Zrádci

Zrádci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138044/bmid_zradci-s0e-138044.jpg 5 261 73

Brilantní historický román vracející se k událostem, které předcházely Mnichovu 1938. Autor bestselleru „Dva proti Říši“ přináší pohled do zákulisí tajných služeb, mrazivý portrét Sudet i milostný příběh německé dívky a člena české finanční stráže. Kniha se věnuje méně známým historickým faktům, jakým byl armádou připravovaný plán na odstranění Adolfa Hitlera.... celý text

tittanie
24.03.2024

Při čtení jsem měla strašný poct zmaru. Tolik snahy tolika lidí a bylo to k ničemu. A do toho souvislosti se současností.
V postavách jsem se neztrácela, i když jich bylo hodně. Od autora jsem už četla 3 knihy, takže jsem věděla do čeho jdu a vlastně jsem to čekala. Nejvíce se mi ale od autora stejně líbí Dva proti Říši.

jejda.majda
06.02.2024 4 z 5

Přiznám se, že jsem se v tom množství postav poměrně dlouho docela ztrácela. První dvě třetiny knihy jsou hodně popisné s opravdu malým množstvím akce. Pro mě úplný opak knihy Dva proti říši od stejného autora, ze které jsem byla už od začátku úplně nadšená.

Nicméně, Zrádci jsou hluboce propracovanou sondou do tajů fungování československých a německých tajných služeb. Popisný začátek knihy naprosto skvěle vyvažuje a doplňuje poslední třetina knihy, kde o akci není nouze. Kniha vrcholí, všechno do sebe zapadá, a v ten moment se stává neodložitelnou.

Pokud se zajímáte a válečné období a historii naší země, tuto knihu byste si rozhodně měli přečíst. I když pro mě měla trochu pomalejší rozjezd, rozumím tomu, proč to tak bylo. Jedná se o historický román, ne nějakou americkou střílečku. A Jiří Šulc historické romány prostě psát umí.

Bublinka78
27.12.2023 5 z 5

Tohle se mi líbilo o něco více než Dva proti Říši. Nesmírně zajímavý pohled do zákulisí německé a čs. špionážní služby.

hanzmb
26.09.2023 5 z 5

Po fantastických Mostech další vynikající autorova kniha. Tohle náročné téma zpracoval perfektním způsobem tak, že se ani chvíli nenudíte. Ten záběr je neskutečný, od celnice po Honzu Masaryka a na druhé straně třeba Canaris. Jen proti Mostům tam bohužel člověk nemůže očekávat ten optimistický konec.
Mach uns frei von der Tschechoslowakei - tohle se jim v pětačtyřicátém konečně dostalo. Samozřejmě byly přitom zbytečné excesy, ale principiálně šlo o jediné možné řešení.

felixrr
22.09.2023 5 z 5

Naprosto famózní, jak asi od Šulce čekáte. Čtivé, uspořádané, detailně propracované a tak dál :)

Mudry
29.08.2023 5 z 5

Vzhledem k poměrně těžkému tématu neuvěřitelně čtivá záležitost. Překvapená jsem ale nebyla, protože už vím, že pan Šulc psát prostě umí.

juraj238
29.09.2022 4 z 5

Výborne spracovaná téma raného Československa v období pred Mníchovom 1938. V knihe je veľmi pútavo vykreslená atmosféra v pohraničí, práce a úlohy rozviedky a špionáže. Páčilo sa mi, že je kniha písaná pohľadom oboch strán – Čechoslovákov a Nemcov.

jan.para
13.09.2022 5 z 5

Trochu netradiční kniha od Jiřího Šulce v sobě proplétá špionáž a národnostní problémy mezi Čechy a Němci v Sudetech. Vzhledem k tomu, že z této oblasti pocházím a vím, co se tam dělo před válkou a po válce i z vyprávění mi je toto téma blízké. Publikace je opět velmi čtivá a rychle se do ní dostanete. Kniha popisuje několik dějových linek od agenta A-54 až po členy SOS v pohraničí.

Kortez
27.07.2022 5 z 5

Že začátku trochu nuda, nemusím totiž špionážní tématiku, no v tomhle případě to bez ní nešlo. Příběh má naštěstí více rovin a tak jsem se v lehkosti prokousával přes německé špióny k českým obráncům hranic.
Ke konci nešla kniha odložit, četl jsem i u jídla a vlastně všude kde se dalo. Určitě sáhnu po další od pana Šulce.

madem
03.07.2022 4 z 5

Hodně dlouho mi trvalo, jak jsou krátké kapitolky a jak autor přeskakuje do různých míst a dějových linií.
Pak mě knížka nadchla a do noci jsem se nezastavila.
Chci vědět, jak to skončí Kubec a Barbora!!!

