adelka_books adelka_books komentáře u knih

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Najlepšie sa cítim ráno hneď po prebudení. Lenivo sa popreťahujem na posteli a veľmi pomaly otváram oči. Zaostrím na hodinky a keď vidím, že ukazujú ešte skorý čas, na perách sa mi vyformuje doslova letmý úsmev a zahrabem sa hlbšie pod perinu. Viem, že sa nemusím nikam ponáhľať. Dokonca mi je ukradnuté aký je deň, či aké počasie je vonku. Skrátka som si strojcom vlastného času. Keď usúdim, že je ten správny čas aby som sa vykotúľala z vyhriatej postele tak vstanem a posadím sa na moje štvorkolesové kreslo. Ešte v pyžame sa presuniem do kuchyne kde si dám svoju obľúbenú rannú kávu a niečo dobré pod zub. Najradšej mám sladké pečivo. Po raňajkách si rada pozriem novinky na internete. Potom zo seba spravím ako tak človeka, nasadím si okuliare a môže sa začať moja obľúbená časť dňa. Chytím knihu do ruky a ponorím sa buď v pohodlí svojej izby alebo na terase do rozčítaného či nového príbehu. A keď zrovna nečítam, tak vymýšľam fotky, aby čo najviac vystihovali dej. Takto ja trávim väčšinu svojich dní. A občas idem na výlet, či s kamoškou na kávu.
Stredná škola a absolventský ples je niečo, čo poznám len z kníh či filmov. Keď som bola mladšia, snívala som o tom, že aj ja by som chcela raz zažiť taký ples. Na jeden večer som chcela byť za princeznú v krásnej večernej róbe. Aby mi chlapec, ktorý sa mi už dlho páči vyznal city a ukradol si môj prvý bozk. Bohužiaľ nie sme v žiadnom tínedžerskom filme, či v knižnom príbehu a ja by som nemala toľko snívať. Príbeh Past na knihomolku, mi toto presne pripomenul. Je to voľné pokračovanie Rande s knihomoľkou. Jednotka bola super, ale dvojka ju o kúsok predbehla.
Holly je mladá žena, ktorá rovnako, ako jej dve najlepšie kamošky, miluje knihy. Spolu vlastnia malé kníhkupectvo v Montane. Jej život sa stále točí okolo fiktívnych príbehov. Vždy musí mať všetko usporiadané a pod kontrolou. Najradšej trávi čas doma na svojom gauči z miskou zmrzliny a rozčítanou knihou. Inokedy trávi čas so svojimi priateľmi a rodinou. Zo svojím životom je spokojná a nič jej nechýba, pokým sa do mesta nevráti známi basketbalový hráč, ktorý jej pred rokmi zlomil srdce. Stále mu nevie zabudnúť to čo urobil na maturitnom plese, keď sa mu chystala vyznať lásku. Aj keď to možno bolo len nedorozumenie. Holly bola strašne bláznivá, čo na srdci to na jazyku. Bavila ma jej povaha. Zároveň som sa v nej videla pretože bola presne ako ja čistý introvert. Zabávala som sa na jej hláškach. Parádne dopĺňala trojku so svojimi kamarátkami. Obľúbila som si aj jej sestru a jej zlatú dcérku Tegan. Páčilo sa mi ako si stála za svojím a nedala si skákať po hlave.
Sebastián, zo začiatku som si myslela, že bude namyslená hviezda. No opak bol pravdou. Bol to obyčajný chalan z malého mesta, ktorý sa vracia domov po zranení ramena, na svadbu svojej sestry. Okrem rodiny tu zanechal aj svoju kamarátku, s ktorou sa nerozišiel práve najlepšie. Bolo mi ho trochu ľúto zvlášť, keď som zistila, že ide o takú blbosť. Obdivovala som jeho bojovnosť, s ktorou sa snažil nadviazať kontakt s Holly. Nemal to ľahké. Vymyslel na ňu pascu, aby ju prehovoril nech mu robí doprovod na svadbu svojej sestry a zároveň získa príležitosť, aby jej vysvetlil to, čo sa udialo pred 8 rokmi. Získal si ma tým aký bol chlap. Vedel, čo chce a išiel si tvrdo za tým. Nedal sa ničím a nikým odradiť. Okrem toho dobre vyzeral a baby po ňom šaleli. No on mal oči iba pre jednu.
Medzi hlavnými hrdinami to poriadne iskrilo. Veď ako sa hovorí stará láska nehrdzavie. Milé bolo sledovať ako sa majú obaja radi, no zároveň sa báli, aby si navzájom neublížili. Užívala som si ich spoločné chvíle. Veľa som sa nasmiala aj načervenala.
Stretli sme tu aj postavy z predchádzajúceho príbehu, ktoré správne okorenili dosť bláznivý dej.
Veľmi sa teším, že sme opäť mohli zavítať do domova dôchodcov. Starčekovia a ich kačky mi chýbali. S radosťou a humorom som čítala ich scény. Škoda len, že sa niečo podobné nedeje aj v slovenských domovoch pre dôchodcoch, hoci by to nemuselo byť až tak bláznivé.
Na konci knihy nás autorka navnadí na ďalší príbeh tentokrát o tretej knihomolke Saylor, ktorá je také šidlo, že si netrúfam odhadnúť, čo sa udeje v poslednej časti.
V hlave mi skrsol taký nápad. Vyhlasujem tu na boostagrame výzvu: Hľadám tri bláznivé knihomolky , ktoré sa dajú nahovoriť a pôjdeme si spolu otvoriť kníhkupectvo. Kto sa hlási ? :D :D :D
A teraz vážne!!! Milé, romantické, bláznivé dielo, ktoré má v mojom srdci špeciálne miesto. Verím, že si získa veľa knihomoľských sŕdc.
Ďakujem vydavateľstvu za možnosť spolupráce.

