek, ale i takových,
které v knize nevypadají moc dobře (malé rozlišení). To je ale jediná výtka. Dík celému kolektivu...

23.02.2015 4 z 5

Křižovatka zvaná Balkán Křižovatka zvaná Balkán Martin Ježek

Tato forma reportážních knih mě moc baví. Ze střípků jednotlivých kapitol si skládám obrázek
o zemích, které autor popisuje. Zvlášť když jsou to země, do kterých tak často nezavítáme. Je to
takový předkrm a to hlavní si najdu třeba na netu.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krásná, silná kniha, která asi nikoho nemůže nechat po přečtení v klidu. Velmi pozitivní pro mne
je to, že toto téma zajímá mladou autorku a potvrzuje mi, že dnešní mladá generace není jen
lhostejná a znuděná mládež...

23.02.2015 5 z 5

Albánie - Kráska se špatnou pověstí Albánie - Kráska se špatnou pověstí Petr Horký

Knížek o této krásné zemi není mnoho. V létě jsme ji navštívili a letos hodláme cestu zopakovat.
Knižní průvodce (Bradt) nám posloužil po stránce praktické, ale tato kniha je pro mne takové
pohlazení po duši. Dostala se mi do ruky až o vánocích a znovu mne přenesla do Albánie. Líbí se mi
úprava knihy - podobná cestopisům H+Z. Možná jsem ovlivněna tím, že jsem tam byla, ale určitě
je to obohacení mého povědomí o této hornaté zemi.