Svatka63
05.11.2021 4 z 5

Jiří Šulc opět nezklamal, čtivá kniha, která mi přiblížila složitost situace v r. 1938 Určitě mě obohatila o vědomosti, které jsem si z dějepisu neodnesla. Koho zajímá tematika druhé světové války, knihu mohu jen doporučit.

fanous21
23.08.2021 5 z 5

Zdařilý vhled do traumatizující kapitoly československých dějin. Autor vychází z reálií, jež nastudoval z odborné literatury, do tohoto konceptu zasazuje dílem reálné i fiktivní postavy, na nichž demonstruje rozervanost tehdejší doby. Pro úplné top hodnocení bych si dokázal představit hlouběji vykreslenou psychologii fiktivních postav - oněch obyčejně neobyčejných lidí jako je nás 99 % čtenářů této knihy.

bosorka
27.07.2021 4 z 5

Jiří Šulc fakt umí. Podat historii čtivě a napínavě a to je kniha Zrádci postavena především na dialozích. Četla jsem bez dechu a bylo mi chvílemi úzko. A byla jsem strašně naštvaná, jakým směrem se tehdy dějiny nakonec hnuly. V knize je sice hodně postav, ale jejich jednotlivé činy a akce jsou nakonec poměrně pěkně a srozumitelně dávkované. Stačí se jen trochu přeorientovat, jestli jsme zrovna v sídle zpravodajských služeb, nebo u financů v Sudetech. Jestli v Čechách, nebo v Německu. Pohled do zákulisí mě vážně bavil. 4 a půl.

adela2316
10.06.2021 5 z 5

Ještě tak v půlce knihy jsem si říkala, že moje hodnocení nebude až tak vysoké, protože mi trvalo dlouho se knihou prokousat, měla jsem zmatek v postavách, musela jsem se i vracet. Dokonce jsem i pochybovala, ackoli jsem realitu znala, jestli v tomto příběhu agent A54 je skutečně Paul Thummel, nějak mi to neštymovalo:-)
Ale! Nakonec jsem opravdu mile překvapená a hodnocení dávám nejvyšší!
Události, které jsou v knize zminovany, jsou opravdu depresivní a i to tak na mě působilo. Fandila jsem Kubcovi a Barbare, i když je mi jasné, že by ve skutečnosti jejich příběh zřejmě dobře nedopadl.
Libilo se mi, že se v knize střídaji pasáže
,,obyčejných,, lidi a lidí, kteří přímo rozhodovali o světových dějinách, a pritom to byli taky jenom lidi. Je to jak nakouknout jim do hlavy, být přímo u toho.
Kdysi dávno jsem četla od autora Dva proti Říši, která se mi moc líbila, a tak jsem nezavahala, když jsem objevila tuto knihu, si ji hnedle pořídit.

VladkaBU
15.04.2021 4 z 5

... za mě určitě dobré v tom, že jsem se dozvěděla skutečnosti, jak Hitler o Československu smýšlel, bohužel v tom negativním smyslu, a co všechno předcházelo druhé světové válce. Horší už byla ta jména. Tam jsem se ztrácela, byť jsem měla vypsané, kdo kam patří.

vercas945
13.04.2021 5 z 5

Od autora to je pro mě první kniha a jsem nadšená, těším se, až si přečtu další. Většinu poznámek, co bych napsala, už napsal v komentářích někdo přede mnou, tak snad jen dodám, že i když historii znám poměrně dobře a v osudech jednotlivých postav jsem mnohdy očekávala i horší vývoj, stejně jsem měla několikrát slzy v očích. ..

JiMi017
20.03.2021 5 z 5

Krásný příběh z předmnichovské doby, vylíčený na základě skutečných událostí. Popisuje činnost českého zpravodajství, kontaktu s agentem A - 54, činnost německého abwehru, sílící vliv sudetských Němců v českém pohraničí a činnost českých financů na českých hranicích - Finanční stráže, SOS - Stráž obrany státu. Příběhy se prolínají a ukazuje se pohled jak z české, tak německé strany. Zajímavý je popis vzniku spiknutí proti Hitlerovi, vysokými důstojníky německé armády. Všemi těmito událostmi se vyvíjí milostný vztah českého finance a německé dívky, který vás silněji vtahuje do celého příběhu. Dobře se to čte, i když se popisují politické události. Kloubouk dolů, Jiří Šulc nezklamal, druhá kniha, kterou jsem přečetl po Dva proti říši a znovu doporučuji k přečtení všem a poznání příčin Mnichovské dohody, situace a nálady v Sudetech. Kus české historie, o které by jsme měli vědět a možná i následné pochopení, proč český národ po 2.světové válce nechal odsunout Němce z českého území. 100%

adelazelenkova
02.03.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od Jiřího Šulce. Opět nezklamala. Historická témata mám ráda, hezky se to četlo. Začátek knihy je trochu zamotaný. Je tam hodně postav, než jsem se zorientovala kdo je kdo, uběhlo docela dost stránek. Ale příběh zajímavý, napínavý. Dobře popsaná tehdejší doba.

hrom33
08.11.2020 4 z 5

Má druhá od kniha od tohoto autora. Po zdlouhavějším začátku a zorientováni se v jménech postav začiná kniha nabírat spád. Závěr je dost přitaženy za vlasy - škoda.

fruitbueno
13.07.2020 4 z 5

Nenechte se otrávit trochu pozvolnějším startem a neuvěřitelným množstvím postav, které vám zpočátku budou splývat. Dejte Zrádcům šanci a čas, stojí to za to. Politika, zpravodajství, ale i obyčejný život obyčejných lidí z pohraničí - skvělý románový mix.