29.04.2023 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Milovníci a milovníčky kníh sa najlepšie cítia iba na jedinom mieste, a to v kníhkupectve. Vstúpením do tohto čarovného miesta, akoby sme sa ocitli doma. Na poličkách si lebedia tisícky kníh, ktoré čakajú na svojich nových majiteľov. Pozornosť čitateľa sa snažia upútať po väčšine zaujímavými obálkami, pri ktorých sa ako prvých zastavíme. Chytíme danú knihu do ruky, a buď je to láska na prvý pohľad, kedy presne vieme, že ju musíme mať vo svojej knižnici bez toho, aby sme si prečítali anotáciu, alebo je tu ten druhý prípad, že sa nevieme rozhodnúť, čo si kúpiť, lebo nás neviditeľnou silou k sebe ťahajú viaceré príbehy naraz. Tíško sa nám prihovárajú: Mňa si kúp, ja by som sa ti mohol páčiť. Aspoň ja to tak mám, keď náhodou navštívim kníhkupectvo. Je to pre mňa oáza pokoja, kde by som mohla žiť sedem dní v týždni tristošesdesiatpäť dní v roku a nič by mi nechýbalo.
Teraz mi dajú za pravdu viacerí knihomoli a knihomoľky. Snom každého kto miluje fiktívne príbehy, je pracovať s knihami, či už vo vydavateľstve alebo v kníhkupectve. Je to podľa mňa nádherná práca, ktorú by som chcela vykonávať aj ja. Bohužiaľ v mojom prípade to nie je možné. Neviem si predstaviť, ako by ľudia reagovali na to keby som sa po predajni presúvala na štyroch kolesách, nebodaj kníhkupectvo vlastnila. O to viac som si užívala príbeh Rande s knhomoľkou. Už samotný názov mi napovedal, že toto je ušité presne na mňa. Tiež mám stále nos ponorený v knihách a na správnych dokonalých chlapov, o akých čítam v románoch, nemám šťastie. Akoby som čítala o sebe.
Kinsley je mladá žena, ktorá sa zamilovala do knižných príbehov. Okrem toho, že neustále číta jeden príbeh za druhým, vlastní ešte s dvomi kamarátkami malé kníhkupectvo U knihomoľky, v malebnom mestečku v Montane. Nemá šťastie v láske a všetkých mužov porovnáva s fiktívnymi postavami z príbehov. Na rozdiel od jej dvoch kamarátok. Na svoje narodeniny sa rozhodne, že je čas zmeniť jej stav single a pokúsiť sa nájsť svojho reálneho priateľa. Založí si účet na niekoľkých zoznamkách. Úplnou náhodou jej ponúkne pomoc pri výbere potencionálneho adepta na rande Josh, najlepší kamarát jej brata. Začína sa pár nepodarených stretnutí, kde Kinsley zistí aké to je, keď zanietene o niečom rozpráva a nenechá priestor niekomu inému. Vie vášnivo a nekonečne rozprávať o knihách filmoch a seriáloch. Je nezastaviteľná. Mnohých to odradí, ale kto ju lepšie spozná uvedomí si, že to k nej proste patrí a buď si ju obľúbi alebo ju nepochopí. V tomto sme si veľmi podobné, tiež dokážem o veci, ktorá mi je blízka oduševnene rozprávať. Bola priateľská a milovala to, čo robila. Mala som pocit, že som získala ďalšiu sestru, s ktorou máme toho veľa spoločného. Jediné, čo ma na nej štvalo bolo to, ako zaobchádzala s knihami. Chápala som, že ju niekedy štval dej v knihe, aj mne sa to stáva, ale hádzať knihy o stenu je priveľa aj na mňa. Musím vyzdvihnúť ešte jej kamarátky, ktoré jej boli vždy nablízku.
Josh bol úplne obyčajný muž, ktorý bol zároveň ten dokonalý mužský knižný hrdina, do ktorého sa zaľúbite, či chcete alebo nie. Mňa si rozhodne získal. Pracoval na stavbe, čo bolo zárukou, že dobre vyzeral, no bol to aj dobrý človek, čo drží slovo, ktoré dal najlepšiemu priateľovi v detstve. Prežil si v detstve niečo pri čom mi lámalo srdce na polovicu a slzy sa mi tisli do očí. Preto uzatvorili medzi sebou Colton a Josh smiešnu dohodu, že ani jeden z nich si nikdy nič nezačne s jeho sestrou. Bolo až obdivuhodné ako sa to Josh snažil dodržať.
Romantická linka sa rozbiehala pomaly, čo ja mám veľmi rada. Bolo roztomilé sledovať, ako sa postupne medzi hlavnými hrdinami vytvárajú hlbšie city. Bavili ma ich konverzácie a doberanie. S tlčúcim srdcom a zatajeným dychom som očakávala, kedy si uvedomia vzájomnú príťažlivosť. V dobrom som Kinsley závidela, aký starostlivý bol pri nej Josh.
Skvelým spestrením príbehu boli starí rodičia, domov dôchodcov a kačičky.
Posledné kapitoly a záverečná zápletka mi na chvíľu zobrala vietor z plachiet, pretože som netušila, ako sa Colton zachová, nakoniec ma prekvapilo, čo z neho vyliezlo. Priznám sa, že mi ho bolo aj trocha ľúto.
Epilóg je skvelou záverečnou bodkou za príbehom. Zároveň nás navnadí na voľné pokračovanie, na ktoré sa ja veľmi teším.
Autorkin štýl písania mi sadol, čítalo sa to ľahko a rýchlo.
Moja knihomoľská duša si užila toto svieže romantické dielo, ktoré vám vyčarí úsmev na tvári. Určite sa v ňom nájdu viaceré dievčatá a možno aj chlapci.
Ďakujem vydavateľstvu za možnosť prečítať si príbeh.

18.04.2023 3 z 5

Chcem byť iba tvoja Chcem byť iba tvoja T. J. Lex

Keď som bola mladým bezstarostným dievčaťom, ktoré malo neustále hlavu v oblakoch a tešila sa z každej minúty života, ani vo sne by mi nenapadlo, že o pár rokov sa budem na svet pozerať inými očami. Tá stará Adelka, čo bola večne dobre naladená mi často chýba a skúšam si k nej opäť nájsť cestu. Ide to však veľmi pomaly. Už som to myslím niekde spomínala, že ako mladé dievča som túžila po obyčajných veciach ako ostatné dievčatá, veď je to prirodzený kolobeh života. A keď som dospela, stále som snívala, že si nájdem muža svojich snov. Potom ma však realita prefackala a ukázala mi odvrátenú stranu toho, o čom som vždy snívala. Dlho som si to nechcela priznať a stotožniť so skutočnosťou. Tak sa mi život rozhodol poslať do cesty ľudí, ktorí mi mali ukázať, že nie je nič hrozné na tom, ak sa nám niečo nesplní, pretože osud je nevyspytateľný. Ďakujem osudu alebo tomu tam hore, že ma zase nasmeroval tým správnym smerom.
My sami si nevyberáme životné príbehy, ktoré prežívame, oni si vyberajú nás. Neviem, ako je to možné, ale osud nám náloží na plecia len toľko, koľko unesieme. Nezáleží na pohlaví, veku alebo z akej vrstvy pochádzam. Napriek ťažkému životnému osudu si naša duša nájde tú správnu, aby sa navzájom dopĺňali, akokoľvek sa tomu bránime. Toto posolstvo som pochopila z knihy Chcem byť iba tvoja. Útla kniha v sebe ukrýva silný príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí nemôžu byť viac odlišní, no stačí jeden moment a obom to prevráti životy naruby.
Mila mladé sedemnásť ročné dievča, ktorá malo ťažký život. Jej rodičia sa rozviedli a otec ich opustil. Žila s mamou a bratom. Navyše, po rozvode rodičov sa mama zrútila a stala sa z nej alkoholička. Aby toho nebolo málo, zaujímali ju chlapi a o deti sa nestarala. Milka musela rýchlo dospieť a postaviť sa na vlastné nohy. Mama sa k nej hnusne správala a dúfala som, že sa spamätá. A jej brat si tiež nezískal moc mojich sympatií, hoci on to nemal ľahké. Mila neznášala knihy ani mužov. Bola obdarená dobrou postavou a veľkými prsiami, a tak bola príťažlivým objektom pre mužov. Chápala som jej pesimizmus voči mužom, vzťahom a k životu. Chcela som ju objať a nepustiť. Priala som jej, aby mala lepší život. Študovala na zdravotníckej škole za sestričku. Jej spolužiak, medik Daniel, mi išiel pekne na nervy. Občas som mu mala chuť vylepiť facku. Vanesa, jej kamarátka sa pekne vyfarbila. Ani vo sne by mi nenapadlo, že by sa tam niečo také mohlo udiať.
Barnabáš, muž, ktorý sa vždy staral sám o seba je teraz odkázaný na pomoc druhých. Je zatrpknutý a nevrlí. Žije sám vo veľkom dome. Učí na vysokej škole a popritom je kritik knižných románov pre ženy. Tiež mal ťažký životný osud. Otec od nich odišiel a založil si novú rodinu. Zanevrel na lásku a vzťahy ako také. Stretával sa iba so staršími ženami. Po páde zo stromu skončí v nemocnici a tam spozná mladú sestričku na praxi, ktorej dal zaujímavú ponuku. Páčilo sa mi, ako sa postupne zo zatrpknutého muža menil na nového Barnabáša zo srdcom a citmi. Mal niečo, čo vás k nemu priťahovalo.
Chémia medzi hlavnými hrdinami bola čarovná. Iskrilo to medzi nimi od začiatku a ja som s napätím očakávala kedy sa pobozkajú. Užívala som si ich doberanie a doťahovačky. Bolo to milé aj napriek vekovému rozdielu. Láska predsa nepozná hranice.
Trochu ma mrzelo, že sa tu neobjavil Milin otec, rada by som si prečítala aj jeho pohľad.
Ten koniec ma priam šokoval a zároveň prekvapil.
Príbeh vám rozhodne odporúčam. Mňa osobne milo prekvapil.
S autorkou som sa stretla prvýkrát a určite nie posledný.

