4444913 4444913 komentáře u knih

Diana: Princezna lidských srdcí Diana: Princezna lidských srdcí Peter Donnelly

Fotky.Krásné fotky.Super fotky na kvalitním papíře,tam není co vytknout.Textu maličko,tam není co zkazit.

11.05.2019 5 z 5

Diana a Dodi - Osudová setkání Diana a Dodi - Osudová setkání Odile Verdier

Neskutečné.To je snad naprosté dno a nejhorší mi přijde že je to ještě ke všemu napsané rychle po té nehodě kdy snad trochu piety bylo na místě.Sladkobolnou upatlaností se to rovná Zamilované princezně Anny Pasternak a prolhaností Mortonovým dvěma kusancům.Když budu citovat jeden film-tolik hrůzy není ani ve smolných knihách středověku.Sbírám duševní síly koupit a přečíst Her True Story páně Mortona které vypotil a hodil na trh k 25.výročí toho prvního vydání a tohle mi moc nepomohlo,čeho je moc může být snadno příliš.

11.05.2019 odpad!

Smrt princezny a krále Smrt princezny a krále Marek Dobrovolný

Stručný myslím že přesný popis událostí,nic víc a ani míň.

11.05.2019 2 z 5

Alžběta II. - Pracující žena Alžběta II. - Pracující žena Anastázie Harris

Ještě bych pomstychtivě zdrbla některé výrazy nebo jména-asi nejznámnější britská střední škola pro chlapce je Eton a ne Eaton a spíš používáme výraz "Philip jedl toast,možno i moderněji toust"ale formulaci "jedl otoustovaný chléb"jsem ve svém věku objevila až tady.

11.05.2019 3 z 5

Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Vladimír Menšík - Pocta Vladimíru Menšíkovi Slávka Kopecká

Škoda že Vladimír Menšík zemřel tak brzy,právě na Hubačových dílech Ikarův pád a Tažní ptáci se jasně ukázalo že je mnohem víc než jen komik a vypravěč a i Zima poutníků by určitě stála za to.Vzpomínky přátel tvoří krátkou část,tak akorát aby se neopakovaly a doplňují pohled na velmi známého člověka z jiného úhlu.

V Manchesteru nemají manšestr V Manchesteru nemají manšestr Karel Kyncl

Tak i u třetí knížky posílám 100%,fantastické čtivo.Pestrý výběr témat,neotřelý výběr témat,dokonalá práce s češtinou.Jen v knížkách na rozdíl od rozhlasu nebo televize tady ta tečka na konci věty nechybí.Karel Kyncl mi ovšem chybí.

Gardenparty u královny Gardenparty u královny Karel Kyncl

Všechny (tři)knížky fejetonů pana Karla Kyncla miluju,skvělé čtení i opakovaně.

Princ Albert Princ Albert Stanley Weintraub

Podle mého naprosto vyčerpávající shrnutí Albertova života zahrnující doslova všechny aspekty jeho existence.Množství faktů je občas náročné na pozornost ale takové by asi měly býtknihy tohoto žánru.To musela být práce při studiu pramenů..j

02.05.2019 5 z 5

Všecky krásy světa Všecky krásy světa Jaroslav Seifert

Těžko popsatelná věc.Nostalgické,teskné,veselé i praktické zároveň,překrásně sepsané.Popis veselého života společenství básníků které znám jen podle jejich díla,milé vzpomínky na dětství a maminku,hrůza když se J.S.dozvěděl o popravě V.Vančury,nostalgie koukající se setkání už stárnoucího autora s mladou "fanynkou".Moc hezké a opravdu kouzelné čtení.

02.05.2019 5 z 5

Čtení o TGM Čtení o TGM Karel Čapek

No jo.Když někdo umí psát může psát o čemkoli.Krásné poutavé čtení skvělého spisovatele o skvělém politikovi.

27.04.2019 5 z 5

Teď jsem na řadě já Teď jsem na řadě já Nancy Reagan

Jedná se o autobiografii takže je to taková nekontroverzní knížka naopak od nepřetržitě jedovaté knihy K.Kelleyové,to je skutečná sbírka odsudků od začátku do konce.Všechno špatně počínajíc botami a konče charakterem.Kdo by s takovou babou vydržel nechápu.Přijde mi docela zajímavé číst o stejných událostech v obou knihách.Kniha obsáhlá popisující značnou část života,nemohu posoudit jestli je přikrášlená nebo není,pro mě byla zajímavá a přínosná.

27.04.2019 4 z 5

Presidentův vězeň Presidentův vězeň Vladimír Škutina

Knížka vtipně napsaná,snad až nepochopitelně.Nevím kde bych hledala v sobě chuť vtipkovat kdyby mě pro nic sebrali,zavřeli,odtáhli od manželky s malým dítětem.Čte se to snadněji než Žert ale v důsledku smutné je to stejně.Hrozná doba!

27.04.2019 5 z 5

Osudové lásky Osudové lásky Megan Gressor

Velmi slušná úroveň.Příběhů je tam namačkáno hodně takže je věnováno každému páru poměrně málo místa ale je to zajímavé a pestré čtení.

23.04.2019 4 z 5

Romanovovci (1613-1918) Romanovovci (1613-1918) Simon Sebag-Montefiore

Simon sebag montefiori-tradičně skvělý.U jeho knih se nedá sáhnout vedle.

23.04.2019 5 z 5

Katharine Hepburnová & Spencer Tracy Katharine Hepburnová & Spencer Tracy Christopher Peter Andersen

Pro takové základní seznámení s oběma skvělými herci určitě vhodná.Spolehlivá a solidní ale kdo by měl skutečně hlubší zájem doporučuji vlastní autobiografii Katharine Hepburnové s titulem který "to dává sežrat"všem těm křiklounsky bombastickým názvům.Jmenuje se Já.Strhující,sebekritická,velice osobní.Ale tato knížka je taky fajn.

23.04.2019 4 z 5

Pacifik v plamenech Pacifik v plamenech Miloš Hubáček

Nemám co dodat,perfektně zpracovaná kniha,podrobná,přesná,ta musela stát práce a času.Ale vyplatilo se,lépe už to snad nejde.

20.04.2019 5 z 5

Prokletí rodu Windsorů Prokletí rodu Windsorů Ulrike Grunewald

Kompilát z ostatních,bylo by logické že by popisovala historii stejně ale tady opakuje chyby z ostatních knih a to mi prostě vadí.Ale pokud někdo není takový royal fanatik tak pro základní přehled a potvrzení všeobecně panujícího názoru je tato kniha stejně dobrá jako jiné.

20.04.2019 3 z 5

Kdo zabil Johna Lennona? Kdo zabil Johna Lennona? Fenton Bresler

Mark Chapman.Sorry,nejsem příznivcem spikleneckých teorií,spíš naopak.

20.04.2019 2 z 5

Královské léto Královské léto Oldřich Mikulášek

Jsem možná neobjektivní ale já jeho básně miluju a z toho plyne že jsem nadšená.Nejsou to Všecky krásy světa ale i tak je to skvělá věc.

20.04.2019 5 z 5

Tajnosti celebrit Tajnosti celebrit Nick Redfern

Není to špatné ale je to takové stručně povrchní a vcelku nic objevného,titulek mírně zavádějící-jaké jsou tu tajnosti to nevím.Shrnutí komplikovaných a smutných osudů několika známých lidí.Ale je to svižně napsané a čte se to dobře.

20.04.2019 3 z 5