666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Příběh ze staré Prahy, který mi připomněl, jak jsem ráda četla knihy Karolíny Světlé a to pro její vypravěčskou schopnost, její krásný styl a květnatý jazyk. Poslouchala jsem v audio verzi v podání Hany Kofránkové, jejíž vyprávění bylo příběhu jako ušité na míru ...

16.04.2020 4 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Poslouchala jsem na radiu Vltava - velmi pěkné zpracování této pohádkové divadelní hry ...

16.03.2020 4 z 5

Rozmarné povídky III Rozmarné povídky III Honoré de Balzac

Všechny 3 díly Rozmarných povídek jsou napsané vtipně a s lehkostí. Jsou to humorné erotické povídky pro zlepšení nálady. Osobně mám raději Balzacova zásadnější díla jako např. Ztracené Iluze, Lesk a bída kurtizán, Gobseck apod.

17.12.2019 3 z 5

Rozmarné povídky II Rozmarné povídky II Honoré de Balzac

17.12.2019 3 z 5

Malý lexikon strašidel 5 - Čarodějnice Malý lexikon strašidel 5 - Čarodějnice Vítězslava Klimtová

Opravdu útlá knížečka hlavně pro děti, aby se těch čarodějnicích vyznaly, protože není čarodějnice jako čarodějnice :-)

02.06.2020 5 z 5

Panuška Panuška Jaroslav Valečka st.

Velmi pěkná monografie Jaroslava Panušky z obsáhlou textovou i obrazovou částí. Mám velmi ráda tento druh knih a tato patří k těm opravdu zdařilým.

30.05.2020 5 z 5

Andy Warhol - Gigant Andy Warhol - Gigant Andy Warhol

Naprosto luxusní vydání biografie Andyho Warhola, která je plná fotografií, reprodukcí obrazů a grafik této vůdčí osobnosti uměleckého stylu Pop Art. Knihu nemusíte číst jako celek, ale můžete jen tak listovat a pročítat si třeba jen popisky u reprodukcí a fotek, a rázem jako byste se ocitli v šedesátých létech...

25.05.2020 5 z 5

Výstrahy zvědavcům (25 povídek) Výstrahy zvědavcům (25 povídek) Montague Rhodes James

Vynikající strašidelné spisy M.R.Jamese, které přináší vydavatelství Pandaemonium ve dvou svazcích, mohu vřele doporučit každému, kdo má tento druh literatury rád. Skvělý výběr z autorových povídek, který na nás dýchne tajemno staré viktoriánské Anglie a to mám moc ráda.

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Za mě musím říci, že je tato kniha o dost slabší než první díly - přijde mi to jako třetí kafe z jednoho lógru :-(

29.04.2020 3 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Klasické romaneto Jakuba Arbese psané květnatou staročeštinou, které více než děj jako takový popisuje duševní rozpoložení hlavních postav - někdy až moc rozvláčně. Poslouchala jsem také jako audio verzi v podání Jana Hartla - pěkné.

14.04.2020 4 z 5

Vládci českých zemí 2 Vládci českých zemí 2 Vladimír Liška

Mám ráda knihy Vladimíra Lišky - člověk získá přehled o celé historii Čech, Moravy a Evropy. Líbí se mi, že autor svoje knihy píše srozumitelně a stručně tak, aby je mohl číst každý. Člověk si tak osvojí základní informace z naší historie a je už něm, jestli se do určitého období ponoří hlouběji v jiných podrobnějších publikacích...

07.04.2020 4 z 5

Succubus Succubus Honoré de Balzac

Kniha se mi líbila, čtivé, místy zábavné, avšak také vypovídající o tehdejší společnosti a o absurditě církevní moci, která mohla člověka mučit a poslat ho na hranici, kdy se jí zlíbilo ...

01.03.2020 4 z 5

Josef Váchal - Mysterium Šumava Josef Váchal - Mysterium Šumava kolektiv autorů

Moc pěkně zpracovaný katalog k této výstavě, která byla opravdu úžasná.

04.01.2020 5 z 5

Lunapark v hlavě Lunapark v hlavě Lawrence Ferlinghetti (p)

Ferlinghettiho avantgardní sbírka básní je prosycena láskou i smutkem, vzpomínkami dávnými i nedávnými, politickými postoji a osobními zkušenostmi, osamělostí a skepsí, humorem i cynismem, radostí i neštěstím, zkrátka je jako iluzorní lunapark v hlavě, který tam má svým způsobem každý z nás. Neočekávejte tradiční poezii, neb tyto básně jsou na svou dobu značně inovativní, a ani v dnešní době nemusí být leckomu pochopitelné.

20.06.2024 4 z 5

Portét v Čechách pohledem dvou století Portét v Čechách pohledem dvou století kolektiv autorů

Velmi pěkně provedený katalog k výstavě na Pražském hradě. Obsahuje úvodní textovou část, která nás zasvětí do tématu výstavy a také bohatou obrazovou část.

10.06.2020 5 z 5

Příběhy sběratele starožitností Příběhy sběratele starožitností Montague Rhodes James

Mimo prostor a čas Mimo prostor a čas Clark Ashton Smith

Tímto bych chtěla poděkovat vydavatelství Pandaemonium za to, že tyto vybrané spisy C.A.S. vydalo a mohly tak obohatit mou knihovnu.

Salome Salome Oscar Wilde

Hra Oskara Wilde je zajímavě pojatý příběh o Salome a jejím uraženém ješitném egu, pro které byl sťat Jan Křtitel. Příběh v podání O.W. se mi líbil, i když jej přepracoval k obrazu svému, ale to není na škodu, přistupujeme-li k němu jako uměleckému dílu a těm se omezení nemají klást.

04.05.2020 4 z 5

Barabáš Barabáš Pär Lagerkvist

K této knize jsem se dostala díky audio verzi odvysílané na radiu Vltava v podání Ivana Trojana. Příběh mě naprosto uchvátil a proto jsem si ihned přes bazar DK koupila knihu, kterou jsem vzápětí přečetla. Velmi poutavý příběh hlavního hrdiny Barabáše, který je celý život opuštěný - což si často ani nepřipouští, o hledání Boha a sebe sama ... Kniha člověka nutí k zamyšlení nad vlastním životem.

01.05.2020 5 z 5

Hrdí žebráci Hrdí žebráci Albert Cossery

Zajímavý příběh z Egypta, který je vykreslen na několika málo postavách, nechybí hašiš, prostitutky, zločin, ale hlavně moudrost, nadhled a filozofický pohled na svět "žebráků" anebo spíše nejsvobodnějších lidí ...
Poslouchala jsem v audio verzi ...

06.04.2020 4 z 5