08.04.2023

A čo ak áno? 2 A čo ak áno? 2 Michaela Zamari (p)

Pýtam sa už hodnú chvíľu sama seba, čo sa to so mnou deje? Cítim sa tak nejak zvláštne, akoby niekto zo mňa vytrhol kus života. Do očí sa mi tlačia slzy, po tele mi naskakujú zimomriavky a ruky sa mi jemne chvejú. Som ako v tranze. Nezainteresovaný pozorovateľ by si myslel, že ma niekto zhypnotizoval. A však nikto nepoužil kyvadielko. Jednoducho len Adelka spracúva, aké jedinečné životné príbehy dokáže napísať sám život. Pretože sama máva občas chvíle, keď si povie, že je zo svojho života unavená frustrovaná a nevie sa nakopnúť. Vtedy zasiahne osud a ponúkne jej riešenie a nový pohľad na život. Osud s nami občas hrá veľmi zaujímavé hry.
Teraz mám chuť nasadnúť do imaginárneho taxíka a nechať sa odviesť na miesto, kde mi osoba, ktorá predpovedá budúcnosť prezradí, či ma niekde čaká moja spriaznená duša, alebo som ju už stretla. Včas sa však zastavím, pretože niečo v mojom vnútri mi hovorí, aby som nebláznila a nepokúšala osud. Ak má niečo prísť do môjho života alebo sa vrátiť, tak to príde v tom správnom čase, keď na to budem pripravená a dostatočne vyspelá. Toto je jedno z posolstiev, ktoré si odnášam z knihy, ktorá ma svojim príbehom úplne dostala. Hovorím o pokračovaní veľmi osobného príbehu mladej autorky Michaely Zamari, A čo ak áno 2 časť, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami.
Miška už v prvom diely, otvorila cestu priamo do jej duše. A my sme mohli nahliadnuť do jej o 16 rokov mladšieho ja. Ani nemusím spomínať, ako ma ten príbeh chytil za srdce, a čo všetko som pri ňom prežívala, kto čítal moje nadšené slová vie. To som však ešte netušila, že to bol len slabý odvar oproti druhému dielu. Ako Miška dospievala s ňou, dospievalo aj pokračovanie príbehu. Musím povedať, že to bolo ešte emotívnejšie, ak sa to vôbec dá. Striedali sa vo mne emócie, o ktorých som netušila, že ich som schopná. Jedným slovom wow, som nadšená a stále nemôžem uveriť tomu, ako môže byť život niekoho taký rozmanitý a pritom plný osudových rozhodnutí.
Majka sa ocitá na rázcestí, kde musí učiniť rozhodnutie, ktoré jej môže zmeniť celý život. Veľmi som si želala, aby sa rozhodla správne a priala som jej, aby bola už konečne šťastná. Keď už všetko vyzeralo dokonalo a my sme si spolu s Majkou užívali romantické chvíle, osud sa nám rozhodol zamiešať karty tak, až som miestami ostávala s otvorenými ústami. V istých momentoch a situáciách som bola na osud veľmi nahnevaná a chcelo sa mi plakať. Na druhej strane som Majku obdivovala za jej silu a schopnosť sa vyrovnávať sa s problémami, ktorým čelila. Vedela sa z danej chvíle niečo naučiť, čo ju posunulo vpred. Rada spoznávala nových ľudí, no bola aj dobrou kamarátkou. Našla svoju vášeň pre písanie a všade kam chodila čerpala inšpiráciu. Nebála sa výziev. Tá jej pobláznenosť mi bude chýbať. A všetky jej kamarátky tiež.
Denis 001 sa zachoval ako úplný idiot no nič iné som od neho ani nečakala.
Denis z Írska bol zlatíčko a veľmi som si užívala, keď bol na scéne. A však po istých udalostiach som mu musela pripísať mínusové body. Hnevalo ma, že hoci to bol chlap ako hora, stačilo pár slov a on sa odrazu začal chovať inak. Keby som ho mala v tej chvíli pri sebe asi by dostal pár buchnátov, aby sa spamätal. Bohužiaľ život nefunguje tak akoby sme si želali v danom momente. On musel jednoducho dospieť a uvedomiť isté veci. I keď osud mu pripravil také prekvapenia, že som si hovorila, toto nemôže byť pravda.
Skvelým obohatením boli správy, ktoré si medzi sebou Deni a Majka vymieňali. A dočkali sme sa tu aj trošku intímnejších scén, ktoré aspoň mne vohnali červeň do líc.
Spolu s Majkou sme zase navštívili zaujímavé destinácie ako Liverpool a Manchester, kde sme mali možnosť spoznať kultúru a obzrieť si zaujímavé pamiatky.
Posledné strany, ba kapitoly som nedýchala, pretože ja proste nechápem, ako sa toto mohlo stať. Čakala som úplne iný koniec. Kebyže nesedím na zadku, tak naň stopercentne padnem. Akože to fakt? Nevedela som, či dobre čítam. Absolútne nečakané a originálne.
Myslím, že slovo zbožňujem vystihuje, že tento príbeh stojí za to, aby ste mu venovali svoj čas. Verte mi neoľutujete. Druhý diel je ešte lepší a osobnejší.
Miška skladám ti obrovskú poklonu za to, čo si dokázala dať na papier. Si obrovskou inšpiráciou pre mnohých z nás. Si odvážna a neskutočne silná žena. Neviem si ani len predstaviť, čo na to povedalo tvoje okolie no verím, že samé pozitíva, lebo si to zaslúžiš.
Na záver ešte nesmiem zabudnúť pochváliť grafické spracovanie. Dokonalosť.
Ďakujem za prejavenú dôveru a zaslanie knihy na spoluprácu.
A tiež jedno obrovské ďakujem patrí Denimu z Írska vďaka nemu môžem čítať tvoje romány. Vidím v tvojom písaní obrovský posun.

