Zvířecí farma

Zvířecí farma https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 10086 1166

Jana_Z
18.04.2016 5 z 5

Je to tak pravdivé, až z toho mrazí. Více netřeba psát.

bookemma
17.04.2016 5 z 5

Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější!!

Co dodat? Nadčasová a zároveň jednoduchá alegorie, kterou zkrátka nelze nepochopit! Vše je v ní dohnáno do ještě větších extrémů a z každého řádku dýchá absurdita. Čtenářovi je vše naservírováno jednoduše a jasně, nelze nepochopit, děsivé chápat.

Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Nebo ne??

Hejtmy
17.04.2016 4 z 5

Kniha sice není tak propracovaná jako pozdější autorův román 1984, ale i tak se jedná o velmi zdařilý rozbor praktik totalitních režimů podaný srozumitelnou formou bajky. Mým favoritem byl vždy osel Benjamín, který vším tak nějak nezúčastněně proplouvá, přitom je zřejmě nejinteligentnější ze všech zvířat na farmě.

Salwator
17.04.2016 4 z 5

"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá si jsou rovnější." Odkud já toto znám? Odkud znám upravování si pravidel tak, aby vyhovovaly jiným, ale ne všem? Ne nadarmo se říká, že prasata jsou nejinteligentnější zvířata na souši. Proč máme pro lidi označení ovce? V této knize se to vysvětluje. Nadčasové a bohužel stále aktuální. Za mě doporučuji k maturitě přečíst!

ZuzziŠ
15.04.2016 5 z 5

Po Donaldovi01 těžké hodnotit, z nějakého důvodu se snažím jít s do opozice, což je vlastně logické, když mám na věc úplně jiný názor.

Farma zvířat mi v porovnání s 1984 vychází hůř, ale to asi není podstatné. I kdyby ta kniha byla nečitelná, není to podstatné.
Protože podstatný je fakt (anebo se pletu?), že lidi jsou vlastně poměrně snadno manipulovatelní a dost možná přece jenom se sklony k otročině (což už je ovšem hodně divoká interpretace, ale knihu jsem dočetla ráno a měla poměrně dost času přemýšlet).

A nerada bych se zasekla na tom, že kniha je prohlédnutí jenom a pouze Sovětského svazu: čísly a svobodu se ohání kdekdo.

Eliška_P
12.04.2016 5 z 5

Nadčasové, neuvěřitelně výstižné a poutavé vyprávění o tom, jak jednou byla jedna dobrá myšlenka, kterou někdo jiný vyhnal do extrému a obrátil na ruby. Všem bez výhrady doporučuji!

Juzzy
09.04.2016 5 z 5

Opět vynikající a nadčasové, jako 1984.

Lessana
07.04.2016 4 z 5

Nadčasová alegória, ktorú nemám potrebu čítať viackrát. Stačí sa, žiaľ, pozrieť vôkol seba.

dandislav
05.04.2016 5 z 5

Orwell je můj velký oblíbenec a této knize se vždy rád vracím :)

claudiecarmen
05.04.2016 5 z 5

Bylo mi upřímě smutno, když jsem četla farmu zvířat. Doba tak podobná nedávné minulosti. Orwel ji napsal ještě před vznikem socialistiského státu u nás a já bych řekla, že popisuje naše dějiny od roku 1948.

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Určitě velmi zajímavá kniha, která výborně vystihuje dobu. Ale už bych se k ní asi nevrátila. Neuchvátil mě natolik, abych ji četla podruhé :)

Lucy101
10.03.2016 5 z 5

Kniha přečtena na dva nádechy. Byla jsem naprosto unešena dějem. Ze začátku jsem zápasila se jmény, ale po chvíli jsem se v nich přestala ztrácet. Zvířata se chovala jak za doby Stalina. Bylo mi líto jak Boxera tak ostatních zvířat. Nejhorší je fakt, že ty prasata potkáváme i v dnešní době !

bob9249
06.03.2016 5 z 5

Spoiler: Ten závěrečnej zvrat je super. A chudáka Boxera mi bylo normálně líto.

//Four legs good, two legs better!"

Viky007
01.03.2016 5 z 5

Čtyři nohy dobré, dvě špatné. Čtyři nohy dobré, dvě lepší.

Musím říct, že Farma zvířat je opravdu pozoruhodná alegorie, možná až místy děsivá.
Děsivá, ale i úsměvná, jak autor dokázal dokonale vykreslit situaci. Kéž by si z toho lidstvo něco vzalo...

(A za všechno může určitě Kuliš!)

Jupijow
29.02.2016 4 z 5

Fakt jsem ji cetla dlouho...proc ? Clovek se musel zastavit skoro po kazdem odstavci a premystelet...videl Orwell budoucnost?

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Úžasný příběh, který popisuje politické myšlenky mezi zvířaty. Stojí za přečtení a zamyšlení.

misulef
26.02.2016 5 z 5

Ze začátku jsem na knížku koukala, přiznám se, trošku skepticky. Ne že by se mi snad nelíbila, ale přišlo mi to jako nějaká pohádka, v níž se někdo snažil vysvětlit systém totalitních režimů. Ale čím víc se děj rozvíjel a stupňoval, tím víc jsem byla nadšená a ohromená. Přísahám vám - mrazilo mě v zádech.
Dočetla jsem se slovy: "Bože můj, je to geniální. Je to neuvěřitelně geniální. Přečtěte si to."
A to samé bych vzkázala všem, co váhají, jestli se do toho pustit nebo ne... Koneckonců, je to čtení na dvě hoďky. :-)

NiNo
11.02.2016 4 z 5

Velmi dlouhá bajka. Nemohla jsem se zbavit pocitu, že se mi do ruky dostala ilustrovaná populárně-naučná publikace pro děti, která má nejmenším osvětlit praktiky komunistického režimu (nejen Ruska!), tak aby to radikálně nenarušilo jejich psychiku. Závěr už snad není ani alegorický - lidi se mohou chovat jako prasata nebo se jim dokáží alespoň natolik podobat, že jsou od sebe prakticky k nerozeznání.

koci.utd
10.02.2016 4 z 5

Ne snad, že by se mi kniha nelíbila. Přesto si myslím, že je lehce přeceňována. Systém je zde vykreslen více než výstižně a vzhledem k roku vydání určitě palec nahoru. Přesto mě hned napadá srovnání s 1984, což je veskrze komplexnější a vydařenější dílo. Farmě zvířat určitě škodí menší počet stran, díky čemuž se nepodaří vzbudit ve čtenáři takovou emoci, jako tomu je u výše zmíněného 1984. Přesto před Orwellem klobouk dolů, byl to Pan Spisovatel.

zuzana4587
09.02.2016 5 z 5

Orwell napsal Farmu zvířat dokonale. V každé dekádě najdete situaci, kdy si na knihu vzpomene, protože vidíte v lidech přesně ta prasata, která jsou si rovna, ale přece jen některá jsou si rovnější.