afinabul Online afinabul komentáře u knih

Elixír mudrcův Elixír mudrcův Astr C.

Chcel som dať 3 *, ale potom som si spomenul na vyobrazenia nádob a "farieb havrana od hlavy až p päty".

28.04.2020 4 z 5

Zabij jako první Zabij jako první Ronen Bergman

Už to sem píšem 2x:
Spísané v Tel Avive, v družnom rozhovore, autora nikto nenavštevuje. Tak zabili niekoho, či nie?

28.04.2020 2 z 5

Omylů svůdná zahrada: Alchymické písemnictví do konce 18. století Omylů svůdná zahrada: Alchymické písemnictví do konce 18. století Rafał T. Prinke

Kokos ty scholastici sa hádajú, ale toľko roboty na viacmenej zbytočnej knihe by si nikto nedal ... Alchymistov síce nepoteší, preklady sa obmedzujú na state ktoré nie sú pre praktiku dôležite, ale o "tučnom" a "chudom" Paracelsovi som doteraz nepočul. Hneď ma napodol príklad T.G. Masaryk, ten je na Slovensku chudý, ale v krajine Czechia tučný.

28.04.2020 4 z 5

38 Bachových květů 38 Bachových květů Edward Bach

Reklama, ale apoň sa dozviete niečo o rastlinách a kto bol Pán Dr. Edward Bach

28.04.2020 2 z 5

Uzdrav se! Uzdrav se! Edward Bach

reklama

28.04.2020 1 z 5

Dvanáct léčitelů a další léčivé esence Dvanáct léčitelů a další léčivé esence Edward Bach

reklama

28.04.2020 1 z 5

Psychologická válka Psychologická válka Miloslav Buzek

str 127

Lewis Galantiere prednáška Illinois 1954: Americký záujem na podmanení Európy
- Keby prišla vojna, krajiny medzi CCCP a Západom sú tzv "komunikačná zóna"
"komunikačná zóna" vo vojenskom argote znamená časť bojiska, cez ktorú prechádzajú komunikácie, zásobovanie, tylové orgány ... potrebné pre zásobovanie vojsk.
- Vysielanie USA a Západu musí tieto krajiny urobiť potencionálne nebezpečné pre agendu CCCP, záškodníci, sabotéri, neistota

Generál Lucius Clay 1952:
- treba vytvoriť z utečencov vo Francúzku skupiny, ktoré budú schopné aktívnych akcií
- využite hlavne tých, ktorý bojovali v cudzineckých légiách

14.03.2020 5 z 5

Sněm filosofů = (Turba philosophorum) Sněm filosofů = (Turba philosophorum) kolektiv autorů

Fonetická caballa v plnej kráse, dlh je splatený.

11.03.2020 5 z 5

Kdo jsme Kdo jsme Karel Kostka Cubeca (p)

Au, au a ešte raz au.
IQ nie je naozaj smerodajná jednotka. Hovoril dobre, hovoril správne, ale kniha Tao fyziky, či Chaos Vám dá viac. Ale môžeme to brať, že sa prihovára 16 ročným študentom, aby nespáchali samovraždu - alebo aby ju? Dosť bolo humoru, aj IQ je dobré.

08.12.2019 4 z 5

Posvátná a léčivá bylinná piva Posvátná a léčivá bylinná piva Stephen Harrod Buhner

Toto je tak inšpirujúca kniha. Autor si dal dostatočnú prácu s vysvetlivkami a návodmi, prekladatelia s dodatkami. Je nádherné to čítať, a ak naozaj pochopíte, čo vlastne čítate tak o včely, vres, slad, kvasinky ... budete mať väčšiu starosť, ako o Grétku.
PS - Pre budúce generácie: V roku 2019 vznikla móda - korporácie a vlády sa "vzdali" profitu, aby jedno dievčatko, podporované mainstreamom, vedcami falšujúcimi údaje o globálnych teplotách, bankami zdvihli dane plebsu a luze.

07.10.2019 5 z 5

48 zákonů moci 48 zákonů moci Robert Greene

Jediné čo v knihe má hodnotu sú citácie.
Ak tam nie sú citácie, človek sa od amíkov dozvie, že vodca Mongolov Džingischán bol kresťan.
strana 60

13.09.2019 2 z 5

Mythologica II – Od medu k popelu Mythologica II – Od medu k popelu Claude Lévi-Strauss

Dub:
Hore má žalude, v strede včely a dole prameň.
Uhliari vedeli vyrábať uhlie aj navŕtaním stromu a jeho zapálením.
PS: Nedôležitá poznámka, avšak iba pre niekoho?