31.03.2023 5 z 5

Fantóm z internetu Fantóm z internetu Simona Kutišová

Keď nie si online, akoby si ani neexistoval. Túto vetu sme počuli už mnohokrát, či z nášho okolia alebo niekde vonku medzi ľuďmi. Najčastejšie ju však počujeme z úst dospievajúcich. Online svet sa im stal akousi nenahraditeľnou súčasťou ich bytia. Vytvárajú si v tomto obrovskom svete plnom možností svoje životy. Zdieľajú so svojimi priateľmi na rôznych sociálnych sieťach svoje zážitky, radosti a mnohokrát aj svoje trápenia. S napätím očakávajú reakcie na daný príspevok, ktorý publikovali. Je však správne o všetko sa deliť s online svetom? Túto otázku by sme si mali položiť všetci bez ohľadu na vek. Áno je veľkým lákadlom podeliť sa so svetom o svoje myšlienky. Neraz sa to stalo aj mne. Ale čo ak niekto naše myšlienky obráti voči nám? Nikdy totiž nevieme kto sa skrýva na druhej strane. Prosím, buďme obozretní a dohliadajme aj na tých najcitlivejších, na tínedžerov.

Je až príliš ľahké podľahnúť čaru písania si s niekým neznámym. Viem to podľa vlastnej skúsenosti. Bohužiaľ niekedy nás ten na druhej strane očarí tak, že si nedokážeme zložiť ružové okuliare. A až keď je príliš neskoro zistíme, aký sme boli naivní a hlúpi. A to nemusíme byť ani tínedžer. Online svet môže byť veľkým pomocníkom, ale aj nepriateľom. Len k tomu treba pristupovať s rozumom a rozvahou. Internet nám nikdy nenahradí skutočný život, priateľov, rodinu, či zážitky. Toto dôležité posolstvo si odnášam z knihy Fantóm z internetu, ktoré sa budem snažiť odovzdávať aj ďalej. Otvorilo mi to oči a odteraz budem obozretnejšia.

Blanka je mladé 16 ročné dievča, ktoré chodilo na strednú školu a malo usporiadaný život. Všetko sa zdá byť v poriadku. Zaujímajú ju len sociálne siete, like a komentáre, taký bežný kolobeh u mladého človeka. Bolo to vykreslené veľmi dobre a reálne . Jedného dňa sa však všetko zmení a Blanka zrazu prežíva jedno z najťažších období svojho života. Rodičia sa rozvádzajú a otec si nájde novú partnerku. Jej mama je z toho nesvoja a rieši svoj smútok po svojom. Blanku si odrazu nikto nevšíma. Je z toho všetkého zničená. Ešte aj vzťah s najlepším priateľom Lukášom nie je ideálny. Z dlhej chvíle sa prihlási na internet, kde sa jej ozve sympatický Ferdo, ktorý je milý a zdá sa, že jej rozumie. Blanka si s ním čoraz viac píše a zveruje mu aj tie najtajnejšie tajomstvá. Všetko sa zmení v okamihu, keď mu pošle svoju fotku v plavkách. Z priateľa sa stane predátor, ktorý jej nedá pokoj.

Táto časť sa mi čítala veľmi ťažko. Nikto by sa nemal stať obeťou kyberšikany na internete, a tobôž nie mladé dievča, ktoré sa nevie brániť. Cítila som obrovskú zlosť voči Ferdovi. Chcela som vojsť do príbehu zatriasť Blankou, aby to niekomu povedala. Inokedy som mala chuť ju objať a pomôcť jej. Striedali sa vo mne rôznorodé emócie. Niekedy som sa sama obzerala, či mi nesvieti kamera na notebooku, ako by som sa stala obeťou. Rozčulovalo ma správanie Blankiných rodičov. No zároveň som si uvedomila, že aká som rada, že sa rodičia o mňa a mojich súrodencov zaujímajú, aj keď mi to často lezie na nervy.

Kiežby Lukášov, ako bol ten Blankin, bolo viac. Bol to chalan so srdcom na pravom mieste. Stál pri Blanke aj v tých najhorších chvíľach.

Ferdo bol vykreslený veľmi realisticky a mala som pri každej jeho správe buď motýliky alebo zimomriavky. Hoci som tušila kto sa skrýva za touto prezývkou. Do posledného okamihu som myslela, že sa mýlim. Po tom zistení som uvažovala, čo sa mu asi odohráva v hlave.

Tento príbeh by sa mal stať povinným čítaním pre základné a stredné školy, ale aj pre rodičom, aby zistili čomu čelia ich deti na internete.

Určite si táto kniha zaslúži viac pozornosti.

Veľmi pekne ďakujem autorke za prejavenú dôveru a zaslanie knihy na spoluprácu.

11.03.2023 5 z 5

Dohoda Dohoda Danielle Hartová

Snívam alebo bdiem? Cítim sa veľmi zvláštne, akoby ma nejaká éterická bytosť, ktorá sa venuje výkladu kariet a rôznym čarám zhypnotizovala kyvadlom a ja som upadla do hlbokého spánku. Keď som sa prebrala z tranzu a otvorila oči, odrazu som sa ocitla v inej krajine. Odrazu som kráčala po New Yorku presnejšie som sa nachádzala v centre Manhattanu. Vôkol mňa sa premávalo veľa tunajších obyvateľov, ale aj cudzincov. Na chvíľku som zastala a obzerala sa okolo seba. Nemohla som uveriť kde som sa to ocitla. Odvšadiaľ ma pozorovali vysokánske mrakodrapy týčiace sa až k nebu. Priam ma lákali svojou majestátnosťou k tomu, aby som podišla bližšie a jeden z nich poctila svojou návštevou. A potom niekto luskol prstami ja som precitla do reality. Sedela som na svojom štvorkolieskovom kamošovi a smutne sa usmiala. Niekedy sa nechám uniesť atmosférou alebo daným momentom.

