afinabul afinabul komentáře u knih

Anděl blažené a žalostné smrti Anděl blažené a žalostné smrti Ivo Purš

Donútilo ma to hľadať a hladieť na sochy.

14.12.2023 4 z 5

Román o Růži Román o Růži Guillaume de Lorris

Ako suflér som si myslel ... Naozaj

24.10.2023 4 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Na Slovensku sa to volalo curak alebo buzna. Buzna bolo niečo so spasiteľským komplexom ...

24.10.2023 5 z 5

Rozšíření a ochrana nalezišť nickamínku Rozšíření a ochrana nalezišť nickamínku Antonín Pakr

K tejto knihe som sa dostal iba tak, je tam veľa - pre mňa - balastu, ale čo sa dozviete:
Vápnik? Huby? Vie jaskyňa sama vytvoriť dážď? Kyseliny a soľ? Krátky dážď po jasnom nebi je iný ako búrka.
PS: Kniha je viacmenej nedostupná, ak by ste chceli skeny ...

01.09.2023 4 z 5

Věčně zelené naděje Věčně zelené naděje Josef Jonáš

Dnes som sa do toho tak začítal, že som zmeškal zástavku a musel som sa po práci 3 km vracať, ale nevadilo mi to, šiel som popri potoku, všímal si rastlinky a zhlboka sa nadychoval nosom. Neskôr dodám do zaujímavostí obsah, popisujem si v knihe záložky a v knihe obsah nie je.

17.06.2022 5 z 5

Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na horných Kysuciach Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na horných Kysuciach Jozef Marec

Júúj totó je knižká, sam som neveril, že taká ešte budéé.
Je to nádherná kniha o Kysuciach, ale zároveňie nie iba o Kysuciach. Ale aj o tom, ako naberať vodu po prúde a proti prúdu, ako zbierať rosu, ako popraviť brucho, či ako sa odnaučiť chlastať ...
Potom je tam Kysucký herbár a vysvetlenie jednej rastlinky, čo ziape.

14.06.2022 5 z 5

Pojednání o případném pití vína Pojednání o případném pití vína François Rabelais

Najviac ma rozsekala pasáž, že krv je najväčšia otrava a jed, pretože keď Vás niekto bodne, telo sa tu otravu snaží vylúčiť a preto krvácate. Milujem toho Francúza!

12.02.2022 4 z 5

Židovský bojkot nacistického Německa 1933 - 1941 Židovský bojkot nacistického Německa 1933 - 1941 Tomáš Jiránek

Mne tam proste chýba ten hrdý nápis v novinách: Judea Declares War on Germany 1933, ako sa budeš tváriť keď ti niekto vyhlási vojnu? Nie Tebe aka nacisticko-socialistickému nemcovy, ale NEMECKU? Sharp, Demeš to o cca /nechcesamipocitať/ 60 rokov povedali: nenásilný protest je pokračovanie vojny

27.11.2021 3 z 5

Kua čo je toto? To akože Toltékovia stromy neobjímali? Maličký narcismus prerastajúci do ega. Aj Ja Vám chcem zle!

06.08.2021 1 z 5

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Mno ako alchymistovi mi to veľa nepomohlo, ale dá sa.

06.08.2021 3 z 5

Devět bran / Talmud Devět bran / Talmud Jiří Langer

Jiří Mordechaj Langer sa zamýšľa, prečo je Talmud tak neznesiteľný pre kresťanov. Vybral citáty o mierumilovnosti, akoby chcel moslim dokázať mierumilovnosť Koránu.
Kresťania, buďte vďačný za Nový Zákon, také kľučky sa v ňom nedajú prevádzať.
PS: je tam stručné vysvetlenie ústnej tradície, rozdiel medzi Talmudmi, kedy sa má čo čítať a kedy čo to nečítať.
Je šabat, človek leží v jame, dáš mu rebrík?

06.08.2021 2 z 5

Clavicula Salomonis Clavicula Salomonis Samuel Liddell MacGregor Mathers

1, Pajcneme texty, ktoré sú oveľa staršie
2, Vypálime knižnicu
3, Predložíme pajcnuté texty, ako vyvolené
Toto nie je o preklade, ale o Mojžišovi -chlapík čo vyšiel na horu, rozbil tabuľky od BOHA, prepísal ich a dokazoval, že sú pravé-
Keby sa ž/Židom chcelo robiť, tak by zrejmä "vypálili" aj pyramídy.

28.07.2021 1 z 5

Božská magie Božská magie Doreen Virtue

Čo je tá dívná nádoba, či nádrž, ktorá ma všetko v sebe? Kto chce ísť hlbšie doporučujem:
Tým, ktorý EŠTE uvažujú nad nejakou náhodou, či šťastím, vytvorili tým niečo?

13.07.2021 4 z 5

Odhalený Hermés Odhalený Hermés Cyliani

Existuje iba málo kníh, ktoré v stručnosti dajú v mále tak veľa, existuje kniha o malej násobilke a toto je knižka o malej alchýmii. Už z kontextu viete, že idem písať o tom, ako malá násobilka vplýva na teóriu chaosu, vyššiu matematiku ... Proste vyblatbotal by som toho dosť.
Fulcanelli o nej píše na str. 17,21,130,166 + 107,176,177,239,270,273 + 36,75,76,106,126,154
Ak ste ešte v živote nevideli dub nad 500 rokov, tak si urýchlene nejaký v okolí bydliska nájdite a skúste posedieť.

12.07.2021 5 z 5

Židia a ich kritické zobrazenie v staršej slovenskej literatúre Židia a ich kritické zobrazenie v staršej slovenskej literatúre Miloslav Štítovský

DennikN, antisemitský duch, kua to musím kúpiť!
Dachau tábor už neexistuje, som zvedav, čo všetko, ešte "bratia" na seba navalia.
Kristína Royová: Židia, keď vypukla tá ukrutná vojna, od radosti kričali: „Nech žije vojna!“
Ups a už to tam neni

31.05.2021 5 z 5

Evoluční fytoterapie: Věda, spiritualita a léčba z hlubin přírody Evoluční fytoterapie: Věda, spiritualita a léčba z hlubin přírody Sajah Popham

S mužom sme sa presťahovali na dedinu, budem zbierať bylinky.
Ak je toto Váš život, tak Táto kniha nie je pre Vás, je to kniha, ktorá Vám pomôže až keď začnete tolerovať ranné vtáctvo.

31.05.2021 5 z 5

Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušenia Michael Hebeis

Ja mám sen, že napíšem čiernu knihu o častiach Talmudu, ale to by ma zrejme ...

10.05.2021

Falošná pandémia - kritika vedcov a lekárov Falošná pandémia - kritika vedcov a lekárov kolektiv autorů

Človek sa dozvie, narozdiel od užívateľa @moničina, že všetky EU inštitúcie postupovali rovnakým manipulovaním štatistík, obmedzovaním debaty, cenzúrou atď ...

02.05.2021 4 z 5

Magické houby v náboženství a alchymii Magické houby v náboženství a alchymii Clark Heinrich

Jung by povedal, že ich premohlo podvedomie - vzhľadom k alchýmií. Ale číta sa to ako dobrodružná knižka.

15.04.2021 3 z 5

Herbář neboli Bylinář III. Herbář neboli Bylinář III. Petr Ondřej Mathioli (p)

Tretí diel sa od predchádzajúcich líši dodatkami o pálenej vode a peciach. Rastlinky nájdete kdekoľvek v prírode, ale pece sú dôleźité.

24.03.2021 5 z 5