afinabul afinabul komentáře u knih

Pantagruelská Pranostyka Pantagruelská Pranostyka François Rabelais

Kráľ Igor Matovič I. a jeho hradná stráž sa bude mať lepšie, poddaný budú trpieť viac a viac. Morové vápenné jamy budú kopané a aj zakopané. Nehnuteľnosti pôjdu hore. Lekári si budú pomáhať pri zabití pacientov. Svoloč sa bude búriť, polícia bude behať a strieľať. Obchody budú mať viac potravín ako poľnohospodári. Mobilné telefóny pôjdu na dračku.

01.03.2021 5 z 5

Alchymie Alchymie Zdeněk Kobza

Toto je "bichle" ktorú väčšina ľudí nezoženie. Vážim si nestranný prístup profesora Z.K.
Citát:
"Pôvodná alchýmia mala mať ráz čisto súkromný, bola/mala byť usilovnou prácou za vedeckým cieľom, ako je jasné z pravidiel, ktoré napísal Albertus Magnus.
"Varuj se knížat a šlechticů!" - Albertus Magnus

02.02.2021 3 z 5

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Je tam tzv "Božia milosť".

01.02.2021

Sociálně úspěšní psychopati aneb vzpoura deprivantů 1996-2020 Sociálně úspěšní psychopati aneb vzpoura deprivantů 1996-2020 František Koukolík

To čo mi vadilo v predošlých knihách Pána Koukolíka, je odstránené. Je tam kapitolka o židovi Bernie Madoffovi, ktorý spôsobil viacej škody ako tohoročné prírodné tornádo, momentálne si nespomeniem, ako sa volalo.

18.01.2021 5 z 5

Florarium Florarium Alfredo Cattabiani

Tomuto vydaniu sa nedá dať menej, ale nakrklo ma, že nespomenul lastovičník, veď kde rástol sa zakladali kedys mestá.
PS: nakoniec som ho tam našiel, ale nie je o ňom veľa.

12.01.2021 5 z 5

Alchymie jako cesta zasvěcení Alchymie jako cesta zasvěcení Johannes Helmond

Už by mal niekto povedať pravdu, existuje židoalchýmia, židobolševismus, židokabala ...
Táto kniha je /bolo tu slovo máličko, ale je lepšia viac/ lepšia, ako : https://www.databazeknih.cz/knihy/listy-o-kralovskem-umeni-452889. Ale ide jar a praktické závery možno zistia v roku 2021 další Ľudia. Doporučujem, pre začiatočníkov, pretože pán slobodomurár cituje klasikov.

19.12.2020 3 z 5

Cesta z nevolnictví Cesta z nevolnictví Petr Hampl

Kniha od sociológa, ktorý je vedec, alebo novodobá "teória davu"? Podstatné je, že stará pravda o synovy, ktorý bojuje proti rodičom, v tomto "novom svete" nemá miesto, pretože sa bude mať horšie. Pretože "kmeň" to neriadi.

17.11.2020 5 z 5

Prišiel iba bôžik
a ten bol lakomý

09.11.2020 1 z 5

Pravá tvář židovstva Pravá tvář židovstva František Lelek

Vedci sa venujú vede, Pán Lelek /Pán Boh ho osláv/ si dal tolko roboty v roku 1940, akoby mal vedecko-lingvisticky dokázať, to čo "akoby bolo, ale nie je" Solženicyn to bral len na Rusko, ale Pán Lelek z -původních pramenů. Viem že nechápete mrknite na podobné knihy v menu.
PS: Tá kniha je vedecká práca, nie bezprízorné prskanie na bratov.

28.10.2020 5 z 5

Papyrus Derveni Papyrus Derveni Vojtěch Hladký

Orfeus bol podľa niekoho básnik, spevák, prípadne homosexuál. Najdôležitejšie však je, že šiel za svojov láskou až do podsvetia, odkiaľ sa "šťastne" vrátil. Jeden z mnohých avatárov, na ktorých zabúdame. Vaša duša má cenu vášho utrpenia/strastí ... jógy ...