Žijeme v 21. storočí a keby mi niekto povedal, že sa musím vydať za muža, ktorého mi vybrali rodičia alebo iné okolnosti, asi by som sa schuti zasmiala a na 100 % odmietla. Veď predsa každý máme právo nájsť si lásku svojho života. No niekedy sme nútení robiť rozhodnutia proti našej vôli. Ale ak máme srdce na správnom mieste nehľadíme na naše potreby, ale uprednostníme potreby iných. Toto posolstvo si odnášam z knihy Odvaha, ktorá si na známej platforme Wattpad, získala milióny čitateľov a už viem prečo. Ian a Nadya si vás proste obmotajú okolo prsta a vy odrazu prežívate všetko s nimi, akoby sa to dialo práve vám. Aj my starší čitatelia na chvíľu omladneme, cítime sa odvážnejší a máme chuť si užívať život plnými dúškami, aspoň u mňa to tak bolo.

Nadya je vysokoškoláčka, ktorá žije iba zo svojím otcom a sestrami. Mama jej zomrela keď bola malá. Otec ich vychovával sám. Snažil sa im vštepiť tie správne hodnoty. Nadya napriek tomu, že vyrastala v bohatej rodine nebola rozmaznaná. Vedela sa postarať sama o seba. Ovládala aj sebaobranu. Bola to silná mladá žena, ktorá sa vedela obetovať pre dobro svojej rodiny. Obdivujem ju za to, ako rýchlo sa dokázala vzchopiť po šokujúcich zisteniach, ktoré im predostrel otec. Doslova som sa vedela vžiť do jej pocitov čo prežíva. Bolo mi jej aj trochu ľúto. Posledné kapitoly sa mi čítali ťažko. Zrazu som mala pocit, akoby Nadyu niekto vymenil. Jej správanie sa mi vôbec nepáčilo. Čo by som však viac privítala, keby sme mohli nahliadnuť do hláv jej sestier.

Ian, od prvej chvíle som si ho zaškatuľkovala ako bohatého rozmaznaného chalana, ktorý má v živote všetko. Bála som sa však, že si k nemu nenájdem cestu. Neskôr sa však ukázalo, že je to mladý muž, ktorý vystrkoval rožky, len aby urobil na truc svojmu otcovi, ktorý mal od neho vysoké očakávania. Ian sa mohol snažiť koľko chcel, aj tak to nestačilo. Otec ho mnohokrát postavil pred hotovú vec. Čo sa Ianovi pochopiteľne nepáčilo. Keď bol Ian sám sebou, dalo sa doňho postupne zapozerať a zaľúbiť. Bol citlivý a pozorný. Celkom ma opantal a potom sa udialo niečo čo mi nasadilo chrobáka do hlavy. Čo ak to len po celý čas hral? Mám zmiešané pocity.

Čo sa týka romantickej linky medzi Nadyou a Ianom to iskrilo už od začiatku. Užívala som si ich doťahovanie, vtipné dialógy aj horúce momenty medzi nimi.

To čo bolo za koniec ???? Stále to nechápem a potrebujem pokračovanie...

Príbeh o dohodnutom manželstve odporúčam všetkým milovníkom romantiky . Garantujem vám, že vás to pohltí.

Musím pochváliť predsádky v knihách.

01.03.2023 4 z 5

Orlí zámok Orlí zámok Lina Franková

Moje vnútro neochotne opúšťa smútok a chlad, v ktorom som bola pár dní ponorená. Moja duša roní tiché slzy, pretože sa musí vrátiť do reality. Jej domovom bol staroveký zámok. Na prvý pohľad historická budova, ktorá vás očarí svojou krásou a majestátnosťou. Len čo sa ocitneme na jej nádvorí máte pocit, že ste sa vrátili do minulosti. Priam vás láka k tomu, aby ste sa utiahli do jeho útrob a nechali sa unášať jeho tajomstvami, ktoré v sebe ukrýva. Ešte aj obloha, akoby chcela umocniť jeho veľkoleposť, je zatiahnutá šedou ponurou farbou. Nad hlavou zrazu počujem škrekot akéhosi dravca. Dvihnem oči k nebu a vidím, ako ponad jednu vežičku preletel orol. Premkne ma nepokoj a strach. Lusknutím prsta sa však ocitnem vo svojej izbe a uvedomím si, že som sa dala v zákutiach svojej mysle preniesť do iného sveta.

Nohy sa mi kĺžu po ľade, akoby sem patrím odjakživa. V tele sa mi rozlieva pokoj spojený s adrenalínom a ústa sa roztiahnu do úsmevu. Trochu sa rozkorčuľujem a zakončím to svojou obľúbenou piruetou. V ušiach počujem ohlušujúci potlesk a cítim sa ako hviezda, ktorú všetci obdivujú. Áno už som spadla z obláčiku svojej slávy. Krasokorčuľovanie zbožňujem a obdivujem. A keď tento krásny a zároveň náročný šport zakomponovala talentovaná Lina do svojho príbehu Orlí zámok, vedela som, že vytvorí niečo originálne, mrazivé, romantické a trochu aj strašidelné.

Saskia bola známa svojimi farebnými vlasmi a tým, že milovala krasokorčuľovanie. Mala pred sebou nádejnú kariéru, osud jej však zamiešal karty inak a stala sa vedkyňou kníh viazaných v ľudskej koži. Priznám sa, že o takomto niečom som počula prvý krát. Najskôr som sa striasla odporom, po čase ma jej práca začala zaujímať viac a viac. V tejto knižnici, kde pracuje spozná aj krásneho grófa Hieronyma von Barevsona, ktorý ju príde požiadať, aby pracovala na jeho zámku a skúmala pre ich rodinu knihy. Tento záhadný gróf ju hneď zaujal. Bola to silná, odvážna žena, ktorá sa len tak nevzdala. Obdivovala som jej charakter a správanie. Mala niečo, čo vás ťahalo ju spoznať bližšie. Až neskôr som pochopila, že mala v živote grófa Hieronyma dôležitú úlohu. Cítila som každú jej emóciu. V živote máme každý osudom určenú osobu, ktorá je pre nás stvorená.

Hieronym bol chladný, krásny muž, ktorý obýval zámok. Ešte sa mi nestalo, aby ma hlavný hrdina odpudzoval a zároveň priťahoval. Okolo neho bolo priveľa tajomstiev, ktoré som túžila odhaliť. No najskôr mi gróf dovolil pomaly sa doňho zamilovať. Keď sa mi dostal do srdca postupne začal odkrývať aj svoje najtemnejšie tajomstvá. Pekne jedno po druhom. Zmáhali ma obavy, strach, ale aj túžba spoznať, aký naozaj je. Niesol veľké bremeno rodiny Barevanson, ktoré ho ťažilo. Jedna scéna mi zlomila srdce a len tak tak som udržala slzy. Odkryl nám aj svoje najcitlivejšie stránky.

Dionýz bol skvelá postava, len škoda, že som nemala možnosť viac nahliadnuť do jeho hlavy.

Nechýbala tu ani romantická linka, ktorá bola vystavaná presne tak, aby vyvážila tajomstvá a temné prostredie, kde sa príbeh odohrával. Saskia a Hieronym boli dvaja odlišní ľudia, ktorí postupne našli jeden druhého. Ich láska si prešla určitými fázami, ktoré neboli jednoduché. So zatajeným dychom som sledovala či všetko prekonajú. Neraz som cítila okom hrejivého pocitu lásky, aj hnev a frustráciu.

