Cesta za mesačného svitu

Román Cesta za mesačného svitu je príbeh mladého muža, ktorý na svadobnej ceste v Taliansku prichádza na to, že ešte nie je pripravený vzdať sa svojich mladíckych ideálov. Ako v tranze opúšťa mladú manželku a vydá sa po stopách svojej mladosti, ktorá je nenávratne preč. „Praktický život je mýtus, bluf, ktorý si pre vlastnú útechu vymysleli tí, ktorí nie sú schopní venovať sa duchovným veciam. Lenže ty máš viac rozumu, než aby si im na to skočil.“ Antal Szerb: Cesta za mesačného svitu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374401/cesta-za-mesacneho-svitu-I2z-374401.jpg 4.65

Journey by Moonlight (1937)

Vydáno:, Zelený kocúr

Kniha Cesta za mesačného svitu

lusila
11.08.2018

Kniha je napísaná vynikajúco, žiadna udalosť, opis, či slovo nie je navyše. No napriek tomu mám z knihy zmiešané pocity, miestami pôsobila na mňa depresívne ,hlavná postava má v sebe toľko strachov, obáv a predstáv, že je ťažko určiť, či neprekročí hranicu šialenstva... aj ostatné postavy sa vymykajú normálu, snáď okrem mladomanželky. Páčilo sa mi cestovanie miestami a koniec, ktorý vlastne nemohol byť iný.

čika
25.04.2018

vynikajuci pribeh plny jemneho humoru, ironie, mudrych myslienok. szerb rozvija talianske dobrodruzstvo plne zvratov s inteligentnym nadhladom, pricom hlavna nostalgicka myslienkova linia vo vas rezonuje este davno po precitani.
vyborny preklad.

Antal Szerb

Antal Szerb
maďarská, 1901 - 1945

Kniha Cesta za mesačného svitu je: