afinabul afinabul komentáře u knih

Akta Rockefeller - Struktura novodobé politické moci Akta Rockefeller - Struktura novodobé politické moci Gary Allen

Je neaktuálna pre túto dobu, ale zmysel pre hľadačov stále má.

15.10.2014 4 z 5

Svědectví o morálním úpadku: Falšovatelé historie Svědectví o morálním úpadku: Falšovatelé historie Nidal Saleh

Veľmi ľudský príbeh človeka a tých, čo žijú na "cudzom" území. Emotívna kniha o hľadaní spravodlivosti.

15.12.2014 5 z 5

Falošná pandémia - kritika vedcov a lekárov Falošná pandémia - kritika vedcov a lekárov kolektiv autorů

Človek sa dozvie, narozdiel od užívateľa @moničina, že všetky EU inštitúcie postupovali rovnakým manipulovaním štatistík, obmedzovaním debaty, cenzúrou atď ...

02.05.2021 4 z 5

Cesta z nevolnictví Cesta z nevolnictví Petr Hampl

Kniha od sociológa, ktorý je vedec, alebo novodobá "teória davu"? Podstatné je, že stará pravda o synovy, ktorý bojuje proti rodičom, v tomto "novom svete" nemá miesto, pretože sa bude mať horšie. Pretože "kmeň" to neriadi.

17.11.2020 5 z 5

48 zákonů moci 48 zákonů moci Robert Greene

Jediné čo v knihe má hodnotu sú citácie.
Ak tam nie sú citácie, človek sa od amíkov dozvie, že vodca Mongolov Džingischán bol kresťan.
strana 60

13.09.2019 2 z 5

Svjatogor - Smrt a iniciace staroruského bohatýra Svjatogor - Smrt a iniciace staroruského bohatýra Jiří Dynda

Pena ktorú musíte zozbierať cca 200 strana, ale navrhujem Indoeurópsky:
Veľký hrdina vyzeral ako medveď, alebo diviak, stretol "malého hrdinkáča".
Kniha čo má čo povedať.

02.09.2020 5 z 5

Revoluce jednoho stébla slámy Revoluce jednoho stébla slámy Masanobu Fukuoka

To je tak náročné na čas, že aj alchymistom padne sánka. Ale on iba opravoval škody, ktoré "niekto" urobil.
Začať treba - to bol on - a bude v Európe niekto pokračovať?
Pochybujem, chemický byznys potrebuje svoju škváru.
Povinné očkovanie a dvojaké potraviny? Eurodotácie od Nemeckých koncernov! Počuli ste o IG Farben?

01.08.2020 4 z 5

Zabij jako první Zabij jako první Ronen Bergman

Už to sem píšem 2x:
Spísané v Tel Avive, v družnom rozhovore, autora nikto nenavštevuje. Tak zabili niekoho, či nie?

28.04.2020 2 z 5

Psychologická válka Psychologická válka Miloslav Buzek

str 127

Lewis Galantiere prednáška Illinois 1954: Americký záujem na podmanení Európy
- Keby prišla vojna, krajiny medzi CCCP a Západom sú tzv "komunikačná zóna"
"komunikačná zóna" vo vojenskom argote znamená časť bojiska, cez ktorú prechádzajú komunikácie, zásobovanie, tylové orgány ... potrebné pre zásobovanie vojsk.
- Vysielanie USA a Západu musí tieto krajiny urobiť potencionálne nebezpečné pre agendu CCCP, záškodníci, sabotéri, neistota

Generál Lucius Clay 1952:
- treba vytvoriť z utečencov vo Francúzku skupiny, ktoré budú schopné aktívnych akcií
- využite hlavne tých, ktorý bojovali v cudzineckých légiách

14.03.2020 5 z 5

Stopy zapomenutého lidu: Obraz dějin Polabských Slovanů v historiografii Stopy zapomenutého lidu: Obraz dějin Polabských Slovanů v historiografii Libuše Hrabová