Veštica Justína mala dôležitú úlohu v rode Van Barevanson. Vďaka tomu som mohla nahliadnuť do sveta mágie, čarovania a kariet.

Kornélia bola pre mňa po celý čas záhadná postava a do samého konca som nevedela čo si o nej myslieť. Išiel z nej chlad a smútok. Keď som však odhalila čo sa jej stalo cítila som nesmiernu potrebu ju objať.

Autorku vnímam ako éterickú bytosť, ktorá by mohla na tomto zámku pokojne bývať. Píše prenádherne, až niekedy zabúdam, že je z nášho malebného Slovenska. Vždy ma dokáže dostať svojimi nádhernými opismi prostredia.

Ak ste ešte nič nečítali z jej pera mali by ste to rýchlo napraviť. Jej príbehy vo vás vyvolajú rôznorodé emócie. Ja ich budem predychávať ešte dlho. Skvelé, odporúčam. Nechajte sa očariť krásnym Grófom z Orlieho zámku.

Ďakujem Lina za zaslanie knihy na spoluprácu. Si úžasná.

01.02.2023 5 z 5

Vojvodova pomsta Vojvodova pomsta Georgette Heyer

Pred pár dňami som so strojom času absolvovala cestu do minulosti. Presnejšie do roku 1926, kde vládol kráľ Ľudovít XV. Ako nepozorovateľný účastník z inej doby som sa ocitla v Paríži medzi vyššou spoločnosťou. Vôkol mňa sa to hemžilo urodzenými pánmi a dámami v krásnych oslnivých robách. Na hlavách mali pôsobivé účesy. Po cestách ako prepravné prostriedky boli koče ťahané konským záprahom. Uličky Paríža zdobili starodávne budovy a sídla. Dýchalo to tu proste iným životom. Ľudia boli rozdelení na dve skupiny. Chudobných roľníkov, bohatých kráľov a vojvodov. Každý poznal svoje postavenie práva a povinnosti. Môj osobný názor je, že ľudia v tej dobe sa k sebe správali viac s úctou a rešpektom, ako sa ľudia správajú v dnešnej dobe. Nehovorím, aj vtedy boli intrigy, závisť a nenávisť, len sa to tak okato nedávalo najavo.
Prvé chvíle po vystúpení zo stroja času som bojovala, pretože som bola v cudzom svete, v inej dobe a nevedela som sa tu akosi udomácniť. Dokonca som uvažovala, že sa vrátim späť a toto miesto nechám pôvodným obyvateľom. Bola som frustrovaná a znechutená sama zo seba. Čo sa mne často nestáva. Potom akoby nado mnou niekto mávol čarovným prútikom a odrazu mi toto celé prirástlo k srdcu. Hovorím o historickom románe Vojvodova pomsta, ktorá bola pre mňa na začiatku tvrdým orieškom.
Vojvoda z Avonu, Justín Alasteir bol svojou zlou povesťou známy široko ďaleko. Bol prísny, chladný a vždy mal na tvári vážny výraz. S nikým sa nemaznal. Hovorili o ňom, že nemá srdce. Potrpel si na veľkolepé oblečenie a okázalé šperky, ktorými sa prezentoval. Hral vlastné hry, ktorým nikto nerozumel. Prezývali ho aj satanáš. Od prvej chvíle z neho išiel rešpekt aj strach. Sama som bola na pochybách čo si o ňom myslieť. Postupne si ma získaval tým, ako sa menil k lepšiemu vďaka tomu, že sa staral o svoje dieťa. Ukázal, že má dušu aj srdce. Hoci mal ťažkú minulosť a urobil nejedno zlé rozhodnutie. Nebol dokonalý, ale tým bol zaujímavejší. Vždy stál na správnej strane.
Leonie bola veľmi zaujímavá postava. Hneď na začiatku si pre nás čitateľov pripravila poriadne prekvapenie, aj keď som tušila, že to tak asi bude. Hrala to presvedčivo. Mala ťažkú, ale zaujímavú minulosť, ktorá mi miestami vyrazila dych. Bola nebojácna a svojská s poriadne podrezaným jazykom. Jej charakter postavy ma veľmi bavil. Chvíľu sa chovala ako dieťa, ktoré si vyžaduje svoju pozornosť. Inokedy sa zase chovala dospelo akoby už mala čo si odžité. Mnohokrát som sa aj ja našla v jej správaní.
Romantická linka bola taká primeraná na danú dobu. Dojímalo ma, že aj chladnému vojvodovi dokázala roztopiť neexistujúce srdce. Zahreje vás to pri srdiečku. Láska dokáže divy. Vôbec mi neprekážal vekový rozdiel medzi hlavnými hrdinami, veď bežne šľachtici mali mladšie manželky.

Moje prvé stretnutie s autorkou bolo na začiatku rozpačité. Ako náhle som si zvykla na jej štýl písania, tak potom som si už príbeh užívala. Teším sa na jej ďalšiu tvorbu.
Ak sa tužíte nechať očariť francúzskou romancou smelo do toho.
Chcem sa veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

24.01.2023 4 z 5

A čo ak áno? A čo ak áno? Michaela Zamari (p)

Pre kohokoľvek z nás je ťažké otvoriť sa niekomu a dať mu možnosť nahliadnuť do nášho vnútra. Je prirodzené, že si svoje súkromie chránime obzvlášť v tejto ťažkej dobe, kde vládne nepokoj, nenávisť a závisť. Srdce mi napĺňa smútok, keď vidím ako sme si mi ľudia prestali všímať jeden druhého. Či už je to niekto z našej rodiny alebo priateľov. Sme až príliš zahľadení do seba. Človek si to pri všetkých tých starostiach a povinnostiach ani neuvedomí. Až kým mu život neposunie niečo, čo mu otvorí oči. Potom sa ako keby na moment zastavíme a uvedomíme si, že je potrebná zmena. Tou zmenou by sme mali začať od seba. Je tu nový rok a príležitosť ako na sebe popracovať. Otvorme viac svoje mysle a pozornejšie vnímajme ľudí okolo seba.

Poznáte ten pocit, keď si raz za čas vyjdete večer von na pohárik s najlepšou kamarátkou? Tak presne tak sa teraz cítim ja hoci som včera nebola vonku na žiadnom drinku. Totiž v mojom živote sa objavila nová kamarátka, ktorá ma vzala na imaginárny pohár vína a vyrozprávala mi niečo veľmi osobné. Je veľmi zábavná, scestovaná a talentovaná. Taká Miška proste je, aspoň v mojich očiach. Mám pocit, že ju poznám celý život. Asi teraz premýšľate o kom je reč. Mám na mysli slovenskú autorku erotických románov Michaelu Zamari. V jej najnovšej knihe A čo ak áno, sa rozhodla otvoriť pandorinu skrinku a odhaliť nám niečo vzácne a jedinečné zo svojho života. Je to žena s veľkým Ž.

