Akisi Akisi komentáře u knih

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Asi jsem od této knihy čekala moc. Čekala jsem, že to bude hlubší rozbor psychiky dívky kyprých tvarů, napsaný s lehkostí a humorem. Čeho jsem se dočkala je nudné, předvídatelné a ne moc realistické vyprávění o všedním životě puberťačky. Nebudu tolik křivdit, občas měla kniha svoje světlé momenty, no moc jich nebylo.
Největší výtku však mám k překladu do češtiny. Mnoho vět bylo přeložených dost špatně, kvůli jejich slovosledu jsem občas nepochytila jejich míněný význam. A těch překlepů! Někde chybí uvozovky, jindy tam vůbec nemají být, slova dvakrát za sebou, špatně mezery u čárek... Tohle by se nemělo stávat. Neřeknu, když je v knize pár překlepů, to se stane, člověk to přejde a nijak ho to neodrazuje od dalšího čtení. Ale tato kniha má 300 stránek a překlepů jeden na každých deseti stranách. Prostě tolik, že jsem to musela zmínit.

27.07.2017 2 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

No tak tohle se mi vůbec nelíbilo. Jedinou hvězdu dávám za myšlenku příběhu, ale všechno ostatní mě dost iritovalo. Nejvíce asi každé tři strany byl nějak zmíněn mužský úd nebo obecně sex, což mě po prvních třech zmínkách už přestalo bavit. Ženské postavy jsou psaný jen za účelem sexuální touhy mužů, jsou tupé, ploché a autor o tom, jak psát opačné pohlaví, zřejmě moc netuší. Možná tyto věci autor psal s pokusem o humor, v tom případě ale musím říct, že velice selhal.

Knihu jsem dočetla jen proto, že se mi dobře vlezla do kabelky, ale ani poslat dál se mi ji nikomu nechce, protože bych ji nikomu ani nedoporučila, doma už ji mít taky nechci, tak nevím, co s ní udělám. Od autora si asi už nic víc nikdy nepřečtu, těchto 180 stran mi bohatě stačilo..

09.06.2022 1 z 5

Na kusy Na kusy Jana Vitíková

Doufala jsem, že mě soubor kratších příběhů vytáhne ze čtenářského bloku, no nepovedlo se. Některé povídky jsou povedenější než jiné, všechny působí spíš jako soupis snů, a to v tom smyslu, že ne všechno dává úplně smysl a některé části na mě působily mimo. Asi prostě nejsem zvyklá na tento styl vyprávění, u povídek mi většinou chyběla nějaká pointa příběhu, nějaké vysvětlení. Nevím no, moc mi kniha nesedla, ale dávám 3/5 protože to nebylo špatné a některé povídky byly opravdu povedené.

11.03.2022 3 z 5

Tessia: Zrození čarodějky Tessia: Zrození čarodějky Trudi Canavan

Začátek knihy mě zaujal, avšak v průběhu jsem naprosto ztratila chuť pokračovat, takže dočíst ji do konce byl pro mě docela problém. Čas při čtení vůbec neutíká, v knize se neděje nic moc zajímavého, vzrušujícího, při čem by se mi zatajil dech. Svět je zajímavý, myšlenka Tessie jako předurčené čarodějky a také zručné léčitelky je zajímavá, avšak podle mě málo rozvinutá.

Autorka se snaží v knize zahrnout příběhy vícero postav, avšak nedala mi mnoho času a informací k tomu, aby mi na těchto postavách vůbec záleželo. Popis bitev čarodějů byl překvapivě nudný, nic ve mně nevyvolal.

10.08.2021 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Celá kniha byla napsaná velmi čtivě, po celou dobu se mi i líbila práce s charaktery... až ke konci. Konec jako takový nebyl vůbec špatný, naopak se mi moc líbilo, jak dopadla situace v tomto fantasy světě pro obyvatelstvo jednotlivých království... ale ten konec pro hlavní postavy? Jejich vztahy? To mi vůbec nevyhovovalo. Jak to napsat bez spoilerů... Jako by se autorka v poslední kapitole stejně snažila dát všem hlavním postavám dobrý konec. Což mi tak trochu zkazilo ten seriózní a řekněme realistický pohled na konec této triologie. Proto hvězda dolů.
Ale ve finále triologie nebyla vůbec špatná, spíš pro mladší publikum než já řekla bych, takže pro teens ideální. Děj poměrně předvídatelný, ale práce s charaktery v průběhu knihy mi přišla lepší než v předchozích knihách, až na pár výjimek, které se vzhledem k objemu knihy dá přehlédnout.

15.09.2019 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl byl minimálně stejně dobrý, jako ten první, řekla bych. Zdál se mi už více dospělý a vážný než první díl, což jsem uvítala. Přišlo mi, že chování hlavních postav občas moc neodpovídalo jejich prezentovanému charakteru, jako spíš se přizpůsobovalo autorčiným potřebám k pokračování příběhu, ale možná je to jen můj postřeh.
Opět se projevuje moje potřeba shipovat pár, který zřejmě není autorčinou volbou, což mě štve, protože Kadenova postava mi přijde mnohem zajímavější a sympatičtější, ale tak už to u mě asi bývá no. Teď jen dočíst třetí díl :)

15.09.2019 4 z 5

Knížka to byla opravdu pěkná, na můj vkus se tam však moc nestalo. Nebo spíš děj nebyl podle mě dostatečně rozvinut, jak určitě mohl. To je asi moje jediná výtka ke knize, proto nedostala plný počet. Taky teda poměrně časté chyby a překlepy v textu, ale za to může nakladatelství a ne autor.
Romantiku bych v knize klidně vynechala, přišla mi úplně zbytečná. Naštěstí jí tam nebylo mnoho. Hezky napsáno, jsem ráda, že se autorka nebála krvavých scén a řádně je popsala. Taky jsou zde upíři popisováni jako šílená monstra, a tak mi to vyhovuje asi nejvíce.

30.07.2017 4 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

No tohle bylo pořádné peklíčko... Už jsem četla lepší "knížky" na internetu od amatérských pisálků.
Nuda, klišé, předvídatelné, postavy nesympatické, romantické scény absurdní. Už od začátku jsem tak nějak věděla, jak to vlastně s tím dějem bude. A on ten konec byl vlastně ještě horší, pane bože... Posledních sto stránek jsem jen profrčela, protože jsem na to neměla nervy. Spousta zbytečných pasáží, bez kterých by se kniha obešla a byla o půlku tenčí.
Tohle prostě nestálo ani za těch 50 korun, co jsem za to dala v Levných knihách. Jednu hvězdičku dávám za docela hezkou obálku a snadné čtení, které uvítají hlavně dvanáctileté slečny, co touží po jednoduché romantice a jsou nepolíbené kvalitními příběhy.

29.06.2017 1 z 5