Alexia Wolvin Alexia Wolvin komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Na Nastereu jsem se těšila strašně dlouho ale bohužel i když bych si přála aby to bylo jinak, přišlo velké zklamání. Naslouchač a Faja patří mezi nejlepší české fantasy/postapo co jsem četla. Nasterea je jen slabý odvar, který mnoho neprozradí a vlastně ani moc nedává smysl - je to všechno už nějak moc zamotané. Vše působí tak nějak strojene a bez jiskry, jako by se z psaní vytratila radost.. Jak jsem v některých částech Naslouchače cítila běhat mráz po zádech a s nadšením otáčela každou stránku a čekala co bude dál, tak u Nasterey jsem otáčela stránky s takovým nijakým pocitem s odhodláním se prokousat do cíle. Další díl si určitě přečtu ale tenhle mě vyloženě zklamal. Škoda.
A hvězdička dolů za prasečí řiť, té tam prostě bylo moc...

01.05.2021 2 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Mistrovsky prokleslená hlavní postava i stádia počínajícího šílenství. Místy mě doslova mrazilo. Tato kniha patří k jedné z nejlepších od českých autorů

01.04.2013 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jedna z nejlepších knih pro dospívající jedince, kterou jsem za poslední dobu četla. Atmosféra vás pohltí a vy nebudete chtít přestat číst. V knize jsou mezi řádky zakomponovány spousty životních mouder, u kterých se pozastavíte, avšak zde působí velice nevtíravým způsobem. Charlie zde krásně popisuje pocity dospívajícího člověka. Vřele doporučuji.

01.04.2013 5 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Jeden z nejnapínavějších příběhů, který se mi dostal do rukou. Kniha na mě velice zapůsobila nejen stísňující atmosférou polární noci na Špicberkách, ale také plíživou hrůzou, kterou prožíváte společně s osamělým hrdinou...Zhltla jsem jí jedním dechem a od začátku až do konce mě zvláštně mrazilo v zádech. Když se člověk dostane přes prvních třicet vcelku nezáživných stran, je to paráda. Vřele doporučuji.

01.04.2013 4 z 5