Príbeh rozpráva o mladučkej študentke Majke, ktorá je bezprostredná a užíva si život plnými dúškami. Rada spoznáva nové krajiny, kultúry a miesta. Jej verným spoločníkom je okrem jednej z najlepších kamarátok Lin aj fotoaparát, ktorým zachytáva dôležité momenty. Dokonca si nájde muža, o ktorom si myslí, že bude ten posledný. Jej život sa zdá usporiadaný. Všetko sa zmení, keď jej nečakane do života vstúpi prvá láska. My ženy sme veľmi zvláštne stvorenia, dokáže nás rozhodiť jedno stretnutie po rokoch aj, keď si myslíme, že už sme to uzatvorili. Stačí jedno stretnutie, pohľad či rozhovor, a všetko sa nám vráti akoby srdce nezabudlo. A my zrazu stojíme na rázcestí a pýtame sa a čo ak? Do Majky som sa vedela dokonale vcítiť. Dokázala som úplne presne vnímať emócie, ktorými si prechádzala, pretože prvá láska v nás zanechá najsilnejšie pocity a je jedno či trvá pár dní alebo niekoľko rokov. Vrátilo ma to spomienkami do času, keď som ja prežívala svoju prvú lásku.

Deni z Irska bol úžasný, okamžite som sa doňho zamilovala. Bol síce vysoký, ale hneď by som sa schovala v jeho hrejivom náručí, či obliekla jeho mikinu. Proste reálny chlap, ktorý sa na nič nehral, bol sám sebou a dokázal prejaviť emócie. Čo je u mužov zriedkavé.

Majkin Deni bol reálny muž, ktorý mi od začiatku nebol sympatický. Celý čas mi totiž pripomínal niekoho veľmi podobného, keď sa objavil na scéne, otváral sa mi nožík vo vrecku.

Chémia medzi Denim z Irska a Majkou bola priam hmatateľná. Ich neustále doberanie a hašterenie vám do líc vhnala červeň a prihlúply úsmev. A to nehovorím o motýľoch v bruchu, ktoré vám začali tancovať, keď si medzi sebou vymieňali sms.

Spolu s autorkou navštívime krajinu, z ktorej sa ako ja nebudete chcieť vrátiť späť. Krajina je to krásna, no hlavne tam žije muž, po ktorom prahne srdce každej ženy čo ho spozná.

Zaspomíname si na časy, keď internet nebol neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Nemohli sme si len tak vygúgliť informácie, ktoré nás zaujímajú, či napísať niekomu a on hneď odpísal.

Nečakajte tu žiadne sladké klišé ako ste zvyknutý v ženských románoch. Toto je totiž príbeh zo života, ktorý sa mohol odohrať v živote každej jednej z nás. Obdivujem Mišku za jej odvahu a silu, ktorú vynaložila, aby tento príbeh dostala na papier. Nie je vôbec ľahké ísť s kožou na trh. Viem si predstaviť , že sa nájdu aj takí, čo budú príbeh kritizovať, a pre tých tu mám jeden odkaz: „Skúste sa zamyslieť, či by ste tak s citom a úprimnosťou dokázali napísať o sebe.“

Mne sa to páčilo. Bolo to iné, dojímavé, osobné, originálne a reálne.

Miška chcem sa ti veľmi pekne poďakovať, že som mohla aspoň na chvíľu nahliadnuť do tvojho sveta. Veľmi si to vážim a už sa neviem dočkať pokračovania, pretože som nesmierne zvedavá ako tam osud ešte zamotá karty.

Ďakujem za prejavenú dôveru a zaslanie knihy na recenziu.

17.01.2023 5 z 5

Svadba v decembri Svadba v decembri Sarah Morgan

Asi každá žena sníva o tom, že si nájde muža, do ktorého sa zamiluje a vydá sa zaňho. Ja som nebola výnimkou. U od malička som si predstavovala seba v krásnych bielych šatách ako kráčam, teda v mojom prípade sa skôr veziem, uličkou k oltáru s mojim otcom. Spredu sa na mňa očarene díva láska môjho života a v tej chvíli zo mňa opadne všetok stres. Nahradí ho zmes očakávania a radosti z nového začínajúceho dobrodružstva. Keď píšem tieto úprimné slová stíska mi srdce, pretože viem, že to ostane snom. Nevadí. Mala som možnosť zažiť chvíľu, keď som sa cítila ako princezná, a na ten moment nikdy nezabudnem.

Svadba je krásna udalosť, pri ktorej dvaja zamilovaní ľudia spoja svoje životy do jedného. Vo vzduchu sa znáša láska, radosť a nadšenie. Povedala by som, že sú to len prvotné emócie, ktoré rýchlo vyprchajú. Potom prichádza realita a zastihne nás nepripravené. Bojujeme vo svojom vnútri z pochybnosťami a častokrát si ich nechávame pre seba. Bojíme sa ich povedať nahlas, lebo nimi môžeme ublížiť tým, ktorých milujeme. Skúsme byť k sebe viac otvorený a úprimný, aby sme predišli nedorozumeniam, čo vznikajú nedostatočnou komunikáciou. Krásne a dôležité posolstvo si odnášam z veľmi reálneho vianočného príbehu Svadba v Decembri.

Tri rozdielne ženy, ktoré spája rodinné puto. Matka Maggie a jej dve dcéry ma doslova vtiahli medzi seba. Cítila som sa ako člen rodiny. Prežívala som s nimi všetky ich starosti a radosti. Keby ste mi teraz položili otázku ku ktorej som si vytvorila bližší vzťah? Tak prvýkrát poviem, že všetky si získali moje srdce.

Maggie starostlivá matka, ktorá nemala ľahké detstvo a túžila všetko, čo jej v detstve chýbalo, dopriať svojim dcéram. Vytvorila im láskyplný domov a bola tu vždy pre ne. Kvôli nim sa vzdala svojich snov a túžob. Dlho v sebe skrývala veľké tajomstvo. Mala milujúceho manžela, ktorý mal zaujímavú prácu vďaka nej často cestoval. Ako dievčatá rástli a opúšťali hniezdo, ochladzovali sa medzi nimi vzťahy. Je to prirodzené, ale aj tak mi to bolo ľúto. Stretávali sa všetci doma na Vianoce. Maggie milovala tieto sviatky, keď boli všetci spolu v ich útulnom domčeku. Všetko sa zmenilo, keď jej najmladšia dcéra oznámi, že sa bude vydávať presne na Štedrý deň. V prvom momente mi stislo srdce ľútosťou. Potom som však spoznala inú Maggie a bola som šťastná. Magie bola dobrosrdečná a láskavá žena. Tak ako moja mama a musím jej viac načúvať.

S Nickom mali veľké tajomstvo. Rozvádzali sa. Paradoxne ich spojila svadba mladšie dcéry Rosie. Páčilo sa mi ich postupné nájdenie vyhasnutej lásky medzi nimi.

