adela4822 adela4822 komentáře u knih

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Sangu Mandanna

Tak milá knížka! Na obálce je napsáno hodnocení:,,Hřejivá knížka plná čarodějných objetí!, což je TAK výstižné!
Neotřelé zpracování čarodějné tematiky plné milých chvilek v kouzelném domě v Anglii s notnou dávkou romantiky Hřejivá a odpočinková knížka, ideální do podzimních dnů.

13.04.2024 4 z 5

Provokativní název knihy i její obálka dělají skvělou práci, přivedou nás ke zpovědi, která je velmi důležitá. Celou knihu nahlížíme velmi zblízka na život Jenette a taky na její velmi toxickou matku a jejich vztah. Je až děsivé, že se tohle opravdu děje, a je až děsivé, kolik let trvalo, než si Jennette přiznala, že smrt její matky byla vysvobozením.
Myslím, že ani není důležité, jak je kniha napsána, ale co v ní je. Připomínala mi deníkové záznamy, záznamy divky, která by udělala cokoliv, aby byla její matka šťastná.
Rozhodně doporučuju!

13.04.2024 4 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Kniha má určitě zajímavé téma. Vybrala jsem si ji především kvůli názvu a hezké obálce, nicméně po dočtení jsem měla pocit, že to, co bylo slibováno na přebalu, bylo lepší, než to, co v knížce opravdu bylo. Ten boj za svobodu a nezávislost hlavní hrdinky byl vlastně strašně zhuštěně podán na pár posledních stránkách, což mě mrzí.
Ale určitě jsou v knize otevřena důležitá témata z historie, třídní společnost, postavení žen a tak dále.

04.02.2024 2 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Autorky knížky ze série Kavárna v Kodani a další mám moc ráda, tak jsem zkusila načít sérii S láskou z a nebyla to špatná oddechovka. Autorka umí dát předvídatelné romantické lince něco navíc, tentokrát nás vzala do londýnské opery, přímo do zákulisí. Velmi zajímavé prostředí knihy. I když člověk ví, jak to dopadne, už po pár desítkách stránek, ničemu to nevadí. Účel to splnilo, oddychnete si

31.12.2023 3 z 5

Organizační porno Organizační porno Aneta Martinek

Pro začátečníky určitě výborná kniha, pro pokročilejší bude přínosná spíš praktická část knihy, teoretická první polovina je shrnutím poznatků z knih Proč spíme, Cirkadiánní kód a další :)
Praktické rady jsou nicméně velmi užitečné. Po přečtení má člověk hned chuť jít a něco si přeorganizovat. Určitě budu doporučovat dál!

29.12.2023 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

V knihovně bych si tuhle knížku asi dala vedle Vánoční koledy nebo Děvčátka se sirkami.
98 stránek, poměrně málo prostoru, na kterém ale autorka dokázala vyjádřit poměrně hodně věcí.
Příběh o (ne)obyčejném hrdinovi, o odvaze jednotlivce, o morálce, o dobru a zlu.
Můžeme si jen domýšlet, jaké asi následky měla volba hlavního hrdiny na něj a jeho rodinu.
Téma Magdaleniných prádelen zpracované velmi kvalitně.
Jedna z mých nej knih tohoto roku.

28.12.2023 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Skvělá oddechovka z čarodějnického prostředí, takových je asi hodně, ale námět vinných čarodějek je velmi neotřelý a zajímavý! Knížka má docela spát, čáry jsou trošku divočejší, než jsem čekala. Hlavní postava je mi hodně sympatická a hodně jsem jí fandila.
Knížka mi docela připomněla sérii o P. Grantovi od Bena Aaronovitche.

23.11.2023 4 z 5

Lepší polovička: Proč jsou ženy geneticky silnější Lepší polovička: Proč jsou ženy geneticky silnější Sharon Moalem

Velmi čtivá knížka! Bála jsem se, že přečtení bude trvat dlouhou dobu, ale přečetla jsem za jeden den. Hezky podané, nic složitého, spousta nových informací, vysvětluje to hodně věcí v životě žen X mužů, ale jasně ... spoustu lidí to asi nepotěší, už vzhledem k názvu knihy.

23.11.2023 3 z 5