Zvířecí farma

Zvířecí farma https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 10110 1169

Jaymay
20.07.2016 5 z 5

"Všechna zvířata si jsou rovna, některá si jsou rovnější". Kniha, která ve mně znechala hluboky dojem. Obdivuji Orwella za odvahu, tohle ve své době napsat. 1984 byla povedená, ale Farma zviřat je dokonalá. Na 100str. vystihuje hrůzy totalitního režimu, odporné manipulace a zastrašování. Nadčasové dílo. Je mi smutno z toho, že se nic nezměnilo.

Gandalff007
19.07.2016 4 z 5

Přiznám se, že jsem tuto knihu pouze poslouchal jako audioknihu v podaní pana Vinkláře. Z mého pohledu to nejde co do hloubky srovnat s fenomenálním 1984, ale přesto si zde může přemýšlivý čtenář (posluchač) vzít své

RudýOnkel
15.07.2016 5 z 5

Aneb jak říkal: "Každá revoluce končí tím, že se ke korytům dostanou nové prasata" (nebo nějak tak). Pro mě to bylo ponaučení, že i když se do vedení dostane můj druh či přítel, lépe se mít nemusím...

Denika
12.07.2016 3 z 5

Nepříliš poutavé vyprávění, do kterého autor chytře "skryl" to, jakým způsobem funguje revoluce. Kniha jako taková mě nebavila, oceňuji však srozumitelnost, s jakou pan Orwell toto téma zpracoval. Soudruhům se to dozajisto nelíbilo. :)

AllyKumari
12.07.2016 5 z 5

Bylo by to velmi zábavné, kdyby to nebylo tak velmi smutné. Skvělá novela s ukázkovým použitím alegorie, kořeněná úsměvnou ironií, a zanechávající čtenáře s těžkým srdcem.

Miricius
29.06.2016 5 z 5

Čítať som začal o deviatej večer. Povedal som si, že aspoň pár stránok dám... ...no a skončil som o pol dvanástej poslednou stránkou :)

spackova.p
28.06.2016 5 z 5

Tohle opravdu stálo za to si přečíst!

eva.haf
23.06.2016 5 z 5

Ta podoba je prostě neuvěřitelná.

EliaBooks
22.06.2016 5 z 5

Páni...! Opravdu kniha, která ukazuje pohled na svět a jeho politiku. Obdivuji autora, že dokázal takto vystihnout a zpracovat takovéto téma do bajky.

KniSKov
15.06.2016 4 z 5

V době, kdy Orwell tuhle knihu napsal, mohl ještě málokdo tušit, jak výstižná bude tahle bajka i pro situaci v naší zemi..... Vzhledem k tomu, že jsem krátce před Framou četla knihu V šedých tónech, připadalo mi to ještě o to víc depresivnější a zlověstnější. Skvěle vystihnutí princip fungování socialismu.

rasputin
14.06.2016 5 z 5

Četl jsem to jednu sobotu. Ráno jsem začal. Pak byl oběd, po obědě káva a pak práce. Betonový základ pro schod k terase. Jedna várka betonu v díře, druhá várka v kolečku. Pak byla odpočinková káva a k tomu zhruba polovina knihy, co jsem nestihl dočíst. A tak jsem četl a četl a četl......káva už byla dávno vypitá........sakra já nemůžu za to, že ten pitomej beton tvrdne tak rychle. Já to prostě musel dočíst!

SmallLucia
02.06.2016 4 z 5

"Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."
Za mě skvělá kniha.

boxas
29.05.2016 5 z 5

Jako by to G. Orwell napsal před pár lety a jen pro nás. Geniální a nadčasové. Dokud bude o osudech tisíců rozhodovat touha po moci a snaha o vlastní prospěch, pohrdání druhými a naprostá ignorace takových kategorií, jako je např. slušnost, tak bude tato kniha vždy aktuální... Takže asi navždy.

Michal1999
29.05.2016 5 z 5

Farma zvířat mě silně zasáhla. Jestliže jsem se od nějaké knihy opravdu nemohl odtrhnout, dokud ji nedočtu, bylo to právě tohle Orwellovo dílo.

sonroll
17.05.2016 5 z 5

Poslední dobou se často setkávám se slovem "deprese". Nějak jsem pořád nevěděl, jak si tyto psychické stavy představit. V průběhu čtení této bajky se ve mně mísily ovšem takové stavy zlosti a zároveň beznaděje, že jsem zřejmě do drobné deprese upadl.

Je až neuvěřitelné, že stačilo pouhých pět let, aby se tato alegorie u nás začala tvořit také!

SeverusSnape
16.05.2016 4 z 5

Satira,bajka
Velmi nadčasové,geniálně provedeno.
Člověk se až zděsí,když to přirovná k historický událostem..

Vikina333
16.05.2016 5 z 5

Nadčasově geniální! Jak poučné..

"Do rady pro doškolování se zpočátku velmi aktivně zapojila kočka. Jednoho dne byla viděna, jak sedí na střeše a rozpráví s vrabci, kteří byli téměř v jejím dosahu. Povídala něco v tom smyslu, že všecha zvířata jsou si nyní soudruhy a kterýkoli vrabec že k nímůže přijít a sednout si jí na tlapku. Vrabce to však nepřesvědčilo.. :)"

niki-chan
14.05.2016 5 z 5

Ze začátku vypadá příběh jako krok k lepším zítřkům. Ovšem postupně vychází najevo, že lepší bylo jen pozlátko a skutečnost je naprosto odlišná. Úžasně vykreslený děj a podstata (ne)lidskosti

bara9550
02.05.2016 5 z 5

povinná četba na střední škole, která je čtivá a hlavně vybízí člověka aby se zamyslel nad dobou minulou i dnešní.
Nadčasové dílo, tak jak to pak Orwell zkrátka uměl

Adamson
29.04.2016 5 z 5

Velice chytlave čtení (škoda že tak krátké). Myslím ža každý pochopí co tím chtěl Orwell říct.