Zvířecí farma

Kniha Zvířecí farma

MAzBR
včera

Všechno už bylo zmíněno čtenáři pode mnou. Trefné, nadčasové a bohužel i husí kůži navozující v tom nejnepříjemnějším slova smyslu.
O tom, že témata téměř 80 let staré knihy jsou stále aktuální, není pochyb - stačí si v kterýkoliv den zapnout/přečíst zprávy z domova i zahraničí...

ClaireW

Skvělá knížka, která si vždycky sedne na aktuální situaci.

Hanncha

Trefné, nadčasové a dobře napsané.

enjay

Trefný a přesný popis (nejen) bolševického režimu. Je to až úsměvné, když to dnes člověk čte se znalostmi historie, ale musíme si uvědomit, že v té době neměli lidé tak snadný přístup k informacím, a Orwell je touto formou představil. Škoda, že to nečetlo více lidí, jak nám pozdější historie ukázala.

INCOGNITOREADER

Farma zvířat je dokonalá ukázka knihy, která zraje jako víno. I když je to jasná parafráze na Stalinistický Sovětský svaz tak v dnešní době vidíme další a další příklady. Kdyby to nebylo tak trefné a neukazovalo to tu absurdní situaci tak dokonale stejně jako 1984 proč by tyto knihy byly v těch "náhodně podobných" politických režimech zakázány. Teď naposledy snad byla kniha zakázána v Bělorusku. Čím to asi bude.
Za mě naprosto skvostné. Posloucháno jako audiokniha s brilatním načtením panem Viklářem.

Knihomol170

(+ SPOILER) Tato kniha mi připomněla jak špatné je, když jsou u moci komunisté. Kniha totiž pojednává o tom, jak zvířata vyhnala člověka z farmy a vládla si sama. Bohužel Napoleon (prase) se dostalo k moci a jeho psi zabijí každého, kdo s jeho názory nesouhlasí. Prasata dostávají úplnou moc a poruší zakladní zákon, ve kterém stojí, že 4 nohy jsou dobré ale 2 nohy jsou špatné. Prasata chodí po dvou a pozvou lidi na farmu. Nakonec ostatní zvířata nedokážou poznat rozdíl mezi prasetem a člověkem.

k009

Majstrštyk a pěkně prasáckej konec.

Shindo

Stále aktuálna klasika, ktorú by si podľa mňa mal prečítať každý. Hlavne tí, ktorí tak zaryto obhajujú totalitné režimy. Tí, ktorí knihu považujú za odpad, rozprávku alebo nudnú zrejme vôbec nepochopili, o čom je.