adelact adelact komentáře u knih

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Skvělý úvod do série, taková jednohubka na jeden večer.

02.05.2024 4 z 5

Kleopatra a Frankenstein Kleopatra a Frankenstein Coco Mellors

Do první třetiny jsem se nemohla začíst, zvažovala jsem, že knihu ani nedočtu. Prostředek jsem si docela užila a u poslední třetiny jsem se už nemohla dočkat až bude konec.

07.04.2024 2 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Sice mi přišlo, že některé věci se vyřešily až moc rychle, ale i tak to byla taková příjemná oddechovka.

24.03.2024 3 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

(SPOILER) Skvělá knížka.
Jen si osobně myslím, že po všem, co si Immanuelle v Bethelu prožila, mohla aspoň zvážit nabídku přidat se k čarodějnicím.
Taky jsem zvědavá na pokračování, protože příběh mi přišel docela uzavřený.

29.01.2024 4 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Naprosto boží. A ten konec!

29.01.2024 5 z 5

Dcery Sparty Dcery Sparty Claire Heywood

Respekt pro Claire Heywood, že se nebála přidat se k trendu feministických převyprávění klasických mýtů. Ale její styl asi nebude nic pro mě. Cca po 100 stránkách jsem byla připravená knížku odložit, ale protože jsem nevěděla, co číst jiného, vrátila jsem se k ní. Jak Claire sama poznamenává, snažila se příběh převyprávět jako „historicky autentický“ a „v souladu s archeologickými důkazy“. To v praxi to znamená, že mýtus je ochuzen o určitou mytologickou magii, která tam mně osobně scházela.

29.01.2024 2 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Moc krásné.

08.02.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

2,5*/5*
Popravdě, čekala jsem víc.
Kolem knihy vzniklo tolik rozruchu a nakonec myslím, že je tu spousta nevyužitého potenciálu. Příběh je rozdělen na 2 části, které jsou nevyvážené.
První část se vleče, dlouze představuje svět jaký je "teď", což je vlastně to samé, jen si prostě místo zvířat na jatkách, v testovacích laboratořích, místo lovné zvěře, musíte představit lidi.
Uznávám, že to je celkem síla, asi po prvních 40 stranách, po představení chovné stanice, mi bylo fyzicky špatně a vážně jsem uvažovala, že knihu odložím. Taky by mě zajímalo: byl tam ten sex vážně nutný?
Druhá část je podle mě naopak až moc rychlá.
Jeden z důvodů proč jsem chtěla knihu přečíst byl "ten šílený zvrat" na konci. Částečně jsem čekala, že to bude nějaké velké odhalení, že za virus opravdu může vláda, ale chápu, že smyslem knihy byl život jedince v tomhle systému.
Nakonec, šílený zvrat vlastně ani nebyl tak šílený. Spíš byl, v celkovém kontextu, vlastně i očekávaný.

11.01.2023 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tahle knížka mě utvrdila v tom, že mafie romance nebudou pro mě.

08.01.2023 1 z 5