A čo ak áno? 2

A čo ak áno? 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506478/bmid_a-co-ak-ano-2-Z2o-506478.jpg 4 7 3

A čo ak áno? série

< 2. díl

Prvá láska spravidla nebýva aj tou poslednou, ale čo ak v ich prípade áno? Kým od jedného dostáva ultimátum, aby s tým druhým prestala komunikovať, ten druhý je ochotný vzdať sa jej, len aby bola šťastná. Ona však miluje oboch. Neplánovaný citový trojuholník dáva zabrať všetkým zúčastneným a z tohto rozstrelu nemôže vzísť ako víťaz každý. Alebo môže? Pre koho sa nakoniec jej zmätené srdce rozhodne? Aby citových turbulencií nebolo málo, ukáže sa, že ani druhá šanca nefandí happyendu. Pokiaľ sa Maja prikloní k svojej staronovej láske, vykladači budúcnosti sa zhodujú v jednej jedinej predpovedi: Im dvom nie je súdené byť spolu navždy. Jedna informácia, ktorá zaseje semienka ničivých pochybností. Podľahnú im a prestanú počúvať vlastné srdce? Alebo zvolia trpkosladkú ignoráciu a zabojujú až do poslednej chvíle, aby si nemuseli po zvyšok života klásť otázku – čo ak? A možno po tom všetkom na každého naozaj čaká iná budúcnosť a všetci tí „neprajníci“ sa nemýlili. Lenže... a čo ak áno?... celý text

MonaR0se
07.05.2023 5 z 5

V prvom dieli nám autorka dala možnosť spoznať sa s postavami. Zamilovať si ich. Pochopiť ich povahy, spoznať ich životný príbeh, ich vzájomné vzťahy, stotožniť sa s ich humorom, no najmä ponoriť sa do príbehu, ktorý napísal sám život. Pretože dilógia A čo ak áno je inšpirovaná skutočnými udalosťami, reálnymi zážitkami autorky, a práve to pridáva už aj tak kvalitným knihám, niečo špeciálne.

Kniha ,,A čo ak áno 2" obsahuje všetky ingrediencie, ktoré čitatelia kníh od Michaely Zamari tak milujú - romantiku, erotiku a cestovanie. Tešiť sa môžete aj na autorkine povestné doberačky medzi hlavnými postavami, všadeprítomný sarkazmus či sms/chat konverzácie, s ktorými sa každý čitateľ dokáže stotožniť.

Príbeh je však realistický, aj keď sem-tam sa môže zdať trochu neuveriteľný, ako aj sám život. Autorka ale nepíše rozprávky, ani sa nám nesnaží nasadiť ružové okuliare. V skutočnom živote totiž vzťahy nie sú ideálne, sú komplikované a nie všetko vyjde tak, ako si to vysnívame. Nikdy nevieme kto nám príde do cesty, ako dlho v našom živote zostane a v akej miere ho ovplyvní.

Aj preto v tomto príbehu nájdete okrem lásky, nádeje a vášne v rôznych podobách aj dávku krutej reality - akejsi ťažoby osudu, ktorý je nevyspytateľný. Ako príjemný bonus na záver má tento príbeh taký pekný koniec, ktorý vo vás vyvolá silnú emocionálnu reakciu (napríklad si ho budete chcieť prečítať viackrát za sebou...a hneď po tom pocítite potrebu zúfalo sa vykričať do vankúša :D).

Ak radi čítate:
romanticko-erotické odpočinkové knihy
intímne a veľmi osobné spovede
obyčajno-neobyčajné realistické príbehy

A navyše v knihách obľubujete:
cieľavedomé, silné a uvedomelé hlavné hrdinky
medziľudské vzťahy, silu priateľstva
cestovanie
nečakaný záver

- jednoznačne odporúčam siahnuť po knihách ,,A čo ak áno 1, 2". Tomuto príbehu budete jednoducho rozumieť :).

