alastor alastor komentáře u knih

Dům u hřbitova Dům u hřbitova Josef Volák

Legendární román horor od mistra svého oboru Sheridana Le Fanu. Zázrak, že to u nás vůbec vyšlo, protože kvalita je mimožádná a na tu se dnes moc nehledí. Už jenom ta první scéna, kdy při kopání najdou podivně znetvořenou lebku. A pak na sebe děsivé události nenechají dlouho čekat, jak se řetezí jedna za druhou. A ten desuplný dům podivným obyvatelem...

25.03.2024 5 z 5

Malpertuis Malpertuis Jean Ray

Geniální předloha i filmová verze.

20.01.2024 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Exotické prostředí, ráj u moře, Karibik a k tomu všemu vražda! Konečně jinde, než na tom anglickém zapadákově. Agáta umí překvapit a napětí se dá krájet jak čajové plátky. A ten démonický pohled hned v úvodním odstavci.

12.12.2023 5 z 5

Les Les Jan Hlubek

Nenáročné oddechové čtení napsané svižnou rukou. Některé scény velmi povedené.

19.11.2023 5 z 5

Ďáblovy knihy aneb Krvavá antologie Ďáblovy knihy aneb Krvavá antologie * antologie

Poutavé čtení na dlouhé zimní večery. Fenomén krváků, tedy románů, které kdysi vzbuzovaly nadšení stejně jako nevoli. Rozhodně přínos pro ty, kdo znají například Nezvalovu Valérii a týden divů, Josefa Váchala nebo Ladislava Klímu. Množství dobových informací a originální forma spojování zdánlivě nesouvisejících pramenů. Hned na úvod například šokující, bizarní a surrealistická scéna s přízračným Sedmibijcem, pak brutální Revoluce v Číně, turecká Fatima, srbský upír, putování v rakvi, satanská sekta mnichů. Groteska non plus ultra. Tohle jinde nenajdete. Váchal hadra.

19.11.2023 5 z 5

Živá mrtvola a jíné povídky Živá mrtvola a jíné povídky * antologie

Klasická antologie atmosférických hororů.

Pendragonská legenda Pendragonská legenda Antal Szerb

1. vydání pod názvem Pendragonská příšera! Ještě pěkně za syrova, pak už za socíku jen Legenda. Viděl někdo film?

Cesta za mesačného svitu Cesta za mesačného svitu Antal Szerb

Geníální iniciační román, který zatím nikdo nedokázal přeložit do češtiny, na to, že se jedná asi o nevýznamnější maďarskou knihu.

Noční oceán Noční oceán Paul La Farge

Erotonomicon, jedna z nejvtipnějších knih roku. Kam se na to hrabe nějaký Necronomicon, tady máme zásadní příspěvek k dějinám Lovecraftovy sexuality, fiktivní, a tak zábavný.

27.08.2022 5 z 5

Ten, kdo šeptá Ten, kdo šeptá John Dickson Carr

Překladová událost roku, akorát tady to nějak žluke v bahně ignorantů.

16.08.2022 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Někdy je dobré poznat dopředu úhel pohledu!

16.08.2022 5 z 5

Upír Upír Josef Václav Frič

Krásná věc, zvláště, když ji může smrtelník držet v ruce...

03.12.2021 5 z 5

Vídeňský kat Vídeňský kat Karl Heinrich Adolf Sondermann

skvost

07.12.2020 5 z 5

Poslední hřích Poslední hřích Wilkie Collins

Kdyby jenom hřích... Willkie je démon, když chce, tak rozjíždí dechberoucí drama od svíček na chodbách dívčího pensionátu až k tratolišti krve v nejmenovaném hostinci, nebo spíše jeho stodole, a ty hrůzné výkřiky za nocí u blouznící tety... ach Emile a co teprve ta tvá zlověstná "kamarádka" a třesoucí se uzlíček nezvů Mirákl.

14.02.2019 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Technický naučný slovník, podstata hororu!

15.12.2018 5 z 5

Půlnoční historky Půlnoční historky Svetoslav Konstantinov Minkov

Diabolický Marcel přitáhl nezkrotnou smečku z toho Bulharska, po Hruškovi další trefa do...

10.02.2017 5 z 5

Ženo, jejíž klín vyčerpává můj mozek! Ženo, jejíž klín vyčerpává můj mozek! Marcel Černý

Vyčerpávající...Černý a Hruška k tomu!

Dracula Dracula Bram Stoker

Dobré rasistické poznámky na účet Slováků. Překvapivě jediné vydání s "ilustracemi" z Murnauova filmu.

10.02.2017

V temném zrcadle V temném zrcadle Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Jako skrze tmavé sklo...Nemrtelná klasika v odpudivě nezapomenutelné zelenavé obálce bratra Josefa. Prostě Čin!

Záhada vyhaslých očí Záhada vyhaslých očí Viktor Boček

Bilé myšky, zlý pejsek, roztomilý šílenec, lanovka v podzemí, kočičí hrádek s výtahem, strašidelný mlýn, rodová kletba, prostě jedienčný krvák a geniální gotický horor z českých luhů a hájů, bravo mistr Boček! Navíc podle skutečné události, proště jedinečný příběh, který nevymyslíte. (Prý detektivka se sci-fi prvky, kdepak žádný žánrový paskvil, dokonalá literatura je to!)