17.08.2019 5 z 5

Egypťan Sinuhe I. Egypťan Sinuhe I. Mika Waltari

Keď som ju čítal po prvý krát, mal som 11 rokov. Odvtedy som ju prečítal možno 4x, netušiac, že život https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/sinuhet-134175 ako najstarší životopis sa skrz Waltariho premietne aj do môjho života. Ja SOM tiež Sinuhet!

17.08.2019 5 z 5

Mythologica I – Syrové a vařené Mythologica I – Syrové a vařené Claude Lévi-Strauss

5* hviezd, pretože smiech vychádzajúci z tela, ktoré je stimulované fyzicky sa nepočíta.

25.07.2019 5 z 5

François Rabelais a lidová kultura středověku a renesance François Rabelais a lidová kultura středověku a renesance Michail Michajlovič Bachtin

Naozaj som prekvapený, som v polke, autor rád prízvukuje povedané, ale moje odhodlanie prečítať si /mám toto vydanie/: https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/gargantua-a-pantagruel-svazek-1-kniha-prvni-az-treti-123680 to značne zväčšilo. Fajnšmekrom doporučím aj https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/fulcanelli-10550, kde sa venuje argotu, žriebäcej kabale a reči vtákov.

01.07.2019 5 z 5

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Pán Peterson vlastne spísal Tradíciu aka Paulo Coelho, ibaže vedecky, lenže kto to pochopí? Svetelným perom napíšem odpoveď: Záhradkári, Susedia, bylinkári, výrobcovia sirupov, pastieri, skutoční duchovní atď.

10.06.2019 5 z 5

Planeta, která neexistovala (I) Planeta, která neexistovala (I) Philip K. Dick

Náboj Pána PKD, už začína byť zreteľný.

17.04.2019 4 z 5

Stopy zapomenutého lidu: Obraz dějin Polabských Slovanů v historiografii Stopy zapomenutého lidu: Obraz dějin Polabských Slovanů v historiografii Libuše Hrabová

Nasledovný citát je z diela, ktorého autorstvo je pripisované Abú Omar ibn Rustovi z Isfahánu a nesie názov Kniha vzácnych drahokamov. Jeho jediný rukopis je uložený v British Museum v Londýne pod sig. Add 23478. Dielo bolo pravdepodobne napísané medzi rokmi 912 až 923 podľa staršej predlohy.
Ide o doslovný preklad.
„Muži ich, ako je to možné, sú pod povrchom zeme a potom tomu urobili strechy z dreva. Nakupujú z nej a predávajú. A v ich krajine vládne Velehrad, úplne vykopané mesto, v ktorom býva Chrwáb. A majú v ňom trhy v mesiaci tri dni, okrem toho čo nadoja z mlieka. A majú hradby výborné, nedobytné a vzácne. On sa nazýva pán pánov, prvorodený a preto kráľ. Dobytok (veľký) nemajú, len on má, ktorý požíva z neho jedlá .. Ten, ktorý vraj má korunu krajiny. Náčelníci ho volajú Svätopluk, ktorý je najvznešenejší. A konajú podľa jeho slov. Jeho sídlo leží uprostred územia Slovanov. Príbytok jeho, kde je oni vedia. Mimo štítov a oštepov, nemajú iné zbrane. Náčelníka svojho počúvajú a radami sa riadia veliteľa svojho. Muži, ktorí majú kone, cepy sú zbrane ich. Mŕtveho keď spaľujú, že je to na želanie Boha tvrdia, keď sa veselia a hrajú na hudobné nástroje. Ich strunový nástroj má osem strún. Z medu majú víno a spievajú počas spaľovania.“

29.01.2019 5 z 5

Mutus liber - Němá kniha alchymie Mutus liber - Němá kniha alchymie Eugène Canseliet

Prínos sú porovnania a tzv preklad.
Rosochyt

25.01.2019 4 z 5

Člověk a jeho symboly Člověk a jeho symboly Carl Gustav Jung

Paracelsica Nás nadchne, ale chcete knihu pre Vašu animu? TO JE ONA!

10.06.2018 5 z 5