adelka_books
31.03.2023 5 z 5

Pýtam sa už hodnú chvíľu sama seba, čo sa to so mnou deje? Cítim sa tak nejak zvláštne, akoby niekto zo mňa vytrhol kus života. Do očí sa mi tlačia slzy, po tele mi naskakujú zimomriavky a ruky sa mi jemne chvejú. Som ako v tranze. Nezainteresovaný pozorovateľ by si myslel, že ma niekto zhypnotizoval. A však nikto nepoužil kyvadielko. Jednoducho len Adelka spracúva, aké jedinečné životné príbehy dokáže napísať sám život. Pretože sama máva občas chvíle, keď si povie, že je zo svojho života unavená frustrovaná a nevie sa nakopnúť. Vtedy zasiahne osud a ponúkne jej riešenie a nový pohľad na život. Osud s nami občas hrá veľmi zaujímavé hry.
Teraz mám chuť nasadnúť do imaginárneho taxíka a nechať sa odviesť na miesto, kde mi osoba, ktorá predpovedá budúcnosť prezradí, či ma niekde čaká moja spriaznená duša, alebo som ju už stretla. Včas sa však zastavím, pretože niečo v mojom vnútri mi hovorí, aby som nebláznila a nepokúšala osud. Ak má niečo prísť do môjho života alebo sa vrátiť, tak to príde v tom správnom čase, keď na to budem pripravená a dostatočne vyspelá. Toto je jedno z posolstiev, ktoré si odnášam z knihy, ktorá ma svojim príbehom úplne dostala. Hovorím o pokračovaní veľmi osobného príbehu mladej autorky Michaely Zamari, A čo ak áno 2 časť, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami.
Miška už v prvom diely, otvorila cestu priamo do jej duše. A my sme mohli nahliadnuť do jej o 16 rokov mladšieho ja. Ani nemusím spomínať, ako ma ten príbeh chytil za srdce, a čo všetko som pri ňom prežívala, kto čítal moje nadšené slová vie. To som však ešte netušila, že to bol len slabý odvar oproti druhému dielu. Ako Miška dospievala s ňou, dospievalo aj pokračovanie príbehu. Musím povedať, že to bolo ešte emotívnejšie, ak sa to vôbec dá. Striedali sa vo mne emócie, o ktorých som netušila, že ich som schopná. Jedným slovom wow, som nadšená a stále nemôžem uveriť tomu, ako môže byť život niekoho taký rozmanitý a pritom plný osudových rozhodnutí.
Majka sa ocitá na rázcestí, kde musí učiniť rozhodnutie, ktoré jej môže zmeniť celý život. Veľmi som si želala, aby sa rozhodla správne a priala som jej, aby bola už konečne šťastná. Keď už všetko vyzeralo dokonalo a my sme si spolu s Majkou užívali romantické chvíle, osud sa nám rozhodol zamiešať karty tak, až som miestami ostávala s otvorenými ústami. V istých momentoch a situáciách som bola na osud veľmi nahnevaná a chcelo sa mi plakať. Na druhej strane som Majku obdivovala za jej silu a schopnosť sa vyrovnávať sa s problémami, ktorým čelila. Vedela sa z danej chvíle niečo naučiť, čo ju posunulo vpred. Rada spoznávala nových ľudí, no bola aj dobrou kamarátkou. Našla svoju vášeň pre písanie a všade kam chodila čerpala inšpiráciu. Nebála sa výziev. Tá jej pobláznenosť mi bude chýbať. A všetky jej kamarátky tiež.
Denis 001 sa zachoval ako úplný idiot no nič iné som od neho ani nečakala.
Denis z Írska bol zlatíčko a veľmi som si užívala, keď bol na scéne. A však po istých udalostiach som mu musela pripísať mínusové body. Hnevalo ma, že hoci to bol chlap ako hora, stačilo pár slov a on sa odrazu začal chovať inak. Keby som ho mala v tej chvíli pri sebe asi by dostal pár buchnátov, aby sa spamätal. Bohužiaľ život nefunguje tak akoby sme si želali v danom momente. On musel jednoducho dospieť a uvedomiť isté veci. I keď osud mu pripravil také prekvapenia, že som si hovorila, toto nemôže byť pravda.
Skvelým obohatením boli správy, ktoré si medzi sebou Deni a Majka vymieňali. A dočkali sme sa tu aj trošku intímnejších scén, ktoré aspoň mne vohnali červeň do líc.
Spolu s Majkou sme zase navštívili zaujímavé destinácie ako Liverpool a Manchester, kde sme mali možnosť spoznať kultúru a obzrieť si zaujímavé pamiatky.
Posledné strany, ba kapitoly som nedýchala, pretože ja proste nechápem, ako sa toto mohlo stať. Čakala som úplne iný koniec. Kebyže nesedím na zadku, tak naň stopercentne padnem. Akože to fakt? Nevedela som, či dobre čítam. Absolútne nečakané a originálne.
Myslím, že slovo zbožňujem vystihuje, že tento príbeh stojí za to, aby ste mu venovali svoj čas. Verte mi neoľutujete. Druhý diel je ešte lepší a osobnejší.
Miška skladám ti obrovskú poklonu za to, čo si dokázala dať na papier. Si obrovskou inšpiráciou pre mnohých z nás. Si odvážna a neskutočne silná žena. Neviem si ani len predstaviť, čo na to povedalo tvoje okolie no verím, že samé pozitíva, lebo si to zaslúžiš.
Na záver ešte nesmiem zabudnúť pochváliť grafické spracovanie. Dokonalosť.
Ďakujem za prejavenú dôveru a zaslanie knihy na spoluprácu.
A tiež jedno obrovské ďakujem patrí Denimu z Írska vďaka nemu môžem čítať tvoje romány. Vidím v tvojom písaní obrovský posun.

