a.m. a.m. komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mimořádná, dech beroucí a napínavá kniha, která vás donutí se zamyslet a možná i přehodnotit to, jak vnímáme svět. Patří k mým „All time favourites“ a dodnes děkuji za to, že mi byla doporučena.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pro mě velice obdobné románu Deset Malých černoušků od Agathy Christie. V každé kapitole jste měli možnost nahlédnout do příběhu očima jiné postavy, což celou detektivku udělalo ještě napínavější. Autorka vám dovolila si vytvořit list podezřelých a v napětí vás nechala až do samého konce.

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Smrt na Nilu bylo mé první i nejlepší setkání s Agathou Christie. Ze všech jejích postav, mi právě Hercule Poirot, který nás provází tímto případem, oslovil nejvíce. Brilantně napsaný detektiv, který vám na rozdíl od slečny Marplové dopřeje i trochu akce. Opravdu, skvělá kniha, utíkejte a čtěte!

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Pro mě překvapením roku 2021. I teď zpětně si dokážu vybavit tu napínavou atmosféru, kterou kniha měla. Mnohdy jsem se až cítila součástí příběhu, tak moc mě kniha pohltila. A tu závěrečnou hvězdičku věnuji pouze a jen polednímu odstavci, který mi vyrazil dech.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Po přečtení Nevítaného Hosta jsem si myslela, že Shari Lapena bude právě mým šálkem kávy. Proč jsem tedy byla po přečtení této knihy zklamaná? Příběh s tuctovou zápletkou, nemastný, neslaný, ale ve výsledku neurazí, ale ani nenadchne. Pusťte si v sobotu thriller na Prima Love a vyjde to nastejno...

06.02.2023 2 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Pokud umíte alespoň trochu anglicky, přečtěte si ji v originále. Opravdu vám v zvedne náladu a vy si po pár stránkách řeknete: „Hej co vlastě blbnu, však to bude v pohodě“.