Rosie impulzívna mladá žena, ktorá bola až moc pod drobnohľadom svojej rodiny. Trpela astmou, čo nie je samozrejme ľahká choroba. Chápala som, že sa o ňu všetci boja, ale priala som si, aby si vybudovala vlastný život. Tešila som sa z jej šťastia pokým neprišli pochybnosti zo svadby. Hovorila som si, dievča nerob to, máš úžasného chlapa, ktorý ťa miluje. No na druhej strane som rozumela jej puto so sestrou. Tiež mám dvojča, s ktorým sme prepojení. Rosie bola slniečko ktoré našla lásku svojho života a spojila tým rodinu.

Katie staršia dcéra, ktorá bola v rodine uznávaná pretože vďaka Rosienej chorobe sa stala lekárkou. V práci strávila polovicu života a v nej sa stretávala s rôznymi príbehmi, ktoré ju či chcela, alebo nie ovplyvnili na toľko, že na vzťahy a lásku zanevrela. Navyše sa jej stal počas jednej služby incident vďaka, ktorému vyhorela. Dlho si to nechcela priznať ani sama pred sebou, nie sa o tom ešte s niekým porozprávať. Preto, keď sa dozvie o svadbe svojej sestry je rozhodnutá svadbu prekaziť. Bolo mi jej aj ľúto, aj som jej mala chuť vynadať. Skvelá postava.

Prostredie, v ktorom sa príbeh odohrával bol čarovný, priam až rozprávkový. Mala som chuť si zbaliť kufre, prenajať si chatku na strome a zažiť v Aspene tie pravé zimné Vianoce. Previezť sa na psom záprahu.

Nedá mi nespomenúť aj vedľajšie postavy, ktoré skvelo zapadli do deja. Dan a Jordán, ktorí z nich? Za mňa určite Jordán.

Ak si chcete dopriať nefalšovanú zimu na horách začítajte sa do príbehu, ktorý vám veľa dá, aj spríjemní vianočné sviatky. Pri srdiečku vám ostane príjemný pocit.

30.12.2022

Ak budeš môj Ak budeš môj Barbora Astor

Cítim sa ako by som sa vrátila v čase , keď mi bolo sladkých 15.Ach teraz mám o niečo viac , ale po pokožke sa mi opäť začali plaziť staré známe zimomriavky. Srdce mi vynechalo pár úderov a v žalúdku pocítim známe chvenie. Na líce mi vystúpi červeň a v očiach mám zasnený výraz . Obzerám sa vôkol seba či nezriem pár tých krásnych modrých očí, ktoré sa mi v posledných dňoch vkrádali do snov. V ušiach počujem jeho hlas , ktorý mi šepká slová čo mi vyčaria úsmev na perách . Neal tušila som , že je v tebe niečo kúzelné čo ma k tebe pripútavalo už v prvej časti Tak trochu môj. Kde si postupne odsúval nabok aj Starka a nedovolil si aby mi práve on ukradol srdce. Ty si chcel uchmatnúť pre seba. Získal si si ho pekne po malých kúsok . A ja som ti absolútne vydaná na pospas.

Ak budeš môj je pokračovaním serie Tak trochu môj už prvá časť ma uchvátila svojím hudobným prostredím a príbehom o členovi známej chlapčenskej kapely. Bola som nadšená príbehom aj keď je pravda , že si získal sympatie a srdce iný z chlapcov a nie hlavný hrdina . S veľkým nadšením som očakávala pokračovanie. A priznám sa , že si lietam niekde mimo realitu . Ešte sa stále nachádzam asi v Londýne . Milujem to čo Barborka dala na papier . A viem s určitosťou povedať že splnila nejednej žene najtajnejšie sny.

Neal to je proste typ muža , ktorý by chcela mať doma každá žena . Keď sa vám pozrie do očí stratíte pevnú pôdu pod nohami . Je v ňom niečo čo vás oberie oddych a vy túžite aby ste boli jeho vesmírom. Teda ja som mala pri ňom presne tieto pocity. Okrem toho , že dobre vyzeral bol starostlivý pozorný , dobrosrdečný a milý . Úplne sa roztápam . Mal talent, ktorý nemá hocikto. Do svojho speve a piesne dával sám seba čo samu potom spätne vracalo .Miloval hudbu a publikom. Jeho sa nedá nezbožňovať. Oceňujem , že keď bol s rodinou bol to obyčajný chalan , ktorý sa vedel pojašiť aj zo svojím synovcom . Ten bol rozkošný a bolo cítiť , že má strýka rád.

Jessica mladé dievča , ktoré miluje svoju prácu fotografky .Dokonca vlastní svoj ateliér . Má snúbenca jej , život sa zdá byť dokonalý , kým všetko nepokazí jeden moment, ktorý mne osobne vyrazil dych vohnal slzy do očí. Pýtala som sa samej seba či je toto len zlý sen ,veď takto sa nemá začínať. Lomcoval mnou hnev, smútok a beznádej .Obdivovala som ako si Jess zachovala dôstojnosť ja by som sto pro reagovala inak. Tužila som ju objať utešiť a povedať , že po burke vide slnko. Naskytne sa jej nečakaná príležitosť. Cíti , že potrebuje zmenu a tak ju príme. Ešte však netuší , že jej to zmení život . Bola milá a ústretová. Keď som myslela, že má už nedokáže nič prekvapiť na scénu príde jej bývalí a všetko sa pokazí . Išlo ma rozdrapiť od jedu . Matt my pekne pil krv . Fú .. Ako záporná postava bol vykreslený skvelo . Jess som v kútiku duše priala len to najlepšie. Mala skvelú kamarátku ,ktorá tu bola pre vždy , keď ju potrebovala .

Neal a Jess boli ako Jink a Jank. Dvaja odlišný ľudia , ktorý si aj napriek okolnostiam čo sa okolo nich diali vedeli k sebe nájsť cestu. Jess mala zlomené srdce a tak na vzťah a mužov nepomyslela. Lenže chémia medzi nimi sa nedá poprieť. Tým , že spolu trávia veľa času Neal sa jej pomaličky dostane pod kožu. Bavilo ma sledovať ich postupne zbližovanie a vyvíjajúci vzťah. Jemné romantické presne ako to mám rada.

Chalani s kapely boli ako jedna veľká rodina . Najviac si ma získal Jake a svojimi narážkami ma odrádzal Logan . Potešilo ma keď medzi seba prijali aj Jess. Obdivovala som ako dokáže vydržať v ich spoločnosti a trefne odrážať ich narážky . Obľúbila som si manažérku Kim ,ktorú som si zaškatuľkovala , ale ukázalo sa , že držala zo svojím tímom.

Prostredie hudobného priemyslu a koncertov sa v knihách stretnem málo . Vďaka Barborke a Nealovi som precestovala polovicu zemegule. Nazrela som do rôznych miest a štátov.

Stretla som sa tu aj s Haydenom a Becky zistila ako pokračuje ich láska.

Nádherný príbeh , ktorý vás prenesie do sveta hudby a šoubiznisu po ktorom si budete fičať na Nealových piesňach.

Milujem to a verím , že si to zamilujete aj vy .Knihu len a len odporučím nie len mladším ročníkom .

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu

16.12.2022 5 z 5