AAndulka AAndulka komentáře u knih

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Pro mě po moc chytlavé jedničce docela zklamání. Nemohla jsem se pořádně dostat do děje, stálě jsem myšlenkami ujížděla, což se mi u dobrých knížek rozhodně nestává. Ale přesto se těším na třetí díl, protože konec knihy docela navnadil :-)

03.12.2013 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percyho jsem si vzala jen tak náhodou, když jsem chtěla nějaké fantasy a Hry o Trůny v knihovně byly vypůjčené :-) tak jsem sáhla po něčem, co bylo po ruce. A hle...vrátila jsem se o těch 15 let zpět, když se mi do rukou dostala první kniha Harryho Pottera... Jasně, není to Harry Potter, ale pro věčné děti, které rády sní, to bude nádherná oddychovka, u které můžete snít, smát se, bát se a být napjatí. Doporučuji pro věčné děti jako já :-)

02.11.2013 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Knížka měla perfektní nápad...dost krutý, ale velmi zajímavý. Celou dobu se mi četla dobře a strašně jsem se těšila, jak to dopadne. Ale ten konec... odfláknutý. Čekala jsem víc, čekala jsem, že nás s vrahem více seznámí a možná načnou i něco dalšího, aby to pokračování mělo smysl. Ale otočila jsem jen pár stránek a byl konec... Škoda, protože ta kniha si to nezsloužila. Doufám, že u druhého dílu se autorka polepší a nebude nikam spěchat. Za ten konec strhávám jednu hvězdičku. :-) Ale čím to vylepšila, bylo rozhodně poděkování. Bylo to snad první poděkování, u kterého jsem nepřeskakovala jména (možná proto, že jich tam nebylo tolik) a hlavně nebylo jako ty ostatní. To mě velmi potěšilo :-)

09.10.2013 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Na severskou krimi slabší odvar, ale stejně je to příjemné čtení...doporučuji přečíst i předchozí dvě vzhledem k vývoji postavy detektiva Joona Linny a lidí okolo něj, ale obrnit se trpělivostí, jelikož dvě starší sestry této knihy rozhodně nedosahují jejích kvalit.

19.09.2013 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Začátek vypadal velmi slibně, ale postupně jsem ztrácela chuť číst pokračování ... naštěstí jsem se odhodlala a další díly můj úsudek nad "Keplerem" vylepšily :-)

19.09.2013 3 z 5

Elegie za April Elegie za April Benjamin Black (p)

Pan Black má velické krásnou schopnost projevu, ale podle mě ji nedokáže pořádně využít. Kniha má hezký nápad a zajímavé rozuzlení, ale všechno je tak nějak v nudné formě... jestli vyjde další díl, určitě si ho přečtu, ale pokud bude stále bez emocí a napětí, asi bude i poslední přečtenou knihou ze série Quirkeho.

18.02.2013 3 z 5

Oddechový čas Oddechový čas Katie Fforde

Kniha měla zajímavý nápad a děj, ale totálně mě mrzel konec, který byl jak vystřižený z holywoodských filmů, ten toto příjemné čtení degradoval...

12.02.2013 3 z 5