Prokletí rodu Windsorů

Prokletí rodu Windsorů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42334/bmid_prokleti-rodu-windsoru-UPw-42334.jpg 3 15 5

Už 170 let vládne Anglii rod Windsorů. Jeho příslušnci jsou sice většinou úspěšní, přesto se od dob královny Viktorie objevují v rodu černé ovce, jejichž chování mohutně otřásá trůnem a hrozí zánikem monarchie. Navíc se zdá, že celou rodinu sužuje jakási temná kletba, která jim nedovolí, aby byli šťastní v lásce. Král Edward VIII. se ve jménu lásky vzdal trůnu a oženil se s rozvedenou ženou. Princezna Diana veřejně odhalila rozpad svého manželství i krizi strnulého vládnoucího protokolu. Tato historicky podložená kniha čerpá z dosud málo známých pramenů a nabízí překvapující odhalení z intimního života za palácovými zdmi. Ke slovu přicházejí potlačované sny, zatajované milenky i pikantnosti ze soukromí králů.... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Práh

Der Fluch des Hauses Windsor , 2007

LadyCotton
24.11.2020 3 z 5

Kniha německé autorky je sice pečlivě připravená, ale nešlo si nevšimnout několika do očí bijících nepravdivých informacích (např. autorka uvádí, že bitva o Falklandy proběhla v roce 1992, ale ve skutečnosti proběhla o 10 let dříve).
Při čtení mi vadilo, že kapitoly na sebe chronologicky nenavazují (např. po kapitole věnované královně Viktorii je hned kapitola o princi Charlesovi, která mi mimochodem přišla docela přitažená za vlasy - z textu byla cítit autorčina averze vůči Camille, takže je v knize popisována jako "ona ta zlá".).
Nicméně pokud si potřebujete udělat nějakou základní představu o tomto panovnickém rodě (nebo si připomenout), tak to není zase až tak špatná kniha (nesnaží se být bulvárně-populistická).

jirka9453
17.05.2020 3 z 5

Za mě trochu bulvárním stylem psaná kniha, která má ale alespoň co nabídnout tomu, kdo se chce dozvědět něco o britské královské rodině - bonusem jsou kvalitní fotomateriály. Pro základní info o Windsorech celkem dobrá volba.

4444913
20.04.2019 3 z 5

Kompilát z ostatních,bylo by logické že by popisovala historii stejně ale tady opakuje chyby z ostatních knih a to mi prostě vadí.Ale pokud někdo není takový royal fanatik tak pro základní přehled a potvrzení všeobecně panujícího názoru je tato kniha stejně dobrá jako jiné.

Ana72154
09.02.2019 4 z 5

O některých "příbězích" jsem četla v jiných knihách o královské rodině.

Lucy2211
17.08.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale čekala jsem od ní trošku víc... Moc hezké fotografie ze života královské rodiny. Ale jaké je to prokletí, to si myslím, že už všichni víme...

životopisy, biografie panovníci panovnické dynastie Windsorové (šlechtický rod) monarchie

Ulrike Grunewald
německá, 1958