07.10.2020 4 z 5

Svjatogor - Smrt a iniciace staroruského bohatýra Svjatogor - Smrt a iniciace staroruského bohatýra Jiří Dynda

Pena ktorú musíte zozbierať cca 200 strana, ale navrhujem Indoeurópsky:
Veľký hrdina vyzeral ako medveď, alebo diviak, stretol "malého hrdinkáča".
Kniha čo má čo povedať.

02.09.2020 5 z 5

Techniky magie na pozadí alchymie Techniky magie na pozadí alchymie Josef Veselý

Chtonický Boh stvoril kruh, bolo to fuj a zlé, ale kruh sa mu páčil, tož ho zvlnil, ale bolo to stále zle, iba sa to zvlnilo, Boh nechal kruh, vlnu a dodal dva kruhy, mimo toho prvého kruhu si prestal všímať, no tvoril, vznikli ž/Židi a kaba-kabba/listi. Proste táto kniha pojednáva o zrkadle stvorenia, BOHužiaľ iba z prejavov nepôvodnej, zámerne metúcej judaistickej kabaly, schválne sa pýtajte: "Mám na ruke červenú šnúrku? Prečo ju Slovania dávali na vŕbu ako obeť vodníkovy?"
PS: V knihe sú ilustrácie na konci, tie stoja za tie ***.
Kniha je v podstate rozbitá škrupina.

25.08.2020 3 z 5

Revoluce jednoho stébla slámy Revoluce jednoho stébla slámy Masanobu Fukuoka

To je tak náročné na čas, že aj alchymistom padne sánka. Ale on iba opravoval škody, ktoré "niekto" urobil.
Začať treba - to bol on - a bude v Európe niekto pokračovať?
Pochybujem, chemický byznys potrebuje svoju škváru.
Povinné očkovanie a dvojaké potraviny? Eurodotácie od Nemeckých koncernov! Počuli ste o IG Farben?

01.08.2020 4 z 5

Aspekty tradiční alchymie Aspekty tradiční alchymie René Alleau

Prvá časť knihy je taká "zmetenejšia", ale to že autor nahliadol aj do Čínskej alchýmie, je tak prínosný, že dávam 5 a za preklady traktátov na konci knihy dávam 8. Nemusíte to mať doma, ale budete sa usmievať,

23.06.2020 5 z 5

Jidášovo evangelium Jidášovo evangelium neznámý - neuveden

Satan mal diadém a bol pobočník Boha, padol do prachu ...
Judáš mal diadém a bol pobočník Ježiša, padol do prachu ...
Ovplyvnený LBGTIQ... propagandou sa pýtam: Bol Judáš teplý?

23.06.2020 3 z 5

Esenciální oleje od A do Z Esenciální oleje od A do Z Jennie Harding

Všechno, co potřebujete vědět o léčivých olejích som sa nedozvedel, zábavná bola parná destilácia, ktorú odbili jedným obrázkom, keby aspoň podotkli o tomto - (text obsahoval SPAM a byl odstraněn)
Toto je jedna z moderných kníh, kriedový papier, farebné obrázky, málo textu ...

08.06.2020 2 z 5

Člověk a výživa Člověk a výživa Rudolf Hauschka

Moje hodnotenie neberte ako smerodatné, je to len pocit, ktorý som získal počas prečítania celej trilógie. Proste musíte si zohnať Člověk a substance, tá je proste naj.

08.06.2020 3 z 5

Knieha lékarská kteráž slove herbář aneb zelinář. Knieha lékarská kteráž slove herbář aneb zelinář. Jan Černý-Niger

Dozvieme sa, prečo sa lastovičník volá lastovičník, či ako z psieho lajna vyrobiť liečivý prostriedok ...
Knižka ma veľmi potešila a prekvapila zároveň. Pri jej čítaní síce budete musieť mať otvorenú aj inú "bylinkársku", ale doporučujem.

04.06.2020 5 z 5

Člověk a substance Člověk a substance Rudolf Hauschka

Alchymisti budú vedieť: Uhorská Zem

20.05.2020 5 z 5

Rostlinná alchymie: praktická příručka Rostlinná alchymie: praktická příručka Manfred M. Junius

Chcete vedieť viac o bylinkách? Chcete ich vedieť spracovať CELÉ? Nestačí Vám čaj?
Jedna z najlepších kníh na trhu.

20.05.2020 5 z 5