Vknihách
17.03.2023 5 z 5

odvážne, úprimné, aj smutné

Už prvá časť A čo ak áno? bola príjemným čítaním. Dalo by sa povedať, že to je niečo ako beletrizovaný denník. Jednotlivé zážitky a situácie autorka napísala tak, ako sa stali z jej pohľadu a pripúšťa, že niektoré konverzácie doplnila podľa toho, ako si ich pamätá. Aj tak si myslím, že veľký rozdiel oproti skutočnosti nebude, pretože Zamari išla s kožou na trh a napísala Majin príbeh veľmi otvorene.

To, že ide o príbeh inšpirovaný skutočnosťou, si všimne každý čitateľ, ktorý autorku sleduje na sociálnych sieťach, pretože v knihe pospomínala ľudí, ktorí nám nie sú takí neznámi. Dokonca som natrafila na podobnosť s niektorými pasážami z knihy Posledný džentlmen, ktorú som čítala asi pred tromi rokmi a úplne mi utkvela v pamäti časť z pracovného teambuildingu.

Veľmi sa mi páčili všetky sms konverzácie. Boli plné doťahovačiek, povedala by som, že až intímnych pocitov a bezhraničnej úprimnosti- teda aspoň zo strany Maji určite. Z Denyho som mala občas taký zmiešaný pocit.

Veľmi obdivujem ako Maja dokázala prežiť každý okamih naplno, využiť každú príležitosť, ktorá sa jej naskytla a takisto mi veľmi imponuje to, aký postoj mala k vzťahom, ktoré nikam nevedú a dopriať obom z páru toho pravého.

Čitatelia Mišky vedia, aký štýl má. Ale očakávať román ako napr. Krízový plán, je chyba. Myslím, že budete sklamaní(už som takú reakciu na príbeh zažila). Je to pohodový príbeh jednej Maji s láskou k cestovaniu a písmenkám, hľadaním svojho šťastia v živote a hŕbou krásnych myšlienok.

Čo ale bolo pre mňa vážne nečakané, bol záver, oslavy Dňa svätého Patricka. To bol hotový šok! A totálne zmätenie, keď som si prečítala epilóg. Absolútne teda netuším ako a s kým skončila Maja XD

Ja nemám absolútne žiadne pripomienky k príbehu, maximálne som si knihu/dilógiu užila a kým sa autorka dostane do svojho obvyklého spisovateľského švungu, mohla by som si prečítať niečo zo staršej tvorby. Snáď sa mi to časovo podarí.