Nasledovný citát je z diela, ktorého autorstvo je pripisované Abú Omar ibn Rustovi z Isfahánu a nesie názov Kniha vzácnych drahokamov. Jeho jediný rukopis je uložený v British Museum v Londýne pod sig. Add 23478. Dielo bolo pravdepodobne napísané medzi rokmi 912 až 923 podľa staršej predlohy.
Ide o doslovný preklad.
„Muži ich, ako je to možné, sú pod povrchom zeme a potom tomu urobili strechy z dreva. Nakupujú z nej a predávajú. A v ich krajine vládne Velehrad, úplne vykopané mesto, v ktorom býva Chrwáb. A majú v ňom trhy v mesiaci tri dni, okrem toho čo nadoja z mlieka. A majú hradby výborné, nedobytné a vzácne. On sa nazýva pán pánov, prvorodený a preto kráľ. Dobytok (veľký) nemajú, len on má, ktorý požíva z neho jedlá .. Ten, ktorý vraj má korunu krajiny. Náčelníci ho volajú Svätopluk, ktorý je najvznešenejší. A konajú podľa jeho slov. Jeho sídlo leží uprostred územia Slovanov. Príbytok jeho, kde je oni vedia. Mimo štítov a oštepov, nemajú iné zbrane. Náčelníka svojho počúvajú a radami sa riadia veliteľa svojho. Muži, ktorí majú kone, cepy sú zbrane ich. Mŕtveho keď spaľujú, že je to na želanie Boha tvrdia, keď sa veselia a hrajú na hudobné nástroje. Ich strunový nástroj má osem strún. Z medu majú víno a spievajú počas spaľovania.“

29.01.2019 5 z 5

Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na horných Kysuciach Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na horných Kysuciach Jozef Marec

Júúj totó je knižká, sam som neveril, že taká ešte budéé.
Je to nádherná kniha o Kysuciach, ale zároveňie nie iba o Kysuciach. Ale aj o tom, ako naberať vodu po prúde a proti prúdu, ako zbierať rosu, ako popraviť brucho, či ako sa odnaučiť chlastať ...
Potom je tam Kysucký herbár a vysvetlenie jednej rastlinky, čo ziape.

14.06.2022 5 z 5

Pojednání o případném pití vína Pojednání o případném pití vína François Rabelais

Najviac ma rozsekala pasáž, že krv je najväčšia otrava a jed, pretože keď Vás niekto bodne, telo sa tu otravu snaží vylúčiť a preto krvácate. Milujem toho Francúza!

12.02.2022 4 z 5

Kua čo je toto? To akože Toltékovia stromy neobjímali? Maličký narcismus prerastajúci do ega. Aj Ja Vám chcem zle!

06.08.2021 1 z 5

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Mno ako alchymistovi mi to veľa nepomohlo, ale dá sa.

06.08.2021 3 z 5

Židia a ich kritické zobrazenie v staršej slovenskej literatúre Židia a ich kritické zobrazenie v staršej slovenskej literatúre Miloslav Štítovský

DennikN, antisemitský duch, kua to musím kúpiť!
Dachau tábor už neexistuje, som zvedav, čo všetko, ešte "bratia" na seba navalia.
Kristína Royová: Židia, keď vypukla tá ukrutná vojna, od radosti kričali: „Nech žije vojna!“
Ups a už to tam neni

31.05.2021 5 z 5

Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia Michael Hebeis

Ja mám sen, že napíšem čiernu knihu o častiach Talmudu, ale to by ma zrejme ...

10.05.2021

Florarium Florarium Alfredo Cattabiani

Tomuto vydaniu sa nedá dať menej, ale nakrklo ma, že nespomenul lastovičník, veď kde rástol sa zakladali kedys mestá.
PS: nakoniec som ho tam našiel, ale nie je o ňom veľa.

12.01.2021 5 z 5

Pravá tvář židovstva Pravá tvář židovstva František Lelek

Vedci sa venujú vede, Pán Lelek /Pán Boh ho osláv/ si dal tolko roboty v roku 1940, akoby mal vedecko-lingvisticky dokázať, to čo "akoby bolo, ale nie je" Solženicyn to bral len na Rusko, ale Pán Lelek z -původních pramenů. Viem že nechápete mrknite na podobné knihy v menu.
PS: Tá kniha je vedecká práca, nie bezprízorné prskanie na bratov.

28.10.2020 5 z 5

Jidášovo evangelium Jidášovo evangelium neznámý - neuveden

Satan mal diadém a bol pobočník Boha, padol do prachu ...
Judáš mal diadém a bol pobočník Ježiša, padol do prachu ...
Ovplyvnený LBGTIQ... propagandou sa pýtam: Bol Judáš teplý?

23.06.2020 3 z 5

Člověk a výživa Člověk a výživa Rudolf Hauschka

Moje hodnotenie neberte ako smerodatné, je to len pocit, ktorý som získal počas prečítania celej trilógie. Proste musíte si zohnať Člověk a substance, tá je proste naj.

08.